کد خبر: ۷۳۵۱۸۵۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
کد خبر : ۷۳۵۱۸۵۷

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، صغری فرشی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در دوره آموزشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای فعالان گردشگری استان در سرعین گفت: مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی ستاد پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونای استان صادر شد.

او تصریح کرد: بر این اساس مراکز اقامتی و گردشگری استان به استثنای آب‌های درمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان بازگشایی و شروع فعالیت از هفته آینده را دارند و در صورت مشاهده مواردی مبنی بر عدم رعایت این پروتکل‌ها برخورد قانونی با متخلفان انجام می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اکیپ نظارتی متشکل از معاونت گردشگری استان، دانشگاه علوم پزشکی و جامعه هتلداران استان به طور مستمر نظارت کامل بر بازگشایی و ارائه خدمات این مراکز خواهد داشت تا طبق ضوابط و پروتکل‌های ابلاغی فعالیت کنند.

فرشی بیان کرد: در بازگشایی و ارائه خدمات در دوره کرونا باید نهایت دقت از سوی بهره‌برداران انجام شود تا لطمه‌ای به برند اصلی گردشگری استان وارد نشود.

او افزود: تلاش سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران بخش خصوصی در سالیان گذشته باعث شده سرعین به عنوان قطب گردشگری کشور با برند شهر چشمه‌های بهشتی معرفی شود، بنابراین هرگونه سهل‌انگاری در اجرای پروتکل‌های بهداشتی در دوره کرونا امکان لطمه زدن به این برند را دارد که باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره آموزشی پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا اثبات این قضیه است که با وجود کرونا نیز می‌توان فعالیت گردشگری انجام داد.

فرشی تصریح کرد: تعطیلی مراکز گردشگری و سفر در کشور نشان داد که رونق اقتصادی بخش‌های دیگر نیز متاثر از صنعت گردشگری است و این موضوع در شهر‌هایی که گردشگری فعالیت اصلی صنوف آنهاست، بیش از سایر مناطق خود را نشان داد.

او با بیان اینکه با تعطیلی مراکز گردشگری سرعین تاثیر اقتصادی آن بر شهرستان‌های دیگر نیز ملموس بود، افزود: در استان‌هایی که گردشگری به عنوان محور توسعه به شمار می‌رود، تاثیر کرونا بیشتر از سایر مناطق بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه پس از ماه مبارک رمضان سفر‌های داخلی به احتمال قوی به سرعت به وضعیت قبلی برخواهد گشت، گفت: در این دوره باقیمانده باید با برنامه‌ریزی درست و هوشمندانه نسبت به ارتقای سطح کیفی و کمی و پروتکل‌های بهداشتی در مراکز اقامتی اقدام شود.

کرونا ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به مراکز اقامتی و گردشگری سرعین زد

فرماندار شهرستان سرعین نیز در این دوره آموزشی اظهار کرد: شهرستان سرعین در بحران کرونا چه در بحث قرنطینه و چه در بحث فاصله گذاری اجتماعی سربلند بود.

حسن حسن‌پور با اشاره به اینکه صنعت گردشگری شکننده و نیازمند مراقبت و صیانت است، افزود: در طول مدت تعطیلی کرونا شهرستان سرعین بیشترین خسارت اقتصادی را دید به طوری که این خسارت در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان برای مراکز گردشگری و اقامتی بود.

او با قدردانی از مدیران و مسئولان مراکز اقامتی شهرستان بیان کرد: اقدام ارزشمند فعالان گردشگری در دوره کرونا و عدم تعدیل نیرو با وجود تعطیلی مراکز گردشگری قابل تقدیر است.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ