کد خبر: ۷۳۵۹۹۱۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
کد خبر : ۷۳۵۹۹۱۸
گروه : قم » قم
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم مطرح کرد؛

عمرانی گفت:صدا و سیما از ظرفیت‌ عظیمی برخوردار است و نقش بسزایی در شناساندن کتابخانه‌های عمومی به مردم دارد.

استفاده از ظرفیت عظیم صدا و سیما /قم به شهر هزار کتابخانه شهرت دارد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ،سجاد عمرانی،سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم در نشست توسعه همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌ها و اداره کل صدا و سیما استان که با هدف اجرای برنامه‌های مشترک کتابخوانی در قم برگزار شد، اظهار داشت: صدا و سیما یک رسانه ملی است که رسالت آن خدمت به مردم در حوزه‌های مختلف آن هم بنا به ماهیت کاری این سازمان است.

او افزود: کتابخانه‌ها به عنوان نهادی عمومی برای استفاده آحاد مردم از هر قشر و نژاد و گروه سنی و تحصیلاتی است که کتابداران این مجموعه به بهترین شکل موجود به عموم جامعه خدمات مطلوب کتابداری و کتابخانه‌ای را ارائه می‌دهند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم ضمن تشکر از پوشش مطلوب اخبار کتابخانه‌های عمومی استان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، خدمت در قم را یک افتخار و توفیق بزرگ الهی دانست و بیان کرد: این اداره کل درصدد تقویت و تعاملات بیشتر با دستگاه ها، نهاد‌ها و ادارات در جهت هم افزایی و مشارکت در برنامه‌های متنوع فرهنگی است.

عمرانی تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ادارات کل کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد تخصصی و توانمند، متولی برنامه‌های ترویج کتابخوانی و معرفی کتاب است.

او به وجود کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم و کم برخوردار اشاره کرد و گفت: این اقدام نهاد با هدف تحقق عدالت اجتماعی و فرهنگی و حتی اقتصادی است که فعالیت‌ها و پتانسیل‌ها و سرمایه‌های ارزشمند انسانی خود را بیرون از کتابخانه‌ها برای خانواده‌های بی سرپرست و زندانیان انجام می‌دهد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم ادامه داد: رویکرد و سیاست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارتقاء شاخص‌های فرهنگی با محوریت کتاب در قالب‌های متنوع در مناطقی است که داراری فقر فرهنگی هستند.

عمرانی بیان کرد: قم به شهر هزار کتابخانه شهرت دارد و این بسیار عالی است، اما این کتابخانه‌ها و منابع آن بیشتر تخصصی و استفاده از سالن آن نیز برای قشر خاص جامعه است، ولی ماهیت کتابخانه‌های عمومی اینطور نیست، ولی متاسفانه استان قم به لحاظ کمی از برخورداری کتابخانه‌های عمومی دچار مشکل است که با رایزنی‌های انجام شده و پیگیری‌های مجدانه؛ دو باب کتابخانه در سال جاری افتتاح می‌شود.

او ادامه داد: به تعبیر حضرت امام (ره) صدا و سیما یک دانشگاه عمومی است و همکاری‌های دو جانبه در زمینه اهداف مشترک همانند برگزاری مسابقه‌های کتابخوانی ویژه سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال، نشست‌های نقد و بررسی کتاب و کتاب خوان، ساخت انیمیشن‌های کتابخوانی و معرفی کتاب توسط کتابداران متخصص و کارشناسان خبره می‌تواند راهگشا باشد چرا که صدا و سیما از ظرفیت‌های عظیمی برخوردار است و نقش بسزایی در تبلیغ و اطلاع رسانی و شناساندن کتابخانه‌های عمومی به مردم دارد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: کتابداران و کارشناسان اداره کل با ارائه برنامه‌های نو و خلاقانه در این زمینه از هیچ گونه همکاری در اجرای هر چه بهتر برنامه‌های فرهنگی در صدا و سیما دریغ نمی‌کنند.

عمرانی به دهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در سطح کشور اشاره کرد و بیان کرد: انتظار می‌رود صدا و سیمای مرکز قم به عنوان دستگاهی که از فراوانی مخاطب برخوردار است و در جوار کریمه اهل بیت قرار دارد سهم بیشتری را در تشویق مردم به مشارکت حداکثری در این جشنواره که مزین به نام اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام شده، داشته باشد.

او عنوان کرد: برای خروجی بهتر و بازتاب بیشتر برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی در حوزه کودک، نوجوان و خانواده، کار‌های مشترکی را می‌توانیم برای بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی و ... انجام دهیم.

انتهای پیام/ش

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر