کد خبر: ۷۳۶۱۲۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
کد خبر : ۷۳۶۱۲۱۲

جلسه هم اندیشی بانوان دو و میدانی ظهر امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، نشست هم اندیشی بانوان دو و میدانی ایران ظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور مهدی مبینی سرپرست فدراسیون، پریسا بهزادی نایب رئیس بانوان، طاهر کاظمی مسئول روابط عمومی و جمعی از قهرمانان، رکوردداران، داوران و مربیان، در سالن جلسات فدراسیون دو و میدانی برگزار شد.

در این جلسه که با هدف بررسی وضعیت، مشکلات و معضلات روز دو و میدانی بانوان، ایجاد هم فکری و تعامل، بهره مندی از نظرات بانوان با تجربه در بخش‌های مختلف؛ مربیگری، داوری و قهرمانی برگزار شد، در آغاز، مهدی مبینی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص طرح سامانه ملی دو و میدانی و دعوت به عضویت در این سامانه، خواستار حضور بانوان در بخش مربیگری تیم‌های ملی و ایفای نقش پر رنگ‌تر ایشان نسبت به قبل شد.

مبینی گفت: ضرورت دارد از بانوان در تدریس دوره‌های آموزشی و مربیگری در سطوح مختلف، استفاده بهینه شود و در این راستا جهت ایجاد انگیزه و ترغیب قهرمانان ملی در بخش بانوان پیگیر ایجاد پایگاه‌های تمرینی جدید در پایتخت خواهیم بود.

مدعوین نیز ضمن تشکر از تشکیل این نشست هم اندیشی که تا کنون وجود نداشته است، به بحث و تبادل نظر پرداختند و از سرپرست فدراسیون خواستند تا برگزاری این نوع از جلسات تداوم پیدا کند.

بانوان دو و میدانی در حضور سرپرست فدراسیون انتظارات خود را از فدراسیون وقت مطرح کردند و خواستار نگرشی ویژه به این بخش شدند.

از نکاتی که در این جلسه از نگاه قهرمانان به آن پرداخته شد؛ درخواست اردو‌های منظم، وجود مربیان با تجربه در بخش بانوان که همواره ملی پوشان از فقدان آن رنج می‌برند، رسیدگی به محل اردو در مجموعه تخصصی آفتاب انقلاب و بازنگری در آئین نامه مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور بود.

در ادامه تعدادی از مربیان نسبت به کمبود دوره‌های ارتقاءدر سال‌های اخیر ابراز نگرانی کردند و با اشاره به اینکه آموزش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در مجموعه فدراسیون است، خواستند تا این کمیته با شرایطی پویاتر در امر برگزاری دوره‌های بازآموزی در دو بخش داوری و مربیگری، جهت به روز رسانی اطلاعات داوران و مربیان مطابق با علم روز دو و میدانی جهان پیش رود.

جمعی از قهرمانان اسبق و داوران ملی نیز با اشاره به روش برگزاری مسابقات در ادوار گذشته خواستند تا در دوره جدید فدراسیون، بانوان را در بخش برگزاری رقابت‌ها و تنظیم برنامه مسابقات، انتخاب کادر برگزاری و داوری سهیم بداند و از بانوان در کمیته‌های تخصصی فدراسیون استفاده شود.

فعال نمودن بیش از پیش استعدادیابی و آموزش در شهرستان‌ها یکی دیگر از خواسته‌های بانوان بود. مربیان اعلام کردند می‌بایست فرآیند صحیح استعداد یابی به صورت کامل اجراء شود.

پدیده بلوری زاده، ناهید قناتی، زهرا نبی زاده، ثریا حامد هاشمی، لیلا ابراهیمی، مریم طوسی، سپیده توکلی، الناز کمپانی، سحر ضیائی، الهام کاکلی و شیدا خیاط مفید از مدعوین این هم اندیشی بودند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر