کلاهی که بر سر رانندگان تاکسی رفت/ ۶۰۰ هزار تومانی که با ۷۲ هزار تومان تسویه شد

سازمان تاکسیرانی تهران از عمل به وعده‌ای که به رانندگان تاکسی جهت همکاری با فرمانداری تهران در روز انتخابات داده بود، سر باز می‌زند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی طی فراخوانی به رانندگان تاکسی اعلام کرد که اگر برای همکاری با فرمانداری تهران در روز انتخابات (۲ اسفند) آمادگی دارند، به دفاتر تاکسیرانی مناطق خود مراجعه کنند و از نحوه همکاری و میزان دستمزد مطلع شوند.

یکی از رانندگانی تاکسیرانی که با او قرارداد بسته شده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: من و تعدادی دیگر از رانندگان با مراجعه به تاکسرانی منطقه ۱۸ اطلاعات و مدارک خود را به آقای خواجه وند رئیس تاکسیرانی منطقه دادیم و او هم به ما قول داد که بابت همکاری ما ۶۰۰ هزار تومان پرداخت شود.

این راننده تاکسی تصریح کرد: تا امروز فقط ۷۲ هزار تومان به حساب ما واریز شده و برای پرداخت الباقی آن نه فرمانداری و نه تاکسیرانی پاسخی به ما نمی‌دهند، در حالی که اگر همان روز در خیابان کار می‌کردم، مانند سایر روز‌ها می‌توانستم از صبح تا ۵ بعد از ظهر ۲۵۰ هزار تومان درآمد کسب کنم.

عیسی فرهادی فرمانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که چرا حق الزحمه رانندگان طبق قرارداد پرداخت نشده است؟ گفت: اولا این موضوع چندان ارزش خبری ندارد که شما می‌خواهید آن را در رسانه منعکس کنید و دوم اینکه هر شخص که چنین قول و قراری با رانندگان گذاشته خودش باید جوابگو باشد.

برای پیگیری موضوع به مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران مراجعه کردیم و علت عدم پرداخت حق الزحمه رانندگان را از او جویا شدیم.

علیرضا قنادان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: فرمانداری تهران با سازمان تاکسیرانی مکاتباتی را انجام داد و در آن اعلام کرد که به چه تعداد راننده نیاز دارد و برای خدمت رسانی رانندگان چه میزان دستمزد پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: بر این اساس شرایط فرمانداری از طریق دفاتر تاکسیرانی مناطق به رانندگان شرایط اطلاع رسانی و اعلام شد رانندگانی که می خواهند در انتخابات مجلس با فرمانداری همکاری کنند اسامی خود را اعلام کنند.

قنادان افزود: پس از جمع آوری اطلاعات راننده از سوی مناطق، اطلاعات راننده با شماره حساب به فرمانداری تهران ارسال شد و سازو کار پرداخت حق الزحمه رانندگان تاکسی تنها از سوی فرمانداری تهران انجام می شود. به هیچ عنوان ریالی از سوی فرمانداری به عنوان حق الزحمه رانندگان تاکسی شرکت کننده در انتخابات مجلس به حساب تاکسیرانی واریز نشده است.

اگرچه قنادان از اعلام دقیق میزان دستمزد فرمانداری به رانندگان خودداری کرد، اما رانندگان می‌گویند که سازمان تاکسیرانی پیش از همکاری، برای سه روز فعالیت،  قول پرداخت ۶۰۰ هزار تومان را داده بود.


بیشتر بخوانید: درخواست حناچی از دولت برای پرداخت بیمه بیکاری رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی


برای اینکه مشخص شود، مبلغ اعلامی از سوی فرمانداری تهران چقدر بوده، دوباره با فرمانداری تهران تماس گرفتیم و علت را جویا شدیم.

 ابوطالب فرنیاپور معاون برنامه ریزی وتوسعه فرمانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت رانندگان تاکسی که در روز انتخابات با فرمانداری تهران همکاری داشتند و بخشی از دستمزد آن‌ها پرداخت نشده گفت: من به سهم خود از تمام رانندگانی که در روز انتخابات با فرمانداری همکاری داشتند تشکر می‌کنم.

معاون برنامه ریزی فرمانداری تهران با بیان اینکه ما با سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران هماهنگی کردیم و تعدادی از خودروهای مورد نیاز را از تاکسیرانی درخواست کردیم، گفت: بخشی از دستمزد رانندگانی که در روز انتخابات با ما همکاری داشتند پرداخت شده است که این مبلغ بیشتر از ۷۲ هزار تومان است.

فرنیان پور تصریح کرد: از آنجایی که قرار بود به رانندگان ۶۰۰ هزار تومان بابت این همکاری پرداخت شود، در اردیبهشت ماه جاری مابقی حق الزحمه رانندگان پرداخت می شود.

شواهد حاکی از آن است که از یک سو تاکسیرانی موظف به معرفی راننده به فرمانداری بود و از یک سو هم رانندگان با مبلغ ۷۲ هزار تومان انگیزه‌ای برای همکاری نداشتند، بر همین اساس تاکسیرانی هم برای ایجاد انگیزه در رانندگان و عمل به وظیفه قانونی خود مبنی بر معرفی راننده به فرمانداری تهران به رانندگان وعده ۶۰۰ هزار تومانی داده است.

جالب اینجاست که سازمان تاکسیرانی از آوردن مبلغ دستمزد در برگه قرارداد خودداری کرده و با وعده شفاهی آن‌ها را بلاتکلیف گذاشته است.

سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران در عمل عزم جدی برای حمایت از تاکسیران‌ها  ندارد، اما شهرداری تهران به خاطر شرایط کرونایی موجود،  از دولت می‌خواهد که به تاکسیران‌ها کمک نقدی کند.

چند روز پیش پیروز حناچی شهردار تهران در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از دولت خواست ترتیبی اتخاذ شود تا رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی مشمول دریافت حق بیمه بیکاری شوند.

شهردار تهران تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی و نظر مساعد دولت در حمایت همه‌جانبه از مشاغل آسیب‌دیده به منظور همکاری و همراهی هر چه بیشتر رانندگان در این ایام و در راستای قطع زنجیره انتقال این ویروس و کاهش فعالیت ناوگان عمومی، خواهشمند است دستور فرمایید ترتیبی اتخاذ شود که تمام رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری نیز بتوانند در مدت زمان مشخص از بیمه بیکاری یا کمک‌های مشابه جایگزین برخوردار شوند.

همچنین ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران به باشگاه خبرنگارن گفته بود: دولت باید به رانندگان تاکسی و کارگران فصلی که آسیب بیشتری از این شرایط دیده‌اند، یارانه نقدی بپردازد و انتظار ما ۳ ماه پرداخت همان حداقلی است که در قانون کار تعیین شده است.

متأسفانه شاهد استاندارد دوگانه در مدیریت شهری هستیم. از یک سو شهردار تهران و عضو شورای شهر به عنوان رئوس هرم مدیریت شهری خواستار حمایت از رانندگان هستند، اما از سوی دیگر سازمان تاکسیرانی تنها به روابط بین دستگاهی خود می‌اندیشد، چنانچه در مورد انتخابات اخیر برای اینکه رانندگان تاکسی را مجاب به همکاری با فرمانداری تهران در روز انتخابات کند، وعده دروغین به آن‌ها داده است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۷:۳۶ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
نمیدونم یه راننده تاکسی چه جوری ۲۵۰ هزارتومان کار میکنه من همسرم روزی ۱۰۰ هزارتومان اونم دورانی که کرونا نبود کار میکرد حالا که وضعیت خراب و هیچکس هم به داد آدم نمیرسه تازه بیمه بیکاری هم نداره
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۱:۴۴ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
من پنج ساله تاکسی دارم.تو این مدت هزار بار با وعده های بزرگ خواستن تو برنامه هاشون شرکت کنم ولی اصلا توجهی نمیکنم چون میدونم دزد تر از خودشون فقط خودشون هستند.این موضوع فقط یک نمونه از دزدیهاشونه که خبرش دراومده بقیشو خدا میدونه و خودشون
Iran, Islamic Republic of
علیرضا
۲۱:۱۶ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
به فکر انتخابات 1400 هم هستن؟
آخرین انتخابات برگزار شد؟
سال هاست که تاکسی در خدمت بوده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۳۰ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
ملت ما دو روز قبلو یادش نیست تا 1400 یادش بمونه؟
Iran, Islamic Republic of
احد
۱۹:۴۶ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
گوسفندی ک از گله جدا میشه عاقبت طعمه گرگ میشه،چشمش کور بشه ک دیگه طمع ورش نداره و با وعده مسولان تو چاه نره.این آدما کسایی هستن ک صف اول ثبت نام ها و پیش فروش ها رو پر میکنن.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۴۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
راننده کارگر یعنی بدبخت تو این جامعه کثیف حکومت کثیف ایران
Iran, Islamic Republic of
دختر راننده تاكسي
۱۸:۴۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
چه خوب كه پيگيري كردين پدرم راننده تاكسي بازنشسته كه ديابت داره از صبح تا شب وسط كرونا رفته ٧٢٠٠٠تومن فقط!!!يارانه هم كه به ما تعلق نميگيره چون بازنشسته س پدرم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۳۱ ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
تقصیر خود طمع کارشونه اعتماد کردند.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۵۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
تاکسیرانی هیچ کاری برای رانندگان نمیکنه . بیمه نمیکنه . هیچ حداقلی را برای رانندگان زحمتکش قائل نیست . خروجی آن سازمان با آنهمه قدمت هیچ هست . بر مسند خلافت تکیه دارند و هیچ خبری از حال و روز این قشر زحمت کش مظلوم ندارند و نمی خواهند که کاری کنند . آنچه به جایی نرسد فریاد است .
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۲۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
خرشون که از پل میگذره دیگه یادشون میره.....
Iran, Islamic Republic of
امین
۱۶:۴۳ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
مسولین جز دروغ و قول الکی مگه چیز دیگه ای هم بلد هستن اگه واریز میکردن تعجب میکردیم زیر پرچم اسلام هر کاری میکنن ابروی اسلام بردن
Iran, Islamic Republic of
مجتبی
۱۶:۳۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
واقعا متاسفم برایه راندگانی که هنوز به مسئولین اعتماد دارن
Iran, Islamic Republic of
سعید
۱۶:۳۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
سلام پول تو سرشکن بخوره تو قرآن سختی کار راننده تاکسی تصویب کنند الان که سه ماهه که بیکار رنند الان که کرونا کشور گرفته و راننده که هم اکثرا مریض شده انندتو آلودگی هوای تهران وقت آن نرسیده که این شغل جزوه شغل های سخت قرار بگیر تورا قرآن به خدا اکثرا ناراحتی قلبی گرفته کنند تو هوای گرم وسردوالوده و سرو صدا ی تهران آقای قناد آقا ی روحانی آقا ی ون مجلس
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۶:۳۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
دزدی تو روز روشن .
مسبب این حوادث آن اشخاصی هستند که می خواهند بیت المال را دولپی بخورند و قورت بدهند ، ولی از دستمزد دیگران به طور قانونی این دزدی کثیف را انجام می دهند .
Iran, Islamic Republic of
یک معلم
۱۵:۱۵ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
به ما که سر صندوق بودیم و24 ساعت نخوابیدیم 135 تومان دادند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۰۶ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
ممنون که این خبر رو پیگیری کردین. واقعا جای تاسف داره که مسئولین ارزش خبری برای پیگیری مطالبات مردم قائل نیستند.
Iran, Islamic Republic of
اسکندر
۱۵:۰۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
سلام من هم يک تاکسی رانی منطقه دو هستم اين بار اول نيست که سازمان تاکسی رانی سر راننده کلاه می‌زاره حدود 7 سال است که حق بیمه 7000 تاکسی دار را خورده اند و هیچکس مسئولیت آن را قبول نمیکنن ما حقمونو از کی بگیریم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۲۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
با سلام ما هم مثل رانندگان سرمون کلاه رفت و چهار روز وقتمون رو صرف انتخابات کردیم بعنوان کاربر رایانه و اخرش 180 هزار تومان بهمون دادن خواهش میکنم یکی از مسئولین و شبکه خبر پیگیری کنه با تشکر.
Iran, Islamic Republic of
مهدی
۱۴:۱۱ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
سلام من هم یکی از همون راننده‌ها هست انصاف نیست توی این وضعیت کارتون انجام شده بعداز 2ماه حق مردم بدید فقط 100 بنزین مصرف کردم بالای 100تا سرویس تو 2شبانه روز رفتم
Iran, Islamic Republic of
عماد
۱۳:۲۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
سلام.پس این سهمیه مابتفاوت بنزین تاکسی بین شهری چی شد سه ماهه بنزین مارو نصف کردن که بقیشوبریزن بع حساب فقط دروغ دروغ ..من ثبت نام هم کردم
Iran, Islamic Republic of
هم وطن
۱۲:۲۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
دیگه حرفی برای گفتن نمونده،،،توانتخابات آخرین دوره ریاست جمهوری روحانی،،،، خانم بنده که ناظرصندوق بودوچندروززحمت کشیدحق الزحمه دریافت نکردومتاسفانه بعدازاینکه کلی پاس کاری کردندازفرمانداری به استانداری وبالعکس جوابی ندادن،،،کارهمشون همینه،،،دروغگویی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۲۳ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
چرا حق الزحمه رانندگان طبق قرارداد پرداخت نشده است؟ گفت: اولا این موضوع چندان ارزش خبری ندارد که شما می‌خواهید آن را در رسانه منعکس کنید

فقط متاسفم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۱:۰۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
نمیدونم چرا طرف با زبون خودش اعتراف میکنه این موضوع ارزش نداره و حق مردم بیچاره پایمال میکنه ولی قوه قضائیه یا دادستان این مملکت که حقوقشون رو همین مردم بیچاره پرداخت میکنند اصلا به این موضوع رسیدگی نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۲۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
اتفاقا ازین کلاها سر ما هم رفت از شش صبح جمعه تا دو نصفه شب شنبه پای صندوق بودیم اونم با شرایط کرونا صد تومن ریختن واسه مون
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۲۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
اتفاقا ازین کلاها سر ما هم رفت از شش صبح جمعه تا دو نصفه شب شنبه پای صندوق بودیم اونم با شرایط کرونا صد تومن ریختن واسه مون
Iran, Islamic Republic of
علی کیایی
۰۸:۴۴ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
بابت سخت وزیان رانندگان تاکسی درون. از مسولین سوال کنید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۲۲ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
یکی نیست به فرمانداری بگه شما خودت برای یک ساعت کار 72 تومان میگیری که میخوای برای 3 روز کار و هزینه ماشین، 72 تومان بدی؟!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۱۹ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
همیشه تاکسی ها سر مردم کلاه گذاشتن اینبار دیگران سرشون کلاه بزارن
البته نترسید سر اینا کلاه نمیره. مسیر کوتاه شده 2000 تومن پس دلتان بحال خودتان بسوزه
Iran, Islamic Republic of
حامد
۱۹:۲۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
دوست عزیز مشخصه ملشین نداری هزینه استهلاک نمیدانی چقدره. بعدم شما رو تاکسی اذیت کرده ... میتوانی با اتوبوس یا پیاده بکارت برسی...
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر