کد خبر: ۷۳۵۳۵۷۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
کد خبر : ۷۳۵۳۵۷۳
گروه : سیاسی » مجلس
باشگاه خبرنگاران جوان بررسی کرد؛

اخیرا شنیده می‌شود که برخی با کم و زیاد کردن واژگان و یا حتی برداشتن یک کاما روح یک مصوبه را به کلی تغییر داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه زهرا نصراللهی؛ روند قانون‌گذاری و تصویب طرح‌ها و لوایح در مجلس شورای اسلامی باید بر اساس قانون و آیین‌نامه داخلی مجلس انجام شود، بر همین اساس پس از تصویب هرگونه طرح و لایحه‌ای در صحن مجلس اجازه هیچ‌گونه دخل و تصرفی از سوی هیچ‌ نهاد و شخصی وجود ندارد، چراکه در یک مصوبه حتی اگر یک عبارت یا واژه جابه‌جا، حذف و یا تغییر کند ممکن است محتوای آن مصوبه به طور کلی تغییر یابد.

احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تغییر مصوبات مجلس گفت: این اولین باری نیست که بحث تغییر مصوبات مجلس مطرح می‌شود و این شائبه در موارد دیگری هم پیش از این وجود داشته است.

او تأکید کرد:کسانی که طرح اصلاح قانون انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در روزهای پایانی مجلس مطرح کرده‌اند؛ یا به دنبال مبرا کردن خود هستند و یا به دنبال گرفتن انتقام از شورای نگهبان. در مورد معرفی حقوقدانان شورای نگهبان نیز باید بگویم که موارد مهم‌تر از آن برای بررسی در صحن وجود دارد.

سابقه دستکاری در مصوبات مجلس 

در سال‌های اخیر دخل و تصرف در مصوبات مجلس با کم و زیاد کردن واژگان که از قضا سرنوشت کارآمدی بعضی از طرح‌ها و لوایح به همان واژگان بستگی دارد به امری عادی در جریان قانون‌گذاری تبدیل شده است و برخی با کم و زیاد کردن واژگان و یا حتی برداشتن یک کاما، آن هم پس از تصویب نهایی و زمان ارسال به شورای نگهبان روح یک مصوبه را به کلی تغییر داده‌اند، هر چند ممکن است تعداد اندکی مرتکب این خطا شده باشند، اما این کار خلاف قانون است و باید پاسخگو باشند.

برای صحت و سقم شائبه‌هایی که در مورد دستکاری در مصوبات گوناگون مجلس وجود دارد با نمایندگان و روسای کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی تماس گرفتیم، اما هریک از آنها به نوعی اظهار بی‌اطلاعی کردند و یا حداقل نسبت به موضوع خود را بی‌اطلاع نشان دادند.

شائبه های دستکاری در مصوبات مجلس؛ چه کسی راست می گوید؟

در این میان محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در موضوعات مختلف شائبه تغییر مصوبات مجلس وجود دارد و ممکن است در نگارش و تنظیم مصوبات، چنین اتفاقاتی رخ دهد، البته بیشتر اوقات نمایندگان بر اساس اعتمادی که دارند مصوبه را دوباره مطابقت نمی‌دهند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه موضوعات و طرح‌های متعددی در مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد و مراحل مختلفی برای خارج شدن یک مصوبه از مجلس و رفتن به شورای نگهبان وجود دارد، نمایندگان وقت نمی‌کنند که طرح‌ها و مصوباتی را که در صحن مجلس به تصویب می‌رسد، با مصوبات کمیسیون‌ها مطابقت دهند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید همان مطالبی که در مجلس مصوب می‌شود عینا به شورای نگهبان انتقال داده شود، چراکه هرگونه جابه‌جایی، کم و زیاد کردن و حذف واژگان تصرف در رأی نمایندگان و نحوه قانون‌گذاری است که خلاف قانون است.

حذف یک واژه به نفع نجومی بگیران 

در فرآیند ارسال مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان در تاریخ ۱۳ اسفند ۹۸، به صورت غیرقانونی و بدون رأی‌گیری و اصطلاحا چراغ خاموش واژه «غیرمستمر» از جزء ۳ بند «الف» تبصره ۲۱ حذف شد.

شائبه‌های دستکاری در مصوبات مجلس؛ چه کسی راست می‌گوید؟

شائبه‌های دستکاری در مصوبات مجلس؛ چه کسی راست می‌گوید؟

در واقع کمیسیون تلفیق با تصویب این مصوبه قصد داشت حقوق و مزایای تمام کارکنان دستگاه‌های اجرایی به صورت متمرکز از یک محل، یعنی خزانه کل کشور پرداخت و شفاف شود تا به این طریق از وقوع پدیده‌هایی همچون حقوق‌های نجومی جلوگیری شود.

اما حذف واژه «غیر مستمر» از لایحه بودجه ۹۹ راه را بر شفاف سازی پرداخت هایی، چون پاداش و پرداخت‌های مازاد بر حقوق می‌بندد که به نفع نجومی بگیران است و در نتیجه تمام اهداف ناظر به اجرای این تبصره برای جلوگیری از وقوع حقوق‌های نجومی از بین رفت، چراکه با حذف واژه «غیرمستمر» الزام نظارت بر دریافتی کارکنان دستگاه‌های اجرایی ذیل عناوینی، چون پاداش، تشویقی، اضافه‌کاری و غیره برداشته شد و تنها حقوق مستمر آنها ثبت شده و مابقی دریافتی‌های آنها همچنان غیرشفاف و غیرقابل نظارت باقی ماند.

شائبه های دستکاری در مصوبات مجلس؛ چه کسی راست می گوید؟

مثال‌های دیگری از دستکاری مصوبات مجلس وجود دارد که نشان می‌دهد انجام این کار به یک رویه در مجلس تبدیل شده است، هرگاه فرد یا گروهی از تصویب ماده‌ای ناراضی باشند می‌توانند با اندکی پیگیری و شاید هزینه در پشت پرده مجلس، مصوبات را در بین راه کمیسیون تا صحن، صحن تا شورای نگهبان و … به نفع خود تغییر دهند.

تغییر مصوبه صحن مجلس در سال ۹۷ درباره مالیات پزشکان هم یکی از موارد دیگری است که ۳۲ پژوهشگر و استاد دانشگاه به آن اعتراض کرده و طی نامه‌ای به رئیس مجلس خواستند که گروهی بی طرف را مأمور کند تا درخصوص تغییر مصوبه صحن مجلس در سال ۹۷ درباره مالیات پزشکان گزارش داده و تمهیدی اندیشیده شود تا دستکاری در رأی صحن، برای همیشه از دامن مجلس پاک شود، اما  آن‌طور که از شواهد معلوم است تاکنون هیچ اقدامی از طرف مجلس شورای اسلامی برای مبارزه با این پدیده صورت نگرفته است.

شائبه های دستکاری در مصوبات مجلس؛ چه کسی راست می گوید؟


بیشتر بخوانید: کمیته‌ای برای بررسی شائبه دستکاری‌ مصوبات مجلس تشکیل نشده است 


محمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر اینکه در موضوع دستکاری مصوبات مجلس همکارانی که این مسئله را مطرح کردند با استناد به اسناد و مدارک بوده است، گفت: مسئله دستکاری در مصوبات مجلس قبلا هم رویه بود و نیمه شب در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس هشتم، مصوبات مجلس را تغییر داده بودند.

او ادامه داد: دستکاری مصوبات مجلس و تغییر عبارات تبدیل به یک رویه شده است به عنوان مثال کلمه «مکلف است» را به «مجاز است» تغییر می‌دهند، همچنین در بحث سهمیه ایثارگران برای دانشگاه‌ها اسناد دستکاری در مصوبه موجود است، البته موارد این چنینی زیاد است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی گفت: اگر شما گزارش‌های صحن علنی را با آنچه در کمیسیون‌ها مصوب شده تطبیق دهید متوجه می‌شوید که چقدر مصوبات دستکاری شده است.

در این میان بودند افرادی که از چنین شائبه‌ای اظهار بی‌اطلاعی کرده و حتی برخی آن را رد کردند؛ علیم یارمحمدی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در این‌باره گفت: افرادی در مجلس  هستند که در نگارش و تنظیم مصوبات، نقش دارند که مصوبات پس از عبور از این مرحله در قسمت معاونت قوانین با طرح‌ها و مصوبات تصویب شده در صحن مطابقت داده می‌شود و بعد از آن برای اجرا به شورای نگهبان فرستاده می‌شود. 

او تصریح کرد: در  برخی از مواقع نماینده شورای نگهبان در کنار فردی که مصوبات را تنظیم می‌کند، می‌نشیند  و در صورت اشتباه در مصوبه آن را به کمیسیون ذی‌ربط مرجوع می‌کند، بنابراین احتمال بروز خطا و دستکاری در مصوبات مجلس به صفر می‌رسد.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم در این‌خصوص در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از شنیدن و دیدن چنین شائبه‌هایی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: بنده در قسمت مربوط به  حوزه کاری خود در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس چنین چیزی را تاکنون حس نکرده‌ام.

چه اقداماتی برای بررسی دستکاری مصوبات مجلس انجام شد؟

حال جای تأمل است که اگر دستکاری مصوبات در این مجلس انجام شده پس در همین دوره مجلس هم باید به آن رسیدگی شود و قطعا هیئت رئیسه مجلس، کمیسیون اصل ۹۰ و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نباید نسبت به این موضوع کوتاه بیایند.

محمدرضا رضایی‌کوچی با بیان اینکه تاکنون کمیته‌ای برای بررسی شائبه‌هایی که در مورد تغییر مصوبات مجلس مطرح شده، تشکیل نشده است، گفت: اگر در تغییر مصوبات و دستکاری در آن، شک و شبهه‌ای وجود دارد باید کمیته‌ای تشکیل شود و مصوبات صحن و نهایتا چیزی که به صحن مجلس انتقال داده می‌شود را بررسی و کمیته حقیقت‌یاب ورود کند.

او گفت: چنانچه نماینده‌ای مستنداتی دال بر تخلف و دستکاری در مصوبات مجلس از سوی نماینده‌ای دارد، باید هر چه سریع‌تر این مستندات را به کمیسیون اصل ۹۰ و یا هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کند تا هر چه سریع‌تر در همین مجلس دهم نسبت به این تخلف رسیدگی شده و نماینده خاطی پاسخگو باشد.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۰
در انتظار بررسی: ۰
دیزی مجلسی
|
Germany
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
این مجلس دهم به خدا ننگِ بشر بود دیدی چه خبر بود؟!
هر کار که کردند، ضرر رویِ ضرر بود دیدی چه خبر بود؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
از ماست که بر ماست. رای خودمون بودن اینا هم
پاسخ ها
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
رای ما نبودن حاصل جهل و جوزدگی در رای دادن بودند
مثل سال 96 که مردم بجای اینکه با فکر رای بدن با تشویق چند تا سلبریتی جو گیر شدن و مملکت رو به این وضع کشوندن
نفاق و جهل عامل سقوط ملت هاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
افسوس بايد خورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
اخه چرا انقدر دله هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
کارشون به کجا رسیده واقعا اینا چرا سیر نمیشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
وای به حالتان که در این دنیا هرچه کنید همان را پس خواهید داد داستان اینجا تمام نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
باید یک فکر اساسی کرد اصن این مملکت به نماینده نیازی نداه نماینده ای که درد مردم را دوا نکند به چه دردی میخورد چرا باید پول ملت را بخورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
خداروشکر این مجلس تموم شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
زیاد خوشحال نباش مجلس بعدی تو راهه و یقینا بدتر از اینها هستن
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
آدم به امید زندست
ایشالله درست میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هیچککس به فکر ما نیست مه به فکر پر کردن حساب خودشونن
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
تو کشورای دیگه مثل بقیه میرن کار میکنن اما تو کشور ما میرن فقط پولاشون رو جمع و جور میکنن و تا آخر عمر میشمارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
از خروجی مجلس و دولت میشه عمق فاجعه رو فهمید لکن بدبختی اینجاست که کسی با اینا برخورد مناسب و بازدارنده و پشیمان کننده نمیکنه!!! فارغ از آتشی که در آخرت نصیبشون میشه باید در دستگاه قضا ترتیبی داده بشه و اینجور وکلا و روسا در همون زمان ارتکاب جرم، توسط دستگاه‌های اطلاعاتی شناسایی و سریعا دستگیر و مجازات بشن!! نباید کار به آخر دوره مسئولیت و یا حتی عدم برخورد بکشه!!! این وضعیت کنونی سزاوار یه حکومت اسلامی اونم از نوع علوی نیست!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ما ملت در این روز ها و شب ها داریم دعا میکنیم و از خداوند طلب استغفار میکنیم. بعد مسولین ما روز و شب دارن تلاش میکنن که از این به بعد دزدی از جیب ملت رو بصورت قانونی انجام بدهند. که در اینده ای نزدیک از بیت المال میلیاردی دزدی کنن بعد در دادگاه بر و بر تو صورت قاضی نگاه میکنن و تبرئه میشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
به غیر از این دنیا دنیای دیگری هم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ما ملت در این روز ها و شب ها داریم دعا میکنیم و از خداوند طلب استغفار میکنیم. بعد مسولین ما روز و شب دارن تلاش میکنن که از این به بعد دزدی از جیب ملت رو بصورت قانونی انجام بدهند. که در اینده ای نزدیک از بیت المال میلیاردی دزدی کنن بعد در دادگاه بر و بر تو صورت قاضی نگاه میکنن و تبرئه میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ما ملت در این روز ها و شب ها داریم دعا میکنیم و از خداوند طلب استغفار میکنیم. بعد مسولین ما روز و شب دارن تلاش میکنن که از این به بعد دزدی از جیب ملت رو بصورت قانونی انجام بدهند. که در اینده ای نزدیک از بیت المال میلیاردی دزدی کنن بعد در دادگاه بر و بر تو صورت قاضی نگاه میکنن و تبرئه میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مسئله دستکاری در مصوبات مجلس تكرارى شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
اما تموم شدنی نیست خوش اشتها هستن نمایندگان ملت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
احسنت و درود بر باشگاه خبرنگاران جوان لطفا حقوق جوان ها بيشتر كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
جل الخالق
م ص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
اعوذبالله السمیع العلیم من الشیطان اللعین الرجیم. " احشروا الذین ظلموا... فاهدوهم الی صراط الجحیم. .... انهم مسؤلون. الا عبادالله ال... " " .. فما اصبرهم علي النار ! "
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مفسدین اختلاسگران قاچاقچیان و رانتخواران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
آخه مجلسی که هیچ نظارتی روی نمایندگانش نیست اصلا به چه دردی میخوره؟ یا یک چیزی رو تصویب میکنن دولت اجرا نمیکنه یا مردم نیاز دارن با یه طرح زندگیشون بهتر بشه ولی باز هم مجلس کاری نمیکنه، ما که هیچ خیری از این مجلس ندیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ماهی ۳۵ میلیون حقوق میگیرن تا نامه دستکاری کنن .


روز قیامت نامه اعمال رو نمیشه دستکاری کرد آهای نمایندگان!!!!
اون دنیایی هم هست،خدایی هم هست، باید جواب پس بدید در پیشگاه خداوند .

گیرم این دنیا من کارگر ساختمانی بدبخت از این چیزا سر در نیارم.
اون دنیا طرفتون خداست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
اینها وکیل مانند ولی به جیب خود خدمت میکنند. وقتی آرزوی آگاهی رای نمی‌دهیم معلومه چه کسانی میشوند مجلس آنوقت اینها می خواهند برگزار دولت هم نظارت کنند .معلومه دیگه چه میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
قانون اسلام قرآن است و دیگر نیازی به قانون جدید نیست اینهای که میلیاردی هرینه میکنند تا به مجلس برسند جهت سو استقاده می باشند و نه نظارت بر اجرای قانون منطبق با قرآن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ما ملت در این روز ها و شب ها داریم دعا میکنیم و از خداوند طلب استغفار میکنیم. بعد مسولین ما روز و شب دارن تلاش میکنن که از این به بعد دزدی از جیب ملت رو بصورت قانونی انجام بدهند. که در اینده ای نزدیک از بیت المال میلیاردی دزدی کنن بعد در دادگاه بر و بر تو صورت قاضی نگاه میکنن و تبرئه میشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هر چه به گندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک . ما ادعامون اینه که حکومتمون اسلامیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
قانون گذاری به نفع آقازاده هاو دولت! ؟! ؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
خدالعنت کنه این نمایندگان خائنو . تومملکت گندزدند حالاهم که اخرکارشونه باز هم دارند خیانت میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
به نظرم تحت فشار نیروی بیرونیه وگرنه چرا باید انقدر بد باشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
نه بابا جدی میگی ؟؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
معلومه که فشار بیرون هستش ولی درونم بدش نمیاد زیر پوستی خطاا کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
خدا خودش مارو تا یک سال دیگه نگه کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مجلسی هابایدبه خوبی نظرورای بدن هرکی مسلمانه کارش درست انجام بده همین یادمردان بزرگ این انقلاب به خیراقایان رجایی باهنربهشتی مطهری.......ایاکسی هست مثه این مردان بزرگ باشه دراین دولت همش به فکرمنافع خودشون هستندبایدبگم مسلمان نیستنداین مسئولین ما این چه وضعیتیه ؟.
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
حالا باید دید رییس 12 ساله مجلس کجا تشریف داشتن
...بماند که رسانه های بزک شده نخواهند گذاشت حرف حق عنوان بشه چه برسه به اجراش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هیچ چیز پنهان نمیمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
چرا یه لپ تاپی که تا سه سال پیش با حقوق یه کارمند میشد خرید، الان شده 12 میلیون تومن اما حقوق کارمند 4 تومنه؟ من که خداروشکر بیکارم و مدیون هیشکی نیستم، اما خب نمیشه چون بیکارم اعتراض به قیمتها نکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
توروخدا از چپاول مال ملت دست بردارید و کمی به فکر مردم باشید و ارزوهای مردم علیل و دلیل رابراورده کنیدقبلنا خیری ندیدیم هرکدام ش کیسه خودشان راپرکردنندوثروتمندشدنندوبه ریش رای دهندگان هم خندیدنند
سعیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ده تا مجلس قبلی چه ثمری داشتند که یازدهمی بخواهد داشته باشد متاسفانه قدرت غرور می آورد وکسی به مشکلات مردم رسیدگی نخواهد کرد سال به سال قربان پارسال
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ملتی که موقع تبلیغات چلو مرغ ،
مهمانی انتخاباتی نماینده را خورد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مغزم هنگ کرده ........
یعنی چی.......
پس شورای نگهبان و قوه قضاییه چرا رسیدگی نمیکنه......
یعنی این نماینده ها این قدر ابر قدرت هستن که زور هیچ کس بهشون نمیرسه......
تورو خدا جلوشونو بگیرین بیارین جلو چشم مردم محاکمه شون کنین.اعدام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
دقیقا
چن بار خوندم مگه میشه اخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
کسانی که طرح اصلاح قانون انتخابات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در روزهای پایانی مجلس مطرح کردهن به دنبال مبرا کردن خود هستند و یا به دنبال گرفتن انتقام از شورای نگهبان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
حساب و کتاب بماند در قیامت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
وای وای عجب دوره و زمونه ای شده هیچکش به هم رحم نمیکنند به خدا که پول و ثروت ارزشی ندارد هیچ کس با خودش چزی نبرده است تورو به خدا بس کنید زیر و رو نکشید التماس تفکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ما ملت بدبختی هستیم شب و روز جون میکنیم تا یه پولی دستمون بیاد جلو زن و بجه خجالت نکشیم اما اینا نشستن و فقط میخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
به نظر من نمايندگان دوره دهم به علت خيانت در امانت و عدم انجام وظايف نمايندگي بايد محاكمه شوند . وضعيت فعلي كشور نتيجه ناتواني ايشان و دولت فعلي ميباشد .
ارام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مافیا
علی خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
تا زمانی که قانون شفافیت در همه ی ابعاد آن در مجلس تصویب نشود ، همین است. اگر شفافیت باشد مردم می دانند که کدام طرح و لایحه چه موقعی به مجلس رفته و کی در کمیسیون و صحن علنی بررسی می شود. و به علاوه مردم می دانند که کدام نماینده به چه طرحی چه رایی داده است. و آیا اصلا نماینده در مجلس حاضر است یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
واقعا براشون متاسفم همه ميخوايم تو يه متر جا بخوابيم چطور ميتونن انقدر خبيث باشن
ناهيد خاتون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
كاش يه كم به فكر مردم بوديد مردم از دست رفتن و شما نمايندگان فقط به فكر تصويب چند طرح بيخود هستين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
المجلس اصلاح شود کل مشکلات برطرف میگردد که آنهم در ایران ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
توروخدا بس کنید چقدر باید بمانید تا سیر شوید هر دوره از مجلس همان قبلی ها میایند یعنی چه مگه بازیه جایگاه خود را جدی بگیرید
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
عادی شده خودشونم اذعان دارن دیگه
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
خودشون سود ميبرن چهار سال جيباشونو پر ميكنن فقط
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
خدا لعنت کند به همه عوامل و کسانی که در جامعه این چنین تورم ایجاد می کنند و هر روز شاهد فربه تر شدن پولداران و ثروتمندان و بدبخت و ذلیل تر شدن فقیران و مستعضعفان و حقوق بگیران می شویم
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
از مجلس انتظاری بیش از این نمیرود
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر