مدیرعامل ایران خودرو مطرح کرد:

تولید موتور دیزل با استاندارد یورو ۵

مقیمی گفت: موتور ۳۵۵ دیزل با استاندارد‌های یورو ۵ رونمایی شده است و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد مقیمی در نشست مربوط به بهره برداری از پروژه‌های توسعه‌ای ایران خودرو دیزل در شهر تبریز با حضور وزیر صمت و مقامات استانی ضمن گرامیداشت روز کارگر، بیان کرد: تولید و عرضه اکثر محصولات ایران خودرو دیزل با اعلام نیازمندی‌ها از سوی بهره برداران آن که در نهاد‌های حاکمیتی قرار دارند محقق می‌شود.

او تصریح کرد: با عقد تفاهم نامه و قرارداد با بهره برداران و پرداخت وجه اولیه قرارداد برای تزریق به شبکه تامین، برنامه تولید خودرو‌های تجاری و سنگین با نظم و یکنواختی بیشتری صورت خواهد گرفت. ایران خودرو دیزل آمادگی نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را دارد.

او تولید موتور ۳۵۵ دیزل با استاندارد‌های یورو ۵ برای دستیابی به محیط زیست سبز را یکی از نیازمندی‌های مهم صنعت حمل و نقل کشور خواند و گفت: این موتور با همت و توان مهندسی داخلی رونمایی شده و به زودی به تولید انبوه خواهد رسید. خودرو‌های مجهز به این موتور نیز در ایران خوردو دیزل در حال آماده‌سازی برای فروش است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بازار خودرو‌های تجاری و سنگین را از موضوعات مهم صنعت خودروی کشور دانست و گفت: همت ایران خودرو بر این اصل استوار است تا در شرایط تحریم نیاز بازار را براساس راهبرد‌ها و سیاست‌های وزارت صمت به نتیجه برساند.

او با اشاره به راه اندازی مجدد خط تولید موتور ۴۵۷ بعد از ۸ سال توقف گفت: تفاوت خط تولید فعلی با سابق در داخلی سازی پوسته این موتور است که این دستاورد مهمی در بخش خودرو‌های تجاری به شمار می‌آید.

مقیمی از عرضه کشنده ۲۶۳۰ ظرف کمتر از دوماه آینده خبر داد و گفت: نمونه اولیه این کشنده با موتور ۳۵۵ تولید شده که در آینده با موتور ۴۵۷ توسعه خواهیم داد.


بیشتر بخوانید: تسریع روند نوسازی ۲ هزار دستگاه اتوبوس برقی درون‌شهری


او با بیان این که همانطور که شعار رونق تولید را در سال گذشته به همت کارکنان مجموعه ایران خودرو محقق کردیم در سال جدید نیز شعار جهش تولید را به عمل خواهیم رساند، سه برابر شدن فعالیت‌های شرکت ایدم را یکی از مصادیق اصلی جهش در تولید دانست و گفت: این موضوع محصول نگاهی است که در ایران خودرو دیزل شکل گرفته و براساس توان مهندسی و پتانسیل داخلی انجام شده است.

مقیمی تجمیع تولید قطعات مورد نیاز سمند سایت ایران خودرو تبریز را از اهداف ایران خودرو دانست و گفت: در این مسیر چرخشگر تولید گیربکس سمند را برعهده خواهد داشت. نخستین دستاورد این اقدام کاهش هزینه لجستیک و در نتیجه تاثیر آن در قیمت تمام شده محصول خواهد بود.

او در ادامه به پروژه تولید گیربکس ۱۲ سرعته چرخشگر اشاره کرد و گفت: این محصول نیز در مرحله تست قرار دارد که به زودی به تولید انبوه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو جهش در نوآوری و شکوفایی و همچنین داخلی سازی و کاهش وابستگی تولید را طبق راهبرد‌های وزارت صمت از اهداف سال جاری این خودروساز دانست و گفت: جهش در حوزه کیفیت و ادامه اجرای پروژه‌های ارتقای کیفیت نیز از اهداف گروه صنعتی ایران خودرو در سال جاری است.

مقیمی واگذاری اموال مازاد و غیرمولد تا دوهزار میلیارد تومان در سال ۹۹ برای استفاده در سرمایه در گردش تولید را از دیگر برنامه‌های  امسال ایران خودرو  عنوان کرد و گفت: تکالیف تعیین شده از سوی دولت و وزارت صمت را اجرا خواهیم کرد.

او از مذاکره با سایر سنگین سازان کشور برای بهره برداری از ظرفیت‌های موجود در گروه ایران خودرو دیزل خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری، توانمندی و ظرفیت‌های منحصربه فردی از تولید مانند گیربکس، محور، قطعات خاور و... در ایران خودرو دیزل وجود دارد که امکان بهره‌برداری توسط سایر خودروسازان نیز وجود دارد.

مقیمی تاکید کرد: ایران خودرو مجموعه پیشران در صنعت خودروی کشور است که می‌تواند جهش تولید را به مفهوم واقعی معنا بخشد و با به حرکت درآوردن زنجیره تامین منویات مقام معظم رهبری را محقق سازد.

او خواستار حمایت دولتمردان و وزارت صمت در تسهیل شرایط تولید با اختصاص تسهیلات مصوب و همچنین تسهیلات برای خریداران خودرو‌های کار و تجاری ایران خودرو دیزل شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر