کد خبر: ۷۳۶۱۲۷۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
کد خبر : ۷۳۶۱۲۷۰
گروه : قم » قم
نماینده، ولی فقیه در حج و زیارت:

حجت‌الاسلام‌ نواب گفت:گروه‌های مقاومت پی برده‌اند که ضرباهنگ شکست‌های اسرائیل در رویارویی با مجاهدان مومن تندتر شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ، حجت‌الاسلام‌ نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت عصر سه‌شنبه درکنگره بین‌المللی قدس شریف که به صورت مجازی در دفتر حوزه نمایندگی، ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد،گفت: خودباوری ملت‌های مسلمان سبب شده تا طرح ننگین معامله قرن قبل از این‌که جوانه بزند درنطفه خشکیده شود.

او اضافه کرد: بااینکه رژیم غاصب امروز آماده‌شده بجای ادعای موهوم مالکیت موروثی سرزمین فلسطین، با پرداخت هزینه معامله قرن را رقم بزند، اما فلسطینی می‌داند که استقلال و شرف کالایی نیست که بتوان با متاع جهان معامله کرد.

حجت‌الاسلام‌ نواب عنوان کرد: فلسطینی الگویی ملموس را در کنار خود می‌دید، او می‌دید رژیمی که اتحاد کشور‌های اسلامی را در شش روز درهم کوبید، چگونه درنبردی سی‌وسه روزه در برابر گروه حزب‌الله درهم شکست.

نماینده، ولی فقیه در حج و زیارت گفت: گروه‌های مقاومت پی برده‌اند که ضرباهنگ شکست‌های اسرائیل در رویارویی باایمان مجاهدان تندتر شده و به‌تدریج طول دوره درگیری‌ها کاهش‌یافته است.

او  اضافه کرد: اکنون برای اعتراف و عقب‌نشینی اسرائیل دیگر به ۳۳ روز و ۲۲ روز نیازی نبوده و حتی دیگر ۸ روز و کمتر هم برای پشیمانی غاصبان کافی است.

امروز چشم امید فلسطین به امت اسلامی است

نواب تصریح کرد: اگر زمانی اسرائیل در کشورگشایی طرفی نمی‌بست، اکنون در حفظ کیان داخلی خود نیز دچار بحران است. غارتگری که روزی به حکومت از بحر تا نهر می‌اندیشید اکنون پشت دیوار‌های آهنی خزیده تا خود را از مقابله مبارزان در امان نگه دارد.

نماینده، ولی فقیه در حج و زیارت بیان کرد: اسرائیل غاصب که به پروژه‌هایی همچون گنبد آهنین‌دل خوش کرده بود اکنون رخنه شکاف در گنبد خیالی خود را در برابر موشک‌ها و راکت‌های رزم‌آوران مشاهده می‌کند.

او اظهار کرد: رژیم صهیونیستی از عمق جان حس می‌کرد که پایه حکومتی که بر ظلم بنا شده‌است استوار نیست و چنین رژیمی شاید چند صباحی تخت حکمرانی خود را بر پیکر پاک کشته‌شدگان مظلوم فلسطین بنا نهد، ولی بی‌تردید این پایه خواهد شکست و آن تخت سرنگون خواهد شد.

نواب افزود: امروز چشم امید فلسطین نه به حاکمان کشور‌های اسلامی که به آزادگان و امت اسلامی است و صدای مظلومیت فلسطین را همگان به گوش‌هایمان می‌شنویم.

او ادامه داد: فلسطین سرزمینی است که وقایع فراوان و مهمی را در طول تاریخ چند هزارساله خود شاهد بوده، اما تاریخ فلسطین همواره با سرگذشت انبیاء الهی و داستان ایمان و مومنان گره خورده‌است.

نواب گفت: سرزمینی که مقصد هجرت ابراهیم خلیل (ع) و موسی (ع)، مَسکن ابراهیم (ع)، اسحاق (ع) و یعقوب (ع)، مدفن ابراهیم (ع) و مولد عیسی (ع) بوده، مسیر معراج پیامبر اسلام (ص) و قبله اول مسلمانان گردید.

او تصریح کرد: این تاریخ طولانی همواره جایگاهی بسیار مهم را برای سرزمین فلسطین در قلب مومنان و پیروان ادیان ابراهیمی رقم‌زده است، ولی قرار گرفتن این سرزمین در محل تلاقی دو قاره آسیا و آفریقا، تسلط بر آبراهه استراتژیک کانال سوئز و مرکزیت این کشور در میان سرزمین‌های اسلامی اهمیت ژئوپولتیک این کشور را صدچندان کرده است.

ادعای مالکیت رژیم صهیونیستی نقض روشن همه توافقات جهانی است

نماینده، ولی فقیه در حج و زیارت گفت: اگر حمله صلیبیان اروپا به بهانه حمایت از دین مسیح (ع) صورت گرفت، ولی هرگز نتوانست بر مطامع اقتصادی ایشان پرده‎پوشی کند و اگر وعده تشکیل دولت صهیونیستی به بهانه حمایت از یهودیان اتفاق افتاد، ولی هرگز هدف استعمارگران را در تسلط بر این نقطه ژئوپولتیک جهان پنهان نساخت.

نواب اضافه کرد: به یادآوردن زمانی که صهیونیست‌هایی که تازه به سرزمین فلسطین کوچیده بودند با حمایت مستقیم اشغالگران بریتانیا گسترش مالکیت و تسلط خود را بر این سرزمین آغاز کردند نیازمند مراجعه به کتب مبسوط تاریخی و یا حافظه تاریخی بلندمدت نیست.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود: عمر پیدایش این غده سرطانی هنوز از عمر متوسط ابناء بشر تجاوز نکرده و درد فرورفتن این خنجر در قلب ملت‌های مسلمان هنوز آرام نگرفته است.

او گفت: جنایت سلب حق مالکیت ملتی به دست اشغالگران غیربومی که مدعی مالکیت سرزمینی بیگانه‌اند و ساکنان آن سرزمین را با فشار تبعید به خروج و با خفقان به سکوت کشانده‌اند، جنایتی آشکار و نقض روشن همه توافقات جهانی است.

نواب تصریح کرد: وضوح این ستم به میزانی است که قلب همه آزادگان جهان را به درد آورده و جمعیت‌ها و حرکت‌های گسترده‌ای را در سرتاسر دنیا به حمایت از مظلومان فلسطین فراخوانده‌است.

نماینده، ولی فقیه در حج و زیارت گفت: گرچه اشغالگران فرصت‌طلب سودجو به‌ظاهر نقاب دفاع از دین یهود را بر چهره خود داشتند، اما رفتار ددمنشانه و اهداف غیرانسانی ایشان که از فلتات زبانشان آشکارشده نه‌فقط ارباب ادیان دیگر بلکه حتی جمع مهمی از یهودیان دنیا را به تبری از این رژیم کودک کش کشانده‌است.

او افزود: اسرائیل غاصب رژیمی می‌باشد که نه‌فقط سرزمینی را اشغال کرده بلکه حتی نام مجعول خود را با غصب اسمی از انبیای الهی رقم زده‌است.

تاریخ ننگین رژیم غاصب، بار‌ها شاهد نسل‌کشی بوده ‌است

نواب اظهار کرد: گرچه تاریخ ننگین این رژیم غاصب، بار‌ها شاهد جنایت، نسل‌کشی، قتل‌عام و انواع ستم‌ها بوده‌است، اما هرگز نتوانسته آرامشی حقیقی را برای سردمداران خون‌آشامش فراهم آورد.

او گفت: در دورانی از تاریخ، اتحاد کشور‌های اسلامی درنبردی شش‌روزه میدان مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل را شکست‌خورده ترک کرد، درزمانی اسرائیل نه‌فقط به حفظ حدود حاکمیت داخلی خود قانع نبود که حتی علاوه بر بخش اعظم سرزمین متعلق به فلسطینیان، مناطقی از کشور‌های همجوار را نیز غاصبانه تصرف نمود.

نماینده، ولی فقیه در حج و زیارت ادامه داد: اگر اسرائیل غاصب زمانی با اشغال صحرای سینا، بلندی‌های جولان، کرانه غربی و حتی تصرف بخش‌هایی از لبنان آرزوی تصرف بحر تا نهر را نه‌فقط در اذهان بیمار، نهان‌خانه توطئه‌گران و پروتکل‌های پنهان خود که در متون آشکار و منابع رسانه‌ای خویش به نمایش گذاشته بود.

او اظهار داشت: برنامه‌های رژیم صهیونیستی ناگاه با طلوع خورشید انقلاب اسلامی ایران ورق برگشت نه‌تن‌ها ازآن‌رو که رهبر مسیحا دم انقلاب امام خمینی (ره) فرموده بود که اگر هر یک از مسلمانان یک سطل آب می‌ریختند اسرائیل را سیل می‌برد.

نواب گفت: نه‌فقط ازآن‌رو که فرموده بود که اسرائیل باید از میان برود و نه‌فقط بدان جهت که با اعلام روز قدس حرکتی مردمی را در سرتاسر جهان در راستای حمایت از مظلومان فلسطینی شکل داده بود، بلکه چنان آتشی را در قلب مسلمانان و آزادگان برافروخته بود که دیگر سردی نخواهد پذیرفت.

او اظهار داشت: اکنون مبارز فلسطینی چشم به سیاست‌بازان و دلالان عرصه بین‌المللی ندوخته است او نیامده که آزادی و استقلال خود را از مستکبران گدایی کند بلکه برخاسته بود تا با تکیه‌بر ایمان استوار، حق خود را از حلقوم ستمگران بیرون کشد.

نواب تصریح کرد: مبارز فلسطینی ناامیدانه چشم به حمایت دولت‌ها و دولتمردان مزدور استعمار ندوخته بلکه با امید به رحمت الهی دست بر زانوی خود نهاده و از زمین برخاسته بود. برخاسته بود تا بار دیگر اثبات کند که کسانی که درراه خدا مقاومت کنند مشمول یاری و رحمت الهی می‌شوند.

او عنوان داشت: مبارز فلسطینی با قلبی که از زنگار دنیادوستی پاک‌شده بود، دیگر قیام را تنها در چند عملیات مسلحانه بر ضد اشغالگران نمی‌دید. او حرکت خود را متوقف برداشتن سلاح گرم نمی‌دانست.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: مبارزان مقاومت باور داشتند که اکنون از مرحله حرب و معرکه به انتفاضه رسیده است، از معاهده و اتفاقیه به راهپیمایی بازگشته و از نبرد چریکی به انقلاب سنگ، از سازمان‌های سیاست‌باز معامله‌گر به حرکت‌های حماسی و جهادی رسیده است.

کنگره بین‌المللی قدس شریف با حضور سخنرانانی از ۱۸ کشور به صورت مجازی در روز‌های ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت مصادف با ۲۴ و ۲۵ رمضان برگزار شد.

انتهای پیام/ش

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر