امروز اتفاق افتاد؛

خروج لایحه پیش بینی زیرساخت‌های نصب دکل‌های مخابراتی در ساختمان‌ها از دستور جلسه شورا

اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد خروج لایحه پیش بینی زیر ساخت‌های ساختمان‌های بلند مرتبه برای نصب دکل مخابراتی از دستور جلسه شورا موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه الزام ساختمان‌های مسکونی و غیر مسکونی بلند مرتبه به پیش بینی، طراحی و نصب زیرساخت‌های مورد نیاز ارتباطات رادیویی و فیبر نوری در دستور کار دویست و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ابتدای بررسی این دستور ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران گفت: ۳۰ درصد زیرساخت‌های ارتباطی شهر تهران غیر استاندارد است و شرکت ارتباطات شهر باید در بازه زمانی مشخصی آن‌ها را بازرسی کند.

ماده واحده ساماندهی دکل‌ها برای رسیدن به استاندارد‌های بین المللی و ساماندهی منظر شهری است و بر همین اساس شهرداری تهران به ارائه لایحه با موضوع الزام ساختمان‌های مسکونی و غیر مسکونی بلند مرتبه جهت پیش بینی، طراحی و نصب زیر ساخت‌های مورد نیاز ارتباطات رادیویی و فیبر نوری ملزم می‌شود.

بر این اساس شهرداری تهران به طراحی و نصب زیر ساخت‌های مورد نیاز ارتباطات رادیویی و فیبر نوری ظرف مدت ۳ ماه ملزم می‌شود.

پس از اظهار نظر خداکرمی عضو شورای شهر تهران محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه با اصل نصب دکل ها‌ی مخابراتی مشکلی نداریم، گفت: اگر ساختمان‌ها ملزم شوند در آینده مشکل حقوقی و قضایی پیش خواهد آمد و ما باید ابتدا پهنه‌های پایتخت و نیاز مناطق را برای دکل‌ها شناسایی کنیم و سپس اقدام شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: بسیاری از ساکنان ساختمان‌ها با نصب دکل مخابراتی به دلیل جو روانی مخالف هستند، ورود و اقدام‌ در این بستر به طور حتم در آینده مشکل حقوقی پیش می‌آورد.

در ادامه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: با مشورتی که با نایب رئیس شورای شهر تهران داشتم، پیشنهاد شد که به دلیل اختلاف نظر دو کمیسیون بهداشت و سلامت و معماری و شهرسازی این لایحه از دستور جلسه خارج شود و بعد از بررسی مجدد در دستور کار قرار گیرد.

در نهایت پیشنهاد خروج لایحه پیش بینی زیر ساخت‌های ساختمان‌های بلند مرتبه برای نصب دکل مخابراتی از دستور جلسه در صحن شورا به رأی گذاشته شد که اعضای شورا با ۱۱ رأی موافق آن را به تصویب رساندند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر