کد خبر: ۷۳۵۰۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
کد خبر : ۷۳۵۰۸۴۵
دانستنی‌های حقوقی؛

بر اساس آنچه که در قانون آمده زن در شرایطی ممکن است پس از طلاق از همسر خود ارث ببرد.

آیا زن پس طلاق از شوهر ارث می‌برد؟به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، به صورت قانونی زن در صورت فوت همسرش از او ارث می‌برد و قانون هم میزان این ارث را مشخص کرده، اما نکته حائز اهمیت این است که آیا در صورت طلاق باز هم زن از همسرش ارث می‌برد یا خیر؟

مطابق با قانون اگر شوهر، زن خود را طلاق دهد، اما او در زمان عده فوت کند، زن از اموال شوهر ارث خواهد برد.

اما بر اساس ماده ۹۴۳ قانون مدنی اگر فوت شوهر بعد از اتمام مدت عده یا طلاق از نوع بائن یعنی طلاقی که قبل از نزدیکی یا طلاق زن یائسه و طلاق خلع و مبارات باشد، دیگر زن از مرد در صورت فوت هیچ ارثی نمی‌برد.

البته در ماده ۹۴۴ قانون مدنی گفته شده اگر شوهر در زمانی که به بیماری مبتلاست، زن را طلاق دهد و در ظرف یک سال از تاریخ طلاق به علت همان مریضی فوت کند، حتی اگر طلاق به صورت بائن باشد به شرط آن که زن در طول این یک سال شوهر نکرده باشد، زن از او ارث می‌برد.


بیشتر بخوانید:  مهریه زن پس از فوت شوهر چگونه پرداخت می‌شود؟

بیشتر بخوانید: سهم الارث جنین چقدر است؟

بیشتر بخوانید: مدارک و مراحل لازم برای گواهی انحصار وراثت چیست؟


انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سلام مهریه که از سال هفتاد ومهریه یک میلیون ریال حالا چقد میشه
پاسخ ها
بانو
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تو بعضی از سایتها نوشته که تبدیل بشه چقدر میشه فکر میکنم حدود هفتاد هشتاد ملیون میشه
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر