کد خبر: ۷۳۵۶۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
کد خبر : ۷۳۵۶۰۲۴

هفته بیست و ششم بوندسلیگا امروز با برگزاری ۶ دیدار آغاز می‌شود.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹ شخصی در شهر ووهان چین به بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا مبتلا شد.

شاید در ابتدا کسی فکر نمی‌کرد که این بیماری باعث شود تا اکثر مشاغل در دنیا تحت تاثیر آن قرار گیرد، اما با همه گیر شدن کرونا و ابتلای هزاران نفر به آن در اکثر نقاط جهان، سازمان بهداشت جهانی (WHO) را به آن واداشت تا در تاریخ ۱۱ مارس همه گیری این بیماری را رسما اعلام کند.

پس از شیوع ویروس کرونا اکثر رقابت‌های ورزشی از جمله فوتبال در اکثر نقاط جهان با تعطیلی مواجه و باشگاه‌های اروپایی به دلیل تعویق مسابقات، با ضرر‌های مادی زیادی رو به رو شدند و تصمیم گرفتند تا قرارداد بازیکنان و کادرفنی خود را کاهش دهند تا از ضرر‌های بیشتر مالی جلوگیری کنند.

بوندسلیگای آلمان در میان ۵ لیگ معتبر اروپایی اولین لیگی است که رقابت‌های خود را از امروز پیگیری می‌کند. کشور فرانسه چند مدتی قبل اعلام کرد که مسابقات لوشامپیونه ادامه نخواهد یافت و تیم فوتبال پاری سن ژرمن را به عنوان قهرمان معرفی کرد.

همچنین سازمان لیگ هلند (ادورویسه) هم مسابقات خود را نیمه تمام اعلام کرد البته برخی از رسانه‌ها مدعی شده اند که احتمال تجدید نظر در خصوص پیگیری این رقابت‌ها وجود خواهد داشت.

علاوه بر این تیم‌های لالیگایی هم تمرینات گروهی خود را از سر گرفته اند و به احتمال زیاد سازمان فوتبال اسپانیا زمان از سر گیری این رقابت‌ها را به زودی اعلام خواهد کرد.

دیدار‌های لیگ جزیره (انگلیس) هم با موافقت دولت این کشور از تاریخ ۱۳ خرداد و پشت درب‌های بسته از سر گرفته خواهد شد.

امروز (شنبه) پس از وقفه‌ای ۳ ماهه رقابت‌های فوتبال در آلمان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سر گرفته خواهد شد.

غلبه فوتبال بر کرونا/ بوندسلیگا شروع شد

دورتموند – شالکه ۰۴ (ساعت: ۱۸:۰۰)

در مهم‌ترین بازی هفته بیست و ششم رقابت‌های بوندسلیگا امروز تیم‌های دورتموند و شالکه ۰۴ در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک به مصاف هم خواهند رفت.

دورتموند در ۷ بازی از ۸ دیدار قبلی خود در بوندسلیگا با پیروزی از زمین بازی خارج شده است. همچنین شالکه هم در ۴ بازی قبلی خارج از خانه خود در بوندسلیگا موفق به گلزنی نشده که این آمار می‌تواند روحیه خوبی برای دورتموندی پیش از شروع دیدار داشته باشد.
در این بازی دورتموند ۵ و شالکه ۲ بازیکن خود را قطعا در اختیار نخواهند داشت.

تیم دورتموند با ۵۱ امتیاز پس از بایرن مونیخ در رده دوم قرار دارد و شالکه هم با ۳۶ امتیاز در جایگاه ششم جدول رده بندی ایستاده است.

این دیدار به قضاوت دنیز آیتکین برگزار خواهد شد.

هوفنهایم – هرتابرلین (ساعت: ۱۸:۰۰)

تیم‌های فوتبال هوفنهایم و هرتابرلین امروز در ورزشگاه ویرسول نکن آرنا و با قضاوت باستین دانکرت به مصاف هم خواهند رفت.

این ۲ تیم در ۱۰ دیدار قبلی خود بازی‌های جذابی را از خود به نمایش گذاشته اد به طوری که سهم هرتابرلین ۳ و سهم هوفنهایم ۲ برد و ۵ بازی هم با تساوی همراه بوده است.

هر ۲ تیم در این بازی سه بازیکن خود را قطعا در اختیار نخواهند داشت؛ لازم به ذکر است که هوفنهایم با ۳۵ امتیاز در رده نهم و هرتابرلین با ۲۸ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارند و سه امتیاز این بازی برای هرکدام از این تیم‌ها ارزش ویژه‌ای خواهد داشت.

لایپزیگ – فرایبورگ (ساعت: ۱۸:۰۰)

در یکی دیگر از بازی‌های حساس امروز تیم‌های لایپزیگ و فرایبورگ در ورزشگاه خانگی لایپزیگ (رد بول آرنا) به مصاف هم خواهند رفت.

لایپزیگ با ۵۰ امتیاز در رده سوم و فرایبورگ با ۳۶ امیازی در رده هشتم جدول رده بندی قرار دارند. لایپزیگی هم با پیروزی در این دیدار و در صورت لغزش دورتموند مقابل شالکه ۰۴ می‌توانند به رده دوم صعود کنند.

فرایبورگ در این بازی ۴ بازیکن خود را قطعا در اختیار نخواهد داشت که همین موضوع کار را برای شاگردان کریستین اشترایش سخت کرده است؛ از طرفی تیم لایپزیگ هم ۲ بازیکن خود را در این بازی به همراه ندارد.

نکته جالب دیدار‌های فرایبورگ و لایپزیگ این است که در ۸ بازی قبلی لایپزیگ مقابل فرایبورگ بیش از ۵/۲ گل زده شده است که می‌تواند نوید یک دیدار پُر گل را دهد.

دوسلدورف – پادربورن (ساعت: ۱۸۰۰)

تیم‌های انتهای جدولی دوسلدورف و پادربورن امروز در ورزشگاه اسپریت آرنا و با قضاوت رابرت هارتمن به مصاف هم خواهند رفت.

این بازی برای پادربورنی‌ها از حساسیت بالایی برخوردار است، زیرا سه امتیاز این دیدار می‌تواند اندک امید آن‌ها برای بقا در بوندسلیگا را افزایش دهد از طرفی دیگر دوسلدورفی‌ها هم باید این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارند تا از منطقه سقوط فاصله بگیرند.

نکته امید بخش برای هوادران پادربورن این است که آن‌ها در ۴ دیدار آخر خود در بوندسلیگا شکست نخورده اند که امید آن‌ها را برای پیروزی در این بازی افزایش خواهد داد.

دوسلدورف ۲ و پادربورن یک بازیکن خود را در اختیار نخواهند داشت.

دوسلدورف با ۲۲ امتیاز در رده ۱۶ و پادربورن با ۱۶ امتیاز در انتهای جدول ۱۸ تیمی بوندسلیگا قرار گرفته اند.

آگسبورگ – وولفسبورگ (ساعت: ۱۸:۰۰)

شاگردان الیور گلاسنر در تیم فوتبال وولفسبورگ به دنبال پیروزی در این دیدار خارج از خانه هستند تا با لغزش شالکه مقابل دورتموند بتوانند خود را به رده ششم جدول رده بندی برسانند.

از طرفی آگسبورگ در ۸ بازی از ۹ دیدار قبلی خانگی خود در بوندسلیگا حداقل ۲ گل زده است که این آمار نشان می‌دهد خط دفاعی وولفسبورگ در دیدار امروز کار آسانی را در مقابل مهاجمان آگسبورگ نخواهد داشت.

نکته مفی دیگر برای وولفسبورگی‌ها این است که آن‌ها در بازی امروز قطعا ۵ بازیکن خود را در اختیار نخواهند داشت و در طرف مقابل آگسبورگی‌ها فقط یک بازیکن خود را به همراه ندارند.

در حال حاضر وولفسبورگ با ۳۶ امتیاز در رده هفتم و آگسبورگ با ۲۷ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارند.

قضاوت این بازی را فلیکس وایر بر عهده خواهد داشت.

آینتراخت فرانکفورت – مونشن گلادباخ (ساعت: ۲۱:۰۰)

تیم‌های فوتبال آینتراخت فرانکفورت و مونشن گلادباخ در حالی امروز به مصاف هم خواهند رفت که در ۹ بازی از ۱۱ دیدار قبلی خانگی آینتراخت فرانکفورت در بوندسلیگا بیش از ۵/۲ گل زده شده است.

تیم مونشن گلادباخ امیدوار است تا با پیروزی در این بازی و امتیاز از دست دادن لایپزیگ مقابل فرایبورگ و دورتموند مقابل شالکه بتواند به رده دوم جدول رده بندی صعود کند.

مونشن گلادباخ با ۴۹ امتیاز در رده چهارم و آینتراخت فرانفورت با ۲۸ امتیاز در رده ۱۲ جدول قرار دارند.

تنها غایب قطعی این بازی دنیس زکریا بازیکن تیم فوتبال مونشن گلادباخ خواهد بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
با تماشاچی یا بدون تماشاچی؟
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر