کد خبر: ۷۳۳۶۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
کد خبر : ۷۳۳۶۲۳۷

دستمال جزء مواد اعتیاد آور محسوب می‌شود که در این گزارش به اثرات سوء آن اشاره شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دستمال، نام یک ماده محرک است که نامش کمی عجیب است اما چند سالی است که در بین جوانان مصرف این ماده دیده می‌شود چراکه قیمت بسیار پایینی دارد.

این ماده یعنی دستمال که به آن دستمال مرطوب هم می گویند زیر مجموعه مواد محرک اعصاب صنعتی است که با آن NPS می گویند، این ماده که مانند حشیش، گل در شرایط صنعتی ساخته می‌شود و توهم زاست ۲۰ تا ۸۰ برابر قوی‌تر از حشیش عمل می‌کند وقتی یک ماده محرکی قوی باشد طبیعتا افراد را در مدت کوتاه تری تحت تاثیر می‌گذارد و به سمت اعتیاد و تخریب بیشتر و بیشتر می برد.

پایین بودن قیمت این ماده باعث شده که قشر فقیر و پایین جامعه به سمت مصرف آن بروند که این نشانه در خطر بودن جامعه است چراکه زمانی که ماده محرکی آن هم با چنین قدرتی قیمت کمی داشته باشد باعث می‌شود دانش آموزان و نوجوانان برای خرید و مصرف آن اقدام کنند.

طریقه ی استفاده از آن مانند حشیش است، یعنی کمی از دستمال را جدا کرده، خرد می‌کنند و با توتون سیگار مخلوط کرده و آن را می‌کشند.این مواد در قالب دستمال، قرص، اسپری و ... عرضه می‌شوند و حتی ممکن است این مواد در آینده بیشتر در غالب عطریات و بخور و ... مصرف شود که باید مراقب این ها باشیم.

شکل ظاهری این ماده مخدر معمولا به شکل دستمال مرطوب که برای پاک کردن آرایش خانم ها استفاده می شود، است.

ماده محرک دستمال را بیشتر بشناسید

عوارض ماده محرک دستمال

 بیشترین آثار منفی این ماده محرک توهم زا بودن آن است و هرچه قدر بیشتر مصرف شود، توهم نیز بیشتر خواهد بود و ممکن است فرد با مصرف مداوم بدبین هم شود. دستمال بسیار خطرناک بوده و این ماده ممکن است حتی با یک بار مصرف، اعتیاد ایجاد کند و مطلقا باید از مصرف آن پرهیز شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ