کد خبر: ۷۳۴۲۰۷۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
کد خبر : ۷۳۴۲۰۷۷
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان:

خلیلی خواه گفت: ۳۷۰ هزار نفر در استان سمنان برگه سهام عدالت دریافت کرده اند و ثبت نام مجدد برای دریافت سهام وجود ندارد.

امیر خلیلی خواه نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، گفت: ۳۹۲ هزار نفر در سطح استان دعوت نامه سهام عدالت دریافت کرده اند که ۱۹ هزار نفر نتوانستند ثبت نام کنند و ۳۷۰ هزار نفر در سطح استان برگه سهام عدالت دریافت کرده اند و امکان ثبت نام مجدد برای دریافت سهام وجود ندارد.

او افزود: حدود ۵۰ میلیون نفر در کشور سهام عدالت دارند که اگر به یکباره به دنبال فروش سهام خود باشند ممکن است افراد در بورس متضرر شوند از همین جهت دولت تصمیم گرفته تا با برنامه‌ای که اعلام می‌شود بتوانند بخشی از سهام خود را بفروشند.

خلیلی خواه تصریح کرد: دو راه برای مدیریت سهام افراد وجود دارد که در راه اول افراد می‌توانند با مراجعه به سایت سهام عدالت نحوه مدیریت مستقیم را انتخاب کنند و در روش دوم افراد نیازی به مراجعه به سایت وجود ندارد که در این صورت مدیریت به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واگذار می‌شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اظهار داشت: در سطح کشور حدود ۶ و نیم میلیون نفر هنوز به سامانه سهام عدالت مراجعه نکرده اند و شماره حساب و شبای خود را برای دریافت سود سهام خود وارد نکرده اند که باید در گام اول شماره حساب و شبای خود را در سامانه وارد کنند.

او افزود: بازار بورس بسیار تخصصی است و افراد باید با آگاهی وارد این حوزه شوند و نمی‌توانیم در خصوص نحوه مدیریت سهام به مردم توصیه‌ای بکنیم و مردم تا ۱۰ خرداد فرصت دارند تا نحوه مدیریت خود را انتخاب کنند.

خلیلی خواه گفت: دولت در راستای توسعه و تعمیق بازار سرمایه به دنبال این است که صندوق واسطه گری‌های مالی را واگذار کند که این صندوق سهام ۳ بانک و ۲ بیمه را دارد که در آینده به مردم واگذار می‌شود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان تصریح کرد: در این راستا دولت از ۱۴ اردیبهشت اقدامات خود را آغاز کرده و تا پایان این ماه این کار انجام می‌شود و افرادی که کد بورسی دارند می‌توانند از کارگزاری‌ها اقدام به خرید سهام کنند و بقیه مردم نیز می‌توانند برای پذیره نویسی بدون نیاز به کد بورسی با کد ملی خود اقدام به خرید کنند.

او افزود: برنامه ریزی شده تا مردم حداکثر تا سقف ۲ میلیون تومان بتوانند سهام خریداری کنند و محدودیتی نیز برای سن افراد وجود ندارد.

خلیلی خواه بیان کرد: مزیت این روش خرید سهام این است که قیمت گذاری دولت برای این سه بانک و دو شرکت بیمه به میزان ۲۰ درصد زیر قیمت متوسط یک ماه بازار است و این برآورد دولت است که ۳۰ درصد برای مردم ارزان‌تر تمام شود و کسانی که تمایل دارند می‌توانند فعالیت کنند و از ۳۰ درصد سود خود مطمئن باشند.

انتهای پیام / ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر