خزانه دار شورای شهر تهران مطرح کرد؛

کاهش ۱۵ درصدی درآمد شهرداری تهران در دی و بهمن سال ۹۸

خزانه دار شورای شهر تهران گزارش مالی شهرداری تهران را در دی و بهمن سال ۹۸ ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ارائه گزارش مالی شهرداری تهران در دی و بهمن سال ۹۸ در دستور کار دویست و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ابتدای این گزارش خزانه دار رسولی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در یازده ماهه سال ۹۸ مبلغ ۱۴۹ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد درآمد کسب شده است، گفت: در همین بازه زمانی کسری عملکرد ۷۱ هزار و ۷۹۸ میلیارد ریال معادل ۳۲ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

خزانه دار شورای شهر تهران در تشریح عملکرد هزینه‌ای تصریح کرد: در این دوره، شهرداری اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ ۱۵۹ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال هزینه کند و در دوره مذکور مبلغ ۱۳۲ هزار و ۸۹۲ میلیارد ریال هزینه در دفاتر ثبت شده است.

رسولی ادامه داد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب اولیه شورا موظف بود در برش عملکردی دی ماه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۵ هزار و۶۹۰ میلیارد ریال اقدام کند که ماخذ محاسبه درآمد دی ماه بودجه مصوب است.

او در بخش عملکرد هزینه‌ای دی و بهمن سال ۹۸ بیان کرد: شهرداری تهران در دو ماه دی و بهمن تا سقف ۲۸ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال اجازه هزینه کرد داشته که با اعلام مبلغ ۲۵ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال در دو ماه تقریباً معادل ۸۸ درصد مصارف خود را منظور و ثبت کرده است.

خزانه دار شورای شهر تهران افزود: در دو ماه دی و بهمن شهرداری تهران موظف بوده نسبت به تأمین منابع در سقف ۳۵هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال اقدام کند که میانگین تحقق درآمد در این دو ماه مبلغ ۲۵ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال بوده و معادل ۷۱ درصد درآمد کسب شده است.

رسولی درباره عملکرد حساب درآمد و هزینه یازده ماهه سال ۹۸ تصریح کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی یازده ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۲۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اقدام کند.

رسولی ادامه داد: در طی این دوره یازده ماهه مبلغ ۱۴۹ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد درآمد کسب شده است که بنابراین در یازده ماهه مذکور کسری عملکرد ۷۱ هزار و ۷۹۸ میلیارد ریالی نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

او ادامه داد: از کل درآمد یازده ماهه مبلغ ۱۲۲ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال نقد ۲۶هزار و ۹۹۷میلیارد ریال غیرنقد است.

رسولی در تحلیل و ارزیابی عملکرد درآمد و هزینه شهرداری تهران در دی و بهمن ماه سال ۹۸ گفت: در این دو ماه کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: از کل درآمد‌های دی ماه ۹ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال آن معادل ۹۴ درصد نقد و ۶ درصد معادل ۶۲۲ میلیارد ریال آن غیرنقد و از کل درآمد‌های بهمن ماه ۱۴ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال، مبلغ بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال آن معادل ۹۳ درصد نقد و ۷ درصد ۹۹۶ میلیارد ریال آن غیرنقد است.

خزانه دار شورای شهر تهران تصریح کرد: از کل درآمد نقدی وصولی دی ماه ۴۹ درصد آن پایدار و ۵۱ درصد آن ناپایدار است و از کل درآمد نقدی وصولی بهمن ماه ۴۰ درصد آن پایدار و ۶۰ درصد آن ناپایدار است.

او با بیان اینکه شاخص تحقق ناپذیری درآمد از ۱۴ درصد دوره گذشته (ده ماهه)، به ۳۲ درصد رسیده است، تاکید کرد: هر چند گزارش درآمدها، پرداخت‌های نقدی و هزینه‌های غیرنقدی اسفند ارائه نشده اما این شاخص‌ها به خصوص میزان کسب درآمد غیر نقد نگران کننده است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر