کد خبر: ۷۳۲۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
کد خبر : ۷۳۲۱۰۲۳

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه را به فیفا تحویل داده ایم و منتظر اعلام نظر این نهاد هستیم.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمدنبی درباره بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال بیان کرد: آنچه مسلم است با توجه به اینکه ما یک جدول زمان بندی تهیه کردیم که ۱۸ فروردین آن را برای فیفا فرستادیم. در این جدول ۲۰ آیتم ذکر شده است.

او افزود: از اعضای مجمع درباره پیش نویس اساسنامه نظرخواهی می‌کنیم و طبق همین روال تا زمان برگزاری مجمع عمومی برای تصویب اساسنامه، نظر گرفتن از اعضای مجمع را ادامه می‌دهیم. در نهایت پس از تصویب اساسنامه و آئین نامه انتخاباتی، ان شاالله مجمع انتخاباتی هم برگزار خواهد شد.

منتظر اعلام نظر فیفا نسبت به جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه هستیم

نبی درباره اینکه شنیده می‌شود فدراسیون اوایل مهر را برای برگزاری مجمع انتخاباتی به فیفا اعلام کرده است، گفت: باید در تاریخ ۱۸ فروردین هم تاریخ برگزاری مجمع را اعلام کرده و هم مصوبات هیئت رئیسه مان را به اطلاع فیفا می‌رساندیم. البته منتظریم به نامه پاسخ بدهد. مهم این است کارمان را برای اصلاح اساسنامه شروع کرده ایم.

نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد/ شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است

کمیته حقوقی و تدوین مقررات از ۲ روز پیش کار خود را برای پیش نویس اساسنامه شروع کرد

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: به اعضای مجمع اعلام کردیم تا ۲۷ فروردین نظرات خود را نسبت به اساسنامه مصوب سال ۹۰، برای کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون ارسال کنند. اکثریت اعضای مجمع در این بحث مشارکت داشته و پیشنهاد‌های خود را برای فدراسیون ارسال کردند. این کمیته هم از ۲ روز پیش (چهارشنبه) کارش را شروع کرده است و در نهایت با توجه به جدول زمان بندی مان، پس از تصویب پیش نویس در کمیته تدوین مقررات، باید اساسنامه اصلاحی در اختیار هیئت رئیسه فدراسیون و اعضای مجمع قرار بگیرد و البته طبق مقررات یک نسخه از آن را هم برای فیفا ارسال می‌کنیم. پس از اتمام این مراحل، اساسنامه باید در مجمع عمومی فدراسیون تصویب شود.

اعلام زمان قطعی برای اجرای آیتم‌های جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه از دست ما خارج است

نبی درباره مدت زمان لازم برای اجرایی شدن آیتم‌های موجود در این جدول زمان بندی گفت: نمی‌توانیم پیش داوری خاصی داشته باشیم، اما با توجه به مواردی که از سوی فیفا اعلام شده بود، باید کمیته‌های مستقلی برای امور حسابرسی، ارکان قضائی، انتخابات برخلاف اساسنامه قبلی در اساسنامه جدید دیده و به روزرسانی شود. اساسنامه درباره ترکیب اعضای مجمع هم تغییراتی خواهد داشت. اعلام زمان قطعی از دست ما خارج است.

نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد/ شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است

این هفته درباره شکایت‌های مربوط به فدراسیون و باشگاه‌ها در فیفا جلسه داریم

او درباره اینکه آیا فیفا نامه‌ای درباره شکایت کارلوس کی روش از فدراسیون فوتبال به دلیل دریافت نکردن پاداش ۲۰۰ هزار دلاری برای کسب رتبه سومی جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات آن هم در شرایطی که در این رقابت‌ها بازی رده بندی برگزار نشد، برای این فدراسیون ارسال کرده است، اظهار داشت: پرونده‌هایی مربوط به شکایت از فدراسیون و باشگاه‌ها در فیفا مطرح است که در هفته آتی با بخش حقوقی، بین الملل فدراسیون، همچنین باشگاه‌ها و مجموعه افرادی که نقش وکیل در این پرونده‌ها را دارند جلساتی برگزار می‌کنیم. اجازه بدهید پس از بررسی‌های این پرونده‌ها درباره آن‌ها اطلاع رسانی شفاف خواهیم داشت.

شکایت جدیدی از کی روش برای فدراسیون نیامده است

نبی تصریح کرد: این پرونده‌ها از سال گذشته در فیفا مطرح شده و تاکنون نامه جدیدی برای ما وصول نشده است. در روز‌های اخیر هیچگونه نامه‌ای درباره شکایت کی روش به ما نرسیده است و اگر شکایتی هم باشد مربوط به گذشته است که وکلای ما روی آن کار می‌کنند.

حذف وزیر ورزش و معاون او در مجمع فدراسیون باید بررسی شود

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا وزیر ورزش و جوانان و معاون او در اساسنامه جدید حق شرکت در مجمع انتخاباتی این فدراسیون را دارند یا خیر، گفت: درباره تعداد اعضای مجمع، باید در کمیته حقوقی و تدوین مقررات بررسی شود. البته طبق اساسنامه قبلی وزیر و معاون او حق حضور در مجمع فدراسیون و حق رای داشتند، اما درباره پیش نویس اساسنامه جدید پس از بحث و بررسی‌های لازم نسبت به این موضوع اطلاع رسانی لازم را انجام می‌دهیم.

نبی: فیفا باید درباره جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه نظر قطعی بدهد/ شکایت جدیدی از کی روش به دست فدراسیون نرسیده است

نمی‌توانیم زمان مشخصی برای شروع تمرینات تیم‌ها اعلام کنیم

نبی درباره اینکه آیا فدراسیون فوتبال می‌تواند زمانی برای شروع تمرینات تیم‌های لیگ برتری درنظر بگیرد یا خیر، گفت: ما نمی‌توانیم چنین کاری انجام بدهیم و البته در کل دنیابا توجه به شیوع ویروس کرونا، تکلیف شروع تمرینات تیم‌ها نامشخص است. ابتدا باید دید نهاد‌های بالادستی فدراسیون یعنی فیفا و AFC چه نظری دارند و البته نظر ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش که مسئولیت آن با فدراسیون پزشکی- ورزشی است هم برای ما مهم است. در نهایت جمع بندی مکاتبات مان با فیفا، AFC و ستاد کرونا برای هیئت رئیسه سازمان لیگ ارسال می‌شود تا این هیئت رئیسه نظرات را جمع بندی کند. اطلاع رسانی لازم را برای هواداران و تیم‌ها انجام می‌دهیم. آنچه مسلم است برگزاری مجدد لیگ به این عوامل بستگی دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ