کد خبر: ۷۳۱۴۰۶۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
کد خبر : ۷۳۱۴۰۶۳
گروه : سمنان » سمنان
رئیس پایگاه انتقال خون دامغان:

صدیقه مسعودیان از کاهش چشمگیر مراجعه‌کنندگان برای اهدا خون با توجه به شیوع بیماری کرونا به پایگاه انتقال خون دامغان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، صدیقه مسعودیان رئیس پایگاه انتقال خون دامغان از کاهش چشمگیر مراجعه‌کنندگان برای اهدا خون با توجه به شیوع بیماری کرونا به پایگاه انتقال خون دامغان خبر داد و گفت: طی دو ماه اخیر پس از زمان شیوع بیماری کرونا مراجعات برای اهدای خون در دامغان به‌طور چشمگیری کاهش یافت که منجر به افت آمار سال ۹۸ شد.

او با تأکید بر اینکه کرونا از طریق خون منتقل نمی‌شود، افزود: در پایگاه انتقال خون دامغان تمامی اصول ایمنی و بهداشت و ضدعفونی سطوح به‌طور استاندارد انجام می‌شود و اهدا کنندگان دقیق ارزیابی و در صورت شک به بیماری کرونا و یا احتمال ناقل بودن، از آن‌ها خون‌گیری انجام نخواهد شد.

رئیس پایگاه انتقال خون دامغان از تولید یک هزار و ۵۳۷ واحد فرآورده‌های خونی در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد و ابراز داشت: این میزان فرآورده‌های خونی تولیدشده طی سال گذشته در دامغان به سایر استان‌ها، شهرستان‌ها و مراکز درمانی ارسال‌شده است.

مسعودیان در ادامه تصریح کرد: طی سال گذشته دو هزار و ۶۳۱ واحد خونی به بیمارستان ولایت دامغان، دو هزار و ۹۵۵ واحد به پایگاه‌های انتقال خون داخل استان شامل شهرستان‌های سمنان و شاهرود، ۹ هزار و ۷۸۵ واحد به خارج از استان شامل استان‌های تهران، گیلان، سیستان و بلوچستان، زنجان و قم ارسال‌شده است.

او بابیان اینکه طی سال گذشته با کاهش ۶۰.۷ درصدی خون‌گیری در پایگاه انتقال خون دامغان مواجه شدیم، افزود: کاهش حضور بانوان برای اهدای خون چشمگیر بوده است که انتظار می‌رود این قشر نیز همان‌طور که همیشه در همه بحران‌ها و شرایط سخت برای کمک‌رسانی پیش‌قدم بودند، در این برهه حساس نیز با حضور پررنگ خود جان تازه‌ای به پیکر دردمند بیماران ببخشند.

رئیس پایگاه انتقال خون دامغان بابیان اینکه ۶۰.۷ درصد کاهش در کل مراجعه‌ها به پایگاه انتقال خون طی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ به ثبت رسید، ابراز داشت: درمجموع طی سال گذشته این پایگاه ۴.۳۲ درصد با کاهش افراد برای اهدا خون مواجه بوده است.

مسعودیان اضافه کرد:

با توجه به نیاز مبرم بیماران به خون و فرآورده‌های خونی لازم است برای اهدا خون همچون گذشته مشارکت فعال داشته باشند.

انتهای پیام / ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ