کد خبر: ۷۳۱۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
کد خبر : ۷۳۱۸۶۵۲

مسابقه بزرگ شطرنج آنلاین جام نوروز ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با مشارکت کم نظیر دانشجویان برگزار شد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی کلیه مسابقات به همت انجمن شطرنج فدراسیون و اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، مسابقه بزرگ شطرنج آنلاین، جام نوروز ویژه دانشجویان با شرکت ۴۰۲ دانشجو از ۵ بخش دانشگاهی وزارت علوم، وزارت بهداشت، آزاد اسلامی، پیام نور و جامع علمی کاربردی برگزار شد؛

بنابراین گزارش در این مسابقه که در ماده بلیتس برق آسا و با زمان ۳ دقیقه برای هر بازیکن برگزار شد، دانشجویان در مدت ۹۰ دقیقه با هم به رقابت پرداختند و نتایج زیر به دست آمد.

استاد بزرگ اصغر گلی زاده از دانشگاه تبریز اول شد، استاد بین المللی بانوان وصال حامدی‌نیا از دانشگاه فردوسی مشهد به مقام دوم رسید، امیرعلی غفوریان از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی سوم شد و استاد بین‌المللی محمد امین مولایی از دانشگاه شهید بهشتی، سینا علافان از دانشگاه فرهنگیان و وحید نوروزی از دانشگاه تهران به ترتیب چهارم تا ششم شدند.


بیشتر بخوانید: حمایت وزارت علووم از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی


از نکات قابل توجه این مسابقه مشارکت و تقابل خیل عظیم شطرنج‌بازان مبتدی که شاید این بازی را در همین هفته فراگرفته بودند با بازیکنان تیم ملی و اساتید بزرگ (GM) و اساتید بین المللی (IM) بود که تجربه فراموش نشدنی برای آن‌ها به وجود آورده بود و این مسابقه، یکی از پرجمعیت‌ترین رقابت‌های ورزشی آنلاین در رشته شطرنج بود.

این مسابقه زیر نظر داور بین المللی خاطره عزیزی و محمد ابراهیم زاده دبیر انجمن شطرنج فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و رئیس انجمن اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

گفتنی است: از سوی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به نفرات برتر، حکم قهرمانی و جایزه اهداء خواهد شد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ