سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد؛

مسدود شدن حساب ۱۳۰۰ شرکت و تاجر در دوران کرونا

رایگانی گفت:حساب یک هزار و ۳۱۰ شرکت و تاجر در زمان کرونا مسدود شده و ۸۹۰ شرکت و تاجر نیز اموالشان توقیف شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره گزارش آمار عملکرد واحد‌های گشت سیار در نشست خبری آنلاین اظهار کرد:تعداد ۴ هزار و ۸۷۱ تیم گشت مشترک ۲۹ هزار و ۱۲۱ واحد بازرسی انجام شده و ۶ هزار و ۹۲۷ واحد دارای تخلف شناسایی شدند. همچنین در بازرسی‌ها ۱۴ هزار و ۲۲۹ واحد نیز تخلفی نداشتند و با توجه به رویکرد این سازمان در پیشگیری از وقوع تخلفات ۷ هزار و ۹۵۵ واحد با دریافت تذکر نسبت به اصلاح تخلف خود اقدام کردند. در این بازه زمانی ۵ هزار و ۱۷۷ پرونده در گشت‌های مشترک برای متخلفان تشکیل و متخلفان ۸۴ میلیارد ریال جریمه شدند.
 
وی افزود:بیشترین تعداد پرونده‌های متشکله مربوط به استان فارس، تهران، خراسان رضوی و قزوین و کمترین پرونده‌ها مربوط به استان‌های کرمانشاه، زنجان و بوشهر است.
 
رایگانی گفت:در این بازه زمانی، ۷ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۲۱۱ ماسک، ۴۸۷ هزار و ۹۸ لیتر الکل و مواد ضدعفونی کننده و ۷۵ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۱۶۳ دستکش یکبار مصرف و ۶۸ هزار و ۵۵۳ روپوش بیمارستانی کشف و تحویل وزارت بهداشت شده است.
 
وی بیان کرد:آمار ارز‌ها و جرایم مسترد شده به سیستم بانکی بر این اساس است که در سال ۹۸ مقدار ۸۸۹ هزار و ۴۰۰ پوند، ۴ میلیارد و ۴۴۱ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۰۱ درهم، ۱۸۲ میلیون و ۴۸ هزار و ۴۳۹ دلار، ۶۶۹ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۹۲ روبل، ۴۱۷ میلیون و ۶۶ هزار و ۹۶ روپیه، ۴۷۴ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۶۸۳ لیر، ۶۷ میلیارد و ۲۹۸ میلیون و ۱ هزار و ۴۵۸ ون کره جنوبی، ۹۴ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۴۸۰ ین ژاپن، ۵ میلیارد و ۶۶۸ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۸۹۴ یوان چین، ۲ میلیارد و ۷۱۹ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۹۹۶ یورو، ۲۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۵۳۹ کرون و ۱۴ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۲۸۵ فرانک جمعا به ارزش ۱۳۴ میلیارد و ۸۸۶ میلیون تومان از شرکت‌های متخلف به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی وصول شده است.
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد:همچنین حساب یک هزار و ۳۱۰ شرکت و تاجر در این بازه زمانی مسدود شده است و ۸۹۰ شرکت و تاجر نیز اموالشان توقیف شده است. همچنین یک هزار و ۲۸۵ شرکت به تعلیق و یا ابطال کارت بازرگانی محکوم شدند و ۱۴ نفر از مدیران عامل، مسئولین و یا تجار نیز حبس شده اند.
 
وی افزود:آمار عملکرد شعب رسیدگی به این شرح است: تعداد ۳۹ هزار و ۴۲۹ پرونده در فروردین ماه سال جاری تشکیل شده است و متخلفان جمعا به پرداخت ۱۴۸ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده اند که تعداد ۳۳ هزار و ۲۰۶ پرونده مربوط به حوزه کالا و خدمات، ۴ هزار و ۷۶۳ قاچاق کالا و ارز و یک هزار و ۴۶۰ بهداشت و درمان بوده است.
 
رایگانی با اشاره به پرونده‌های استانی نیز گفت:پرونده تخلف در استان اصفهان رییس یک بیمارستان دولتی به اتهام اخذ وجوه اضافی از بیماران بابت حق العمل جراحی به منظور سودجویی با گزارش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی، در شعبه ششم بدوی ویژه رسیدگی به تخلفات بهداشتی و درمانی اداره کل تعزیرات حکومتی استان مورد رسیدگی قرار گرفت و با عنایت به بررسی به عمل آمده و دفاعیات غیرموجه متهم و نهایتا تایید کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تخلف برای شعبه محرز و در مرحله بدوی، رییس بیمارستان متخلف به پرداخت یک میلیارد و ۴۹۲ میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت و استرداد مبالغ اضافی دریافتی به شاکیان محکوم شد.
 
وی افزود:در پی دستورات دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، مبنی بر رصد و پایش ویژه فضای مجازی و برخورد با سودجویان و تهدید کنندگان بهداشت عمومی شبکه‌ای از دلالان که در فضای مجازی اقدام به فروش ماسک‌های n۹۵ و محلول ضدعفونی می‌نموداند با اقدامات فنی و تلاش چند روزه ناظرین ویژه اقتصادی شناسایی و با هماهنگی صورت گرفته و کسب تکلیف قضایی از مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز، در مرحله اول بیش از ۱۰ هزار ماسک فیلتردار و ۱۲۰ لیتر محلول ضدعفونی کشف و ضبط و در اعترافات بعدی متهمان با کسب نیابت قضایی به ۲ انبار و محل تولید این ماسک‌ها در تهران اعزام و در معیت جانشین کل گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی کشور به محل وارد شده که طی بازرسی‌ها مقدار بیش از ۵۰۰ هزار ماسک فیلتردار تقلبی دست ساز آماده عرضه به بازار و مقدار بیش از ۳۰۰ هزار ماسک در حال تولید در کارگاه‌های غیرمجاز و فاقد مجوز‌های اولیه بهداشتی کشف شد.
 
رایگانی گفت: با شکایت دانشگاه علوم پزشکی از یک شرکت فروش اقلام پزشکی و طبی، پرونده تخلف برای رسیدگی به این اداره کل ارسال شد وبه شعبه ۱۳ بدوی- تخصصی تعزیرات حکومتی ارجاع و پس از رسیدگی و احراز تخلف، متصدی شرکت موصوف به مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال حدودا جریمه نقدی محکوم شد.
 
وی ادامه داد: براساس گزارش مأمورین پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز و در راستای کنترل و بازدید انبار‌های سطح شهر در استان خراسان رضوی از یک انبار تعداد ۱۳۸۰ کیسه ۵۰ کیلوگرمی نخود سبز به مارک‌های chich peas و maiga محصول کشور تانزانیا کشف که در این راستا پرونده تعزیراتی تشکیل و به شعبه چهارم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز ارجاع که درحال رسیدگی است.
 
به گفته رایگانی در سمنان خط تولید یک کارخانه مواد ضد عفونی کننده به ظن تقلب پلمپ شد.
 
وی افزود: در استان فارس با بالا رفتن قیمت میوه طی روز‌های اخیر، گشت‌های نظارتی تعزیرات حکومتی با مکاری بازرسین سازمان صمت بطور مداوم از میادین میوه و تره بار و همچنین سردخانه‌ها انجام می‌شود. در این راستا و طی بازرسی انجام شده از یک سردخانه واقع در شهر شیراز، بیش از ۲۵ تن لیمو به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد که به قصد گرانفروشی و سودجویی اخفاء و از عرضه آن در بازار امتناع شده بود. دستور فروش لیمو‌ها در میادین میوه و تره بار به نرخ عادله صادر شده و برای این سردخانه نیز تشکیل پرونده شده و جهت رسیدگی به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات احتکار ارجاع شده است.
 
رایگانی بیان کرد: رئیس بارفروشان تهران اعلام کرد که اسم ۵ نفر از متخلفین لیمو ترش و لیمو شیرین به قوه قضاییه اعلام شده است، اما بعد از پیگیری‌های انجام شده مشخص شد در تاریخ ۲۱ فروردین ماه رونوشتی به سازمان تعزیرات ارسال شد که در آن نرخ نامه برج ۸ تا ۱۱ مربوط به لیمو ترش و لیمو شیرین درج شده است و اسم و ادرسی از متخلفین نیست.

او گفت: روز گذشته قوه قضاییه اعلام کرد که هیچ اسمی از متخلفین به این ارگان نیز ارائه نشده است.

رایگانی با بیان اینکه در جهرم استان فارس با همکاری مراجع اطلاعاتی و سپاه ۱۲۰۰ تن لیموشیرین احتکار شده کشف شد ،گفت: در حال حاضر در میادین میوه و تره‌بار شهر‌ها و در بازار‌های اصلی توزیع شد، تا مستقیم دست مصرف‌کننده برسد.

رایگانی بیان کرد: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۵۰ نفری که در آزمون استخدامی شرکت کرده‌اند مشغول کار خواهند شد.

او با بیان اینکه بر اساس اعلام دولت افزایشی در نرخ آرد نانوایی‌های آزادپز وجود ندارد، گفت: با آغاز طرح ماه مبارک رمضان نظارت ویژه بر اقلام عمومی و تنظیم بازار انجام خواهد شد.

رایگانی افزود: بعد از سهمیه بندی بنزین در سازمان تعزیرات اعلام آمادگی کردیم که تخلفات پمپ بنزین‌ها را با همکاری شرکت پخش فرآورده‌های نفتی رسیدگی کنیم.

انتهای پیام/

 

 

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر