کد خبر: ۷۳۱۷۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۳
کد خبر : ۷۳۱۷۹۹۱

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در حال جمع آوری ۱۰ امضا برای قانونی طی شدن روند درخواست دریافت پیشنهاد برای اصلاح اساسنامه است.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال روز ۲۰ فروردین با ارسال نامه‌ای به اعضای مجمع از آن‌ها درخواست کرد در راستای اصلاح اساسنامه این فدراسیون تا تاریخ ۲۷ فروردین (امروز) نظرات و پیشنهاد‌های خود را نسبت به اساسنامه مصوب سال ۱۳۹۰ ارائه کنند تا این نظرات به کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال منعکس شود.

طبق اعلام نبی قرار است در مرحله دوم، پیش نویس اساسنامه جدید فدراسیون پس از تدوین در این کمیته و تائید فیفا و هیئت رئیسه برای اعضای مجمع هم ارسال شود تا از نظرات آن‌ها هم استفاده شود.

مرحله سوم اصلاح اساسنامه هم به بحث تصویب اساسنامه، مقررات انتخاباتی و تعیین کمیته انتخابات در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال بازمی گردد.

تحرکات یک عضو هیات رئیسه برای اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال/ جمع کردن ١٠ امضا بعد از یک ماه

نکته مهم در زمینه درخواست ارائه نظرات و پیشنهاد‌های اعضای مجمع این است که چنین موضوعی در هیچ یک از بند‌های اساسنامه مصوب سال ۹۰ نیامده و این اقدام فدراسیون حرکت عجیب و بدون مستند قانونی است. در واقع مشخص نیست مدیران فعلی این مجموعه با چه هدفی چنین درخواستی از اعضای مجمع داشته اند.

در بند ۲ ماده ۳۰ اساسنامه فعلی فدراسیون آمده است «هرگونه پیشنهاد برای اصلاح در اساسنامه باید توسط اعضاء فدراسیون یا هیأت رئیسه به صورت کتبی با ارائه توضیحات در مورد آن برای دبیرکل فدراسیون ارسال شود. پیشنهاد اصلاح اساسنامه زمانی معتبر خواهد بود که حداقل ده نفر دیگر از اعضا از آن حمایت کرده و تائید خود را به صورت کتبی اعلام نمایند.»

برهمین اساس ۱۳ اسفند ۹۸ سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان و یکی از اعضای مجمع که تلاش زیادی برای اصلاح اساسنامه داشته پس از جمع آوری ۱۰ امضا، با ارسال نامه‌ای به ابراهیم شکوری، سرپرست سابق دبیرکلی مجمع، این بحث را مطرح و از او درخواست کرد بحث اصلاح اساسنامه را در مجمع روز ۲۵ اسفند که از سوی فدراسیون به عنوان مجمع انتخاباتی اعلام شده بود و در نهایت به دلیل تأکید فیفا به تعویق انتخابات تا زمان اصلاح اساسنامه، لغو شد، پیگیری کند.

علی عیسی زاده (مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان) منوچهر نیک فر (سرپرست باشگاه سپاهان اصفهان) میر معصوم سهرابی (مدیر عامل تراکتور تبریز) سعید آذری (مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان) محمود محمودی نیا (مدیرعامل باشگاه مس کرمان) جواد هندیزی (مدیرعامل باشگاه آرمان گهر سیرجان) محمد جواهری (مدیرعامل باشگاه گل گهر سیرجان) علی امیری (مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران) و رضا جنتی (مدیر عامل باشگاه گیتی پسند) ۱۰ نفری بودند که چنین درخواستی را مطرح کردند، اما برخی تحرکات و کارشکنی‌ها سبب شد تعدادی از این مدیران امضا خود را انکار کنند که البته آذری هم با انتشار اسنادی ثابت کرد آن‌ها برای اصلاح اساسنامه امضا زده اند.

حال به اصل موضوع باز می‌گردیم. فدراسیون فوتبال در شرایطی از اعضای مجمع خواسته تا پیشنهاد‌های شان را درباره اساسنامه فعلی ارائه کنند که با توجه به ساکت بودن بند‌های همین اساسنامه نسبت به چنین درخواستی، شبهاتی ایجاد شده بود.

البته یکی از اعضای پرنفوذ هیئت رئیسه فدراسیون برای اینکه درخواست ارائه پیشنهاد تا حدی قانونی جلوه کند دست به اقدام عجیبی زده است.

این فرد به رئیس ۱۰ هیئت استانی فرم خامی را تحویل داده که در آن ذکر شده این فرد به عنوان عضو مجمع حمایت خود را از پیشنهاد اصلاح اساسنامه و مقررات انتخاباتی اعلام می‌کند.

تحرکات یک عضو هیات رئیسه برای اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال/ جمع کردن ١٠ امضا بعد از یک ماه

به هر حال امیدواریم فدراسیون فوتبال که این روز‌ها فاصله عجیبی با روند شفاف سازی دارد، دلیل اصلی این تغییر رفتار را یک ماه پس از آنکه تحرکاتی برای لغو درخواست ۱۰ عضو مجمع برای اصلاح اساسنامه صورت گرفت توضیح بدهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ