کد خبر: ۷۳۶۰۵۱۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۷۳۶۰۵۱۴
امروز اتفاق افتاد؛

رئیس شورای شهر تهران که درخواست او از سوی اعضای شورا مورد قبول واقع نشد با دلخوری صحن شورای شهر را ترک کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه امروز شورای شهر تهران با هدف بررسی باغ بودن پلاک ثبتی باغات برگزار شد.

در ابتدای صحن امروز شورا رابط شورای منطقه ۱۲ شهرداری تهران گزارش خود را ارایه کرد و پس از استماع گزارش او از سوی اعضای شورا، هئیت رئیسه شورا وارد دستور شد.

در بند یکم و دوم دستور جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی لایحه اختیارات و سازمان‌ها گنجانده شده بود که این موضوع از سوی علی اعطا عضو شورای شهر تهران مورد اعتراض قرار گرفت.

اعطا عضو شورای شهر تهران گفت: نمی‌توان در ساعات پایانی شب دستور جلسه شورای شهر تهران را تغییر و داد و خواسته من این است بر اساس قانون عمل شود.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر قرار بر این باشد لایحه اختیار سازمان‌ها مورد بررسی قرار نگیرد شهرداری به اهداف خود در لایحه محرک‌اقتصادی نمی‌رسد، زیرا دو هفته نیز زمان می‌برد تا هئیت تطبیق فرمانداری نیز نظر خود را اعلام کند.

پس از اظهار نظر رئیس شورای شهر تهران زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: پرونده باغات انباشته شده است و مردم به عملکرد ما انتقاد دارند.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: اگر میخواهید مشکل شهرداری حل شود در ابتدا باغات بررسی شود و پس از آن با تمدید زمان جلسه به موضوع شهرداری تهران بپردازیم.

پس از اظهار نظر رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اعضای شورای شهر تهران طرح درخواست رای گیری برای خروج دو دستور ابتدای دستورجلسه را کردند که این موضوع با مخالفت هاشمی رئیس شورای شهر تهران مواجه شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: انتقاد اعضای شورای شهر تهران را قبول دارم و از دو بند ابتدای دستور گذر می‌کنیم.

این اقدام در حالی انجام شد که برای خروج یک لایحه و یا طرح از دستور جلسه نیاز به رای گیری در صحن شوراست.

پس از این اتفاق هاشمی رئیس شورای شهر ریاست صحن شورا را به ابراهیم امینی نایب رئیس شورا سپرد و بدون مصاحبه با اصحاب رسانه صحن شورای شهر تهران را ترک کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر