کد خبر: ۷۳۶۱۷۲۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد خبر : ۷۳۶۱۷۲۲
گروه : سیاسی » دولت
روحانی در جلسه هیئت دولت:

رئیس جمهور گفت: مردم برای تامین کالاهای اساسی نباید نگرانی داشته باشند، چرا که ارز مناسب برای تامین کالاهای اساسی داریم.

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: روز قدس امسال در مناطقی که به اصطلاح مناطق سفید نام گرفتند اجرا می‌شود؛ مردم به نماز جمعه خواهند رفت و آنجا ندای خود و ندای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان می‌رسانند.

روحانی با اشاره به سخن امیرالمومنین که همیشه با ستمگران در ستیزیم و همیشه حامیان مظلومین عالم خواهیم بود افزود: یکی از ستون‌های اساسی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران همین است که در برابر ستمگران بایستیم و به حمایت مظلومان به پا خیزیم.

او یادآور شد: مردم فلسطین بیش از ۷۰ سال است که از خانه و کاشانه خود آواره شدند. خانه‌های آنها غصب شده است. هر روز بر آنها توسط ستمگران ستم روا داشته می شود و همیشه قدرت‌های استکباری جهانی به ویژه در راس آن آمریکا حامی ظالمین، صهیونیست‌ها، نژادپرستی، آپارتاید بودند و برعلیه مظلومین تلاش کردند اما این باور ما است که حق در برابر باطل پیروز خواهد شد.

رئیس جمهوری با بیان این که فشارهای زیادی بر مردم فلسطین وارد می‌شود و هر روز توطئه جدیدی توسط آمریکا علیه مسلمانان و مردم فلسطین طراحی می شود، گفت: اما در عین حال اراده پولادین مردم فلسطین و ایستادگی و مقاومت آنها ادامه خواهد یافت و این راه دیر یا زود به پیروزی نهایی خواهد رسید و ما هم این روز بسیار مهم را گرامی می‌داریم.

او تاکید کرد: قدس فراموش نخواهد شد. قدس در اشتغال ستمگران باقی نخواهد ماند. سرزمین فلسطین روزی آزاد خواهد شد. ما به هیچ عنوان این ظلم و ستم و تجاوز را نمی پذیریم و بر نمی تابیم. امروز هم این ندا وجود دارد به آن شکلی که امکان پذیر است. این روز بسیار مهم قدس را گرامی خواهیم داشت.

روحانی با بیان این که در مبارزه با کرونا پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته‌ایم، گفت: این مدت برای کادر درمانی و خانواده‌هایی که عزیزان آنها در بیمارستان بوده اند سه ماه و چند روز نفس گیر بود و باید به افرادی که عزیزان خود را در این دوران سخت از دست دادند و مظلومانه نتوانستند برای آن‌ها مجلس ترحیمی برگزار کنند تسلیت بگوییم، در غم آن‌ها ما سهیم و شریک هستیم.

رئیس جمهوری افزود: در این سه ماه قدم به قدم در حال پیشرفت بودیم و هیج‌جا عقب نشینی نداشتیم و در جمع پیشرفت خوبی در مسیر مقابله با این ویروس خطرناک داشتیم و تقریبا به مرز مهار بیماری رسیدیم.

قرنطینه آمرانه نبوده، بلکه راه ما، سیاستی، مشارکتی و داوطلبانه بود

او در ادامه از کمک و یاری مردم قدردانی کرد و گفت: البته امروز باید وضع بهتری داشته باشیم اگر چند استانی که شرایط آنها این روزها شرایط نامناسب است، اگر احتیاط لازم انجام و دستور العمل‌ها دقیق تر انجام می‌شد شاید اکنون این مشکلات را هم نداشتیم.

روحانی تصریح کرد: ما از ابتدا راهی را که انتخاب کردیم قرنطینه آمرانه نبوده، بلکه راه ما، سیاستی، مشارکتی و داوطلبانه بود؛ از مردم درخواست و کمک خواستیم تا به صحنه بیایند و انصافا هم مردم به خوبی کمک و همکاری کردند و درخواست پزشکان و کادر درمانی و متخصصان و مسئولان را پاسخ مثبت دادند و باید همین راه باید ادامه دهیم.

رئیس جمهوری تاکید کرد: تا پایان راه مبارزه با کرونا هنوز مسیر زیادی داریم و نباید غافل شده و به موفقیت‌ها دل خوش شویم و احتیاط‌ها را نباید از دست بدهیم و همه یکدیگر را یاری و کمک کنیم تا ان‌شاءالله با کمترین تلفات و خسارت‌ها به پایان راهی که مورد نظر ما است برسیم

روحانی افزود: البته مسیر مبارزه با کرونا کمی طولانی تر از آن است که در ذهن مردم در روزهای اول بیماری بود و امروز هم باشد؛ روزهای اول بیماری (آخر بهمن) مردم فکر می کردند باید اقداماتی انجام شود و در ماه اسفند هم تمام می شود و بعد از آن فکر می‌کردند یک اقداماتی انجام شود که در نیمه فروردین ماه بیماری تمام می شود؛ در حالی که از ابتدا مشخص بود این راه کوتاه نیست، بلکه مسیر بلندی است و همت بلند و یاری یکدیگر می خواهد و مراعات همه دستورالعمل‌ها لازم است و با هماهنگی و همراهی ما این راه سخت را راحت و با خسارت کمتر طی می‌کنیم.

رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دولت حمایت‌های خود را از مردم عزیز که در این مدت مشکلات فراوان داشتند و ادامه خواهد داد؛ برای آموزش فرزندان شما تلاش‌های خود را انجام می‌دهد. کمک‌هایی که باید به مردم شود حتی به صورت مجانی در اختیار مردم گذاشته می‌شود و جا‌هایی که دولت باید به مردم کمک کند، در حد توان کمک خواهد کرد.

روحانی اضافه کرد: ما همین دو سه روزه آنچه که تصمیم گرفته بودیم برای کمک به شرکت‌های حمل و نقل و شرکت‌های هوایی دستورات لازم داده شد و مقدار کمک‌ها مشخص شده است. حتی برای رانندگان درون شهری و برون شهری و بسیاری از بنگاه‌ها آنچه لازم بوده مد نظر قرارداده شده است.

او گفت: همه این تصمیمات باید تا پایان خرداد به خوبی اجرایی و عملیاتی شود و فرصت ما برای اجرا حداکثر در ماه خرداد است و ان‌شالله همه مواردی که مصوب شده باید در این مدت اجرایی و عملیاتی شود.

ارز لازم برای تامین کالا‌های اساسی در اختیار داریم

روحانی گفت: می‌خواهم به مردم بزرگوار قول بدهم آنچه در فضای مجازی بعضی‌ها شایع می‌کنند و ایجاد تردید می‌کنند، مردم هیچ نگرانی برای کالا‌های اساسی نباید داشته باشد. ما ارز لازم برای تامین کالا‌های اساسی در اختیار داریم و خرید‌های لازم برای کالا‌های اساسی انجام شده و انجام خواهد شد. مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: هم وضعیت کشاورزی ما امسال مناسب بوده و خواهد بود. در حال قدم اول گندم به اندازه یک نیازمان کشاورزان عزیز تولید کردند دولت آن‌ها را خریداری می‌کنند که مردم هیچ نگرانی برای کالا‌های اساسی نباید داشته باشد.

او با بیان اینکه شرایط صادرات غیرنفتی ما امسال مطلوب است، گفت: البته یکی دو ماه اخیر به خاطر اینکه مرز‌های ما با همسایگان به خاطر کرونا دچار مشکل بود، این مرز‌ها همه گشایش می‌یابد و یکی بعد از دیگری مرز‌ها باز می‌شود. صادرات غیرنفتی افزایش پیدا خواهد کرد و ارز به بخش نیما سرازیر خواهد داشت. دیروز در جلسه اقتصادی و هم امروز امروز به رئیس بانک مرکزی تاکید کردم باید شرایط ارزی به شرایط تعادل برگردد.

رئیس جمهوری یادآورشد: در زمینه بودجه ما هفته گذشته مصوبات بسیار خوبی در شورای هماهنگی سه قوه تصویب کردیم خدمت رهبری فرستادیم و ایشان هم تایید کردند و مشکلی برای اجرای بودجه امسال تا پایان سال نخواهیم داشت وهمه پیش بینی‌ها را کردیم.

او اضافه کرد: به زودی مردم شاهد انتشار اوراق خزانه خواهند بود و در بازار سرمایه مردم مشاهده خواهند کرد که این اوراق، اوراق بدون ریسکی برای مردم خواهد بود و تحرکی هم در بازار به وجود خواهد آورد.

روحانی گفت: تصمیماتی که برای رفاه مردم در بخش سهام عدالت گرفتیم، قدم به قدم اجرا می‌شود و امیدوارم ۳۰ درصد سهام عدالت که برای فروش آزاد شده است، مردم بتوانند در همین ماه خرداد با مراجعه به شعبات بانک‌ها بتوانند سهام خود را عرضه کنند.

بانک‌ها در زمینه بورس و فروش اوراق باید فعال شوند

او افزود: بانک‌ها با فعالیت خود در بورس، اوراق مردم را به فروش برسانند و پولش را به مردم برگردانند. خودشان هم حق ندارند سهام را خریداری کنند، بانک‌ها کمک کنند وحق العمل کاری انجام دهند، ولی حق این که سهام را بخرند ندارند.

رئیس دولت تدبیرو امید گفت: این برای مردمی که در شرایط سخت زندگی هستند، گشایش و روزنه‌ای خواهد بود و در این زمینه هم هم شورای عالی بورس هم وزیر اقتصاد همه تلاش خود را انجام خواهد داد که مردم در شرایط بهتری در سال جاری باشند. سال سختی داریم، اما در عین حال آنچه گفته می‌شود در برخی از فضا‌ها نادرست است و با همکاری و کمک همدیگر از این غذا عبور می‌کنیم.

او ادامه داد: آن‌هایی که در سال‌های اخیر علیه ما توطئه چیدند و این همه به ملت فشار آوردند امروز گرفتارترین حکومت در دنیا هستند. کاخ نشینان کاخ سفید بدترین شرایط سیاسی و بدترین شرایط برای اداره کشور و بیشترین اختلافات داخلی را دارند. بدترین اداره را برای مبارزه با ویروس کرونا به دنیا عرضه کردند و در رقابت مبارزه با کرونا نشان دادند که چقدر ناتوان هستند.

روحانی یادآور شد: در خبری می‌خواندم که کشوری از آمریکا تقاضا کرده بود که آن‌ها در خصوص مبارزه با ویروس کرونا کمک کند. آمریکایی‌ها با چه کلمات و الفاظی گفتند ما صد تا ونتیلاتور داریم و می‌دهیم به فلان کشور و پول آن را هم از فلان جا می‌خواهیم تامین کنیم. صدتا ونتیلاتور؟! این تولید شرکت ما در سه روز است. یعنی یک شرکت دانش‌بنیان ما در ایران در ظرف ۳ روز صدتا ونتیلاتور تولید می‌کند.

رئیس جمهور گفت:همه این سروصدایی که در دنیا دارند و خود را ابرقدرت می‌دانند، چیزی نیستند و شرکت‌های ما و بخش‌های اقتصادی ما حرکت خوبی را هم برای مقابله با ویروس کرونا و هم برای شرایط اقتصادی کشور شروع کردند و به خوبی با کمک همدیگر از این راه سختی که پیش رو داریم، عبور خواهیم کرد.

روحانی در ادامه به شرایط کشور‌های عراق و افغانستان اشاره کرد و گفت: باید خوشحال باشیم از شرایطی که برای دو همسایه ما این روز‌ها پیش آمده است. هم مردم عراق مردمی بودند که به خاطر شرایط دولت و تشکیل دولت جدید در سختی و مشکلات بودند. توافقی در عراق بین گروه‌های شیعه، شیعه و سنی، کرد و عرب صورت گرفت که با این توافق دولتی سرکار آمد که این قدم خوبی برای ثبات عراق و نشاط اقتصادی این کشور در این روز‌های سخت خواهد بود و ما هم به عنوان برادر و دوست و همسایه همیشه در کنار عراق بودیم و باز هم خواهیم بود.

او افزود: در مرز شرقی ما هم اختلافاتی که در افغانستان بود به یک تفاهم و توافقی منجر شد که امیدواریم موجب استقرار ثبات و امنیت در این کشور شود. ما بیشترین حساسیت را نسبت به سرنوشت مردم افغانستان داریم به دلیل این که سهم بزرگی در طول این ۴۲ سال در کمک به مردم این کشور و در جهاد مجاهدین آن‌ها در دوران جهادشان داشتیم و امروز هم به عنوان برادر در کنار آن‌ها هستیم و حتی مهاجران افغان را در طول این مدت پذیرایی کردیم و باز هم پذیرایی می‌کنیم.

رئیس جمهوری یادآور شد: در این که هم در شرق و غرب شاهد یک نوع ثباتی به برکت ماه مبارک رمضان در این ایام هستیم بسیار خرسند و خوشحالیم.

مجلس و دولت باید در اجرای قانون اساسی دقت داشته باشد

او با اشاره به پایان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز مراسم اختتامیه این مجلس است و ما چهار سال با این مجلس بودیم و با آن کار کردیم. در روز‌هایی کاملا کنار هم بودیم و به هم کمک و یاری کردیم البته بیش از این می‌توانستیم به هم کمک کنیم. اما به هر حال وقتی دولت خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کردیم، توانستیم رای اعتماد نمایندگان را جلب کنیم تا دولت بتواند کار و اقدامات خود را انجام دهد.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: ما لوایح مهمی به مجلس دادیم که از مجلس عبور کرده است. لوایح مربوط به بودجه که ما تقدیم مجلس می‌کردیم، سالانه با تغییری کم و زیاد تصویب شده است. مجلس نقش بسیار مهمی دارد و برای مردم ما بسیار حائز اهمیت است. اولا جزو افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که از روز اول تاکنون، هیچ وقت مجلس دوران فترت نداشته است. از دوران مشروطه ما همیشه دوران فترت داشتیم و مجالس تشکیل و بعد چند مدت منحل می‌شدند و برای چند سال مجلس نداشتیم و در آن مدت دولت لوایحی را برای خود تصویب می‌کرد.

روحانی ادامه داد: ما از اسفند ۵۸ که انتخابات مجلس شورای اسلامی را در اولین دوره داشتیم و در خرداد ۵۹ که روز افتتاحیه اولین دوره مجلس بود، هر چهار سال انتخابات برگزار کردیم و پشت سر هم از ۵۹ تا کنون در سال ۹۹ و در این ۴۰ سال این ۱۰ دوره مجلس آمده و رفته‌اند و امروز پایان کار مجلس دهم است.

او گفت: شرایط مجالس مختلف فرق می‌کرد. هر مجلس در شرایطی بود. پنج مجلسی که بنده عضو بودم تحولات خود را داشت و در ادوار بعدی هم شرایط خود را خواهد داشت. ما در این سال‌ها فراز و نشیب داشتیم و شرایط مجلس و کشور فرق کرده است. من از مجلس دهم به خاطر تفاهم، حمایت و همکاری‌هایی که داشتیم، سپاسگذاری می‌کنم. البته می‌توانستیم تفاهم و همکاری بیشتری هم داشته باشیم.

رئیس قوه مجریه افزود: اگر در مجلس دهم می‌توانستیم همکاری بیشتری داشته باشیم، سریع‌تر کار را به پیش می‌بردیم و برخی لوایح زودتر تصویب می‌شد. از اول دولت به مدت سه سال یک طرح دو فوریتی در مجلس ماند و ما می‌توانستیم با همکاری و هماهنگی نزدیک‌تر و بیشتر آن را تصویب کنیم. ما تسلیم قانون اساسی هستیم. طبق قانون اساسی اختیاراتی که مجلس دارد، ما مطیع و مجری آن هستیم.

روحانی عنوان کرد: همه ما یعنی مجلس و دولت باید در اجرای قانون اساسی دقت داشته باشیم. آرزوی من این است که روابط ما با مجلس بعدی که از هفته بعدی در هفتم خرداد تشکیل می‌شود، نزدیک‌تر باشد و این موجب رضایت و خوشحالی مردم می‌شود. سال جاری سال سختی است، هم کرونا و هم تحریم داریم. مردم می‌خواهند دولت و مجلس که منتخبان مردم هستند، با هم همکاری کنند. دولت و مجلس منتخبان مردم هستند و منبع مشروعیت ما یکجا بوده و آن هم مردم و آرای آن‌ها است و همه ما وکیل مردم هستیم. دولت و نمایندگان مجلس وکلای مردم هستند. همه اختیارات برای مردم است و مردم قدرت خود را برای مدت محدودی در اختیار موکلان خود قرار می‌دهد و می‌خواهد در چارچوب قانون اساسی، تعهد و قول خود به مردم و قسم خود به حل مشکلات مردم بپردازد.

او تصریح کرد: هیچ تفاوتی میان دولت و مجلس نیست و ما همه خادمان مردم و در کنار هم هستیم. ان شالله در مجلس آینده همکاری بیشتر و نزدیک‌تری را شاهد باشیم.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: اینکه برخی فکر می‌کنند، مجلس از جناح دیگری بوده و دولت از جناح دیگری، فرعیات است. وقتی نماینده‌ای از هر جناحی روی صندلی مجلس می‌نشیند و بار سنگین مسئولیت ملی را بر دوش خود احساس می‌کند، مسائل حزبی را فراموش خواهد کرد. دولت نیز همین‌گونه است و مسائل جناحی را فراموش می‌کند. ما فعالیت مجلس جدید بعد از ماه مبارک رمضان را به فال نیک می‌گیریم.

روحانی ادامه داد: از همین جا اعلام می‌کنیم که ما در چارچوب قانون اساسی در کنار مجلس هستیم و معتقدیم باید دست به دست هم داده و مشکلات مردم را حل کنیم. مردم از ما همین را می‌خواهند تا در کنار همدیگر، با همدلی و همکاری معضلات را حل کنیم. اگر ما وکیل مردم هستیم باید بدانیم که مردم می‌خواهند تا ما با همکاری و همدلی یکدیگر معضلات آن‌ها را حل کنیم.

او گفت: امیدوارم در ماه‌های آینده شاهد عمل حرف‌های امروز من، هم از سوی دولت و هم از سوی مجلس باشیم. ان‌شاءالله مردم شاهد رشد مسئولان خود در اجرای قانون اساسی و شاهد فعالیت مسئولان برای حل مشکلات آنها باشند. امیدوارم با همکاری هم شاهد ایرانی سرافراز باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
این دولت که به جای اینکه به فکر مردم باشه غارتش کرد همه امید ما به این هست که واقعا یه دولت جوان و کسی که هدفش خدمت به مردم هست بیاید روی کار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اقایان دولتیها بفرمایید تا کی و چه وقت ما مردم نگران نباشیم اصلا از گرانیها هم شما خبر دارید اصلا در زندگیتان احساس گرانی می کنید ، با انتخاب شما مردم فکر می کردند رنج و گرفتاری شان کم میشود ولی نشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
پول نداریم نگران چی نباشیم فدای تو بشم من درآمد نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
خوبه بعضی وقت ها آدم با خدا خلوت کنه
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
چرا اقای رئیس جمهور ماسک نمی زنه یکم قضیه مشکوکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای روحانی ملت نگران ارز 4200گرفتها ی هستند یا کالا وارد نکردن یا وارد کردن چند برابر به فروش می رسانند دولت هم تماشا چی یا انکار کننده هستن تاریخ قضاوت خواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ملت جمله را وارونه کنید
سخن درست همان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای رییس جمهور
در دولت شما اقتصاد ما بستگی کامل به اخم و لبخند آمریکا دارد! نه به کفایت وزیران و مدیران دولت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
لطفا محلی در سایت قرار بدین تا مردم مستقیم چت کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
حضور محترم ریاست جمهور ..البته که نگران نیستیم ..چون پول برای خرید نداریم ...پس چرا نگران باشیم باری مضاعف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
بیاید خودمون خودمون نجات بدیم رعایت کنیم تا کرونا بده دستگیری هم کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اقا قراره یه اتفاق بیفته مردم به حالت اماده باش این روحانی هر وقت یچیز گفت بدون یه اتفاقی میافته
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مردم برای تامین کالاهای اساسی نباید نگرانی داشته باشند ما انها را گران خواهیم کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
به فکر گرانیها باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
میفرمائید قیمت ها ارزان میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
كدوم مهار
فعلا كه تو كرونا جزو ركورد داراي دنيا هستيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اقایون ریسها مسعولین دولت مردان شماهادیگه پیروناتوانید چرازیربارنمیروین بدین تحویل جوانهای باسوادبااستعداد خسته شدملت دراین مدت عمرتون بجزفقروفلاکت تورم دروغ کارمفیدی ندیدیم ازشماها خسته خسته خسته خسته گداگداشدملت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
برای چی باید نگران باشیم یادم بچه بودم پدر کارگرم پرتقال جعبه ایی می‌گرفت ما هم دورش می نشستیم صفا میکردیم الان مستمری بگیر لیسانسه دارای سیزده سال سابقه کار کارشناسی یکی از شرکت‌های بزرگ تامین اجتماعی بدلیل بیماری نتونستم کارم رو ادامه بدم ماهی ششصد و هفتاد هزار تومان مستمری میگیرم هر روز که میرم کورش یک شیر بگیرم می بینم همه چی قیمت‌ها عوض شده ماست در ظرف سه هفته چهار هزار تومان ، سه ماه هیچکس از فامیل رو ندیدیم از جلو میوه فروشی رد میشم انواع اقسام میوه های فصل و غیر فصل با قیمت‌های نجومی فقط نگاه میکنم دخترم میگه مامان میری بیرون میوه هم بگیر بهش میگم عزیزم الان فقط گوجه و خیار هست میوه ای به بازار نیومده!!!!! خدا رو شکر فعلا میتونیم ماکارونی با رب بخوریم نگرانم برای اونایی که همین امکانات رو هم ندارند!!! واقعا چرا باید نگران باشم وقتی مسوولین هنوز برای 10، 15%ناقابل مستمری بگیران تامین اجتماعی به توافق نرسیده‌اند اونوقت دارند زور می‌زنند به کارفرما بابت هر نفر کارگر 16 میلیون وام بدهند جایی نیمه وقت جایی کار میکنم برای چندرغاز کارفرما اسفند ماه حقوق ما را نصف پرداخت کرد گفت الان ندارم بدم اما تا فهمید می‌خواهند وام بدهند لیست اسفند، فروردین و اردبیهشت را کامل رد کرد بدون اینکه یک ریال حقوقی به کسی بدهد و گفته هیچکدام برای بیمه بیکاری اقدام نکنید طبیعی است که پرسنل اینکار را نمیکنند چون نمی‌خواهند دائما از کار برکنار بشوند!!! واقعا چرا باید نگران باشیم همه چیز به نفع ماست افزایش قیمت‌ها، نداشتن حقوق، بیکاری و بیگاری!!!!
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
سلام احتمالا کلیدی هم برای لوازم ساخته شده خدا بدادمان برسد کلید گاو صندوق تمام ذخایر ارزی و سکه را به حراج گذاشت و سکه 900 هزار تومانی را به 8 میلیون رساند دعاکنید کلید لوازم خانگی و .. بدستش نیفتد که دیگر باید آرزوی یخچال و فریزر کنیم یا عکسشان را ببینیم . طمع انسان خیلی زیاده و اگر کلید هم دستش باشد که وا مصیبتا . این چند ماه هم به خیر بگذرد .
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
همه آمارها درباره کرونا رو به افزایش گذاشته چه جوریه میگن به مرز مهار رسیدیم!!!! جلل خالق
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جناب رئیس جمهور، امروز 2346 نفر مورد جدید طبق آمار رسمی وزارت خانه ی شما اعلام شد، مهار رو چی معنی میکنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
نمیدونم تو دایر لغت ایشون معنای چی داره نمیدونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هرزمان میگی نگران نباش باید منتظر فاجعه باشیم
ناهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دکتر
جون دکتر
تا تو را داریم امید نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دولت تعمیروناامید مثل مکانیکی که واشر سرسیلندر،را وارونه میبنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کیسه برنج 70 تومانی. شده 180 تومان.
رضا اهوازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد و دکترای شعار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آخ آخ الان دیگه نگران شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
برنج، مرغ ، روغن همه چیز گرون شده تا دیروز مرغ ۱۱ بود امروز ۱۲.۵۰۰ خریدم چی میگی تو ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
الکی اینقدر شلوغ نکنید . به کار و زندگی خودتون برسید . اسراییل نابود و قدس آزاد میشه . بدون درد و خونریزی . اینقدر ناله و نفرین پشت سران صهیونیست است که از دست شماها خارج شده .
یک اپسیلون در کار و بار خدا کم و زیاد و حق و ناحق نمیشه .
بنده از پشت پرده باخبر میشوم . میبینم و میشنوم .
حله؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اره نگران نباشن چون هس زیادم هس اما کی میتونه بخره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
میگن جمعیت ایران پیر شدن خب جناب با کرونا تمام جوانان رو از دست دادیم طبیعی تا چند وقت دیگه مهار بشه چون کسی نمانده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
خداخودش به داددل مردم برسه وگرنه بایددرهرحرفی هم عمل هم باشدنه۰۰۰۰۰
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
وقتی این میگه نگران نباشید ستون بدن ادم به لرزه می افته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آی گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
وقتی میگی نگران نباش یاد مادرم میفتم دمپایی دستش میگفت بیا کارت ندارم.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
والا هرچقدر آقای روحانی حرف میزنه عکس حرفهای آقای روحانی را در فروشگاها میبینیم قبلا در خرید میتونستم یک کیلو از هر کدام از حبوبات بخرم الان نیم کیلو نیم کیلو میخرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
من ربع کیلو به زور میخرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
سلام،ما ملت نگران موجودی کالاها و ارزاق نیستیم،که هردولتی باشه موجودی هست،این قیمتهاست که به خاطر ضعف دولت شما و نبود نظارت و رسیدگی هر روز دارد بالا می رود وسفره اقشارضعیف کوچک تر و نابودمی شود،حرف ها درحدهمان حرف هست و عملی دراین دولت درکارنیست،اشتغال ماجوانان و رونق تولید ومعیشت و... همه شعار بود وبس،الان هم جلوجلو دارند بااین حرف ها توپ را درزمین مجلس جدید می اندازند ازترس استیضاح،ردصلاحیت،ردقوانین ومخالفت با طرح ها و لوایح و تصمیمات این دولت(که همیشه بودار و به ضرر مملکت بوده و مصر بر تصویب آنها مثلسند۲۰۳۰ و FATFو...)،انشاالله که اگرمجلس جدید مومنانه و انقلابی رفتار کنند،برخلاف مجلس قبل شاهد پایان توافقات دوطرف و تصویب لوایح مضر برای ملت و ماجوانان و پایان حیاط خلوت دولت خواهیم بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چطور نگران نباشیم در برخی موارد تا 200 درصد گران شده.
گیرم ریخته تو خیابونا وقتی نمی تونی بخری یعنی برات وجود نداره و هیچی نیست.
محمد315
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
وقتی دولت شما میگه نگران نباش یاد فیلم دودکش میفتم که هی میگفت بلدم بلدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
منم هر موقع می گه نگران نباشید منتظر یک اتفاق شوم هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ما به فکر هیچی نیستیم
فقط لحظه شماری می کنیم کی شما و کابینه بی تدبیر شما دست از سر ایران و مردم برمی دارن و زودتر تشریف می برند
هر چند شما انقدر تو این 8 سال از نظر مالی چاق و چله شدید که با ثروت خود می توانید هر بازاری را بهم بریزید و به این زودی ها ما از دست شما و فرزندان شما آسایش و آرامش نخواهیم داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
یعنی نگران باشن دیگه چون همیشه عکس صحبتهایتان برسر ملت میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هر وقت دولت ميگه نگران نباشيد ، نمي‌دونم چرا ناخواسته خيلي بيشتر نگران ميشم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چون تجربه خلاف گفتهاشونو ثابت کرده
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مانگران کالا نیستیم ما نگران قیمتشون هستیم جناب ریس جمهور که ثانیه ای بالا میرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد دکتر پروفسور حجت الاسلام مهندس روحانی ما اصلا نگران هیچی نیستیم فقط دقه به دقه نگران تر زدن های جدید شما هستیم بوش تمام دنیا رو برداشته باشگاه ماله کشی بر ترها
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
حقوقدانشو فراموش کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد دکتر پروفسور حجت الاسلام مهندس روحانی ما اصلا نگران هیچی نیستیم فقط دقه به دقه نگران تر زدن های جدید شما هستیم بوش تمام دنیا رو برداشته باشگاه ماله کشی بر ترها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد دکتر پروفسور حجت الاسلام مهندس روحانی ما اصلا نگران هیچی نیستیم فقط دقه به دقه نگران تر زدن های جدید شما هستیم بوش تمام دنیا رو برداشته باشگاه ماله کشی بر ترها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد دکتر پروفسور حجت الاسلام مهندس روحانی ما اصلا نگران هیچی نیستیم فقط دقه به دقه نگران تر زدن های جدید شما هستیم بوش تمام دنیا رو برداشته باشگاه ماله کشی بر ترها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد دکتر پروفسور حجت الاسلام مهندس روحانی ما اصلا نگران هیچی نیستیم فقط دقه به دقه نگران تر زدن های جدید شما هستیم بوش تمام دنیا رو برداشته باشگاه ماله کشی بر ترها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
استاد دکتر پروفسور حجت الاسلام مهندس روحانی ما اصلا نگران هیچی نیستیم فقط دقه به دقه نگران تر زدن های جدید شما هستیم بوش تمام دنیا رو برداشته باشگاه ماله کشی بر ترها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آره قرنطینه خوب نبود چون بایس خرج مردمو میدادین ... اما ب چ قیمتی ...ک مردم هر لحظه فک کنن از کرونا بمیرن
حامد
|
Canada
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ریس سازمان بهزیستی کشور گفت

تشویق آن‌ها به فرزندآوری

یکی از این سازمان های دولتی درخواست یک یارانه انصرافی قبول کرد ازدواج آسان کنیم بچه بیاریم بعد گرسنگی بکشیم اول مشکل سازمان ها را حل درست کن بعد یک فکری برای سالهای پیری کشورمیکنیم

روحانی من نباید5ماه نظربزارم برای یک یارانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تورو بخدا تن وبدن مردم را نلرزون بزار با درد خودشون بسازن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
این سود سهام بان ها را ببین چیکار می کنی انشالله تا 12 میلیون ارزش گذاری بشه
بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جناب رییس جمهور...دوماه ازسال ۹۹میگذره هنوز افزایش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال نشده.....چرا؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
بزرگوار مستمری بگیر تامین اجتماعی کیه؟ تمام سرمایه تامین اجتماعی رو گذاشتن برا فروش؟ کجای کاری!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
این آقای روحانی شبها چی میخوره ؟؟؟
اخه یک ادم اینقدر تو عالم هپورت !!!؟؟؟
وضعیت جامعه به حد انفجار رسیده در دولت ایشون !!!
جائی نیست که بحران نباشه !!!؟؟؟
مردم برای تهیه کمترین مایحتاجشون وابسته به پول یارانه هستند ؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آره والله مردم هرروزصبح بجای امیدبانامیدی بیدارمیشن که تواین وضعیت کرونای وگرونی بایددیگه چکارکنیم کاش یه ذره به فکرمردم سرزمین خودمون هم بودیدکه اکثریت زیرخط فقردارن زندگی میکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
اقاى روحانى كارش درسته ، صد در صد هم درسته ولى ما نمى فهميم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ما نگران نیستیم چون نداریم بخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
سلام حاج آقا، چرانگران نبا‌شیم، مر دم بیش تر نگران گرانی روز به روز اجناَس
وکالاها هستند، شما ومسؤلین هر بار میایید ومی گویید :کالا به اندازه کافی دربازار هست!؟!؟ آقایون، دربازار ازشبر مرغ تاجون آدمیزاد همه چیز به وفور هست، آقایون اینها گرانه وخیلی گران، مردم بیش تر برای تماشا میروند نه خرید کردن، جون گرانه گران! ؟!؟ فهمیدید! ؟! ؟
شماکه باخنده وتمسخر میگویید فردا چهارصفر پول ملی برداشته میشه ومسیله گرانی هم حل میشه!؟!؟ ببخشید شما سرتونو تو برف کردید وواقعیت ها را نمی بینید، وبه شما یاد دادند که فقط مثبت اندیش باشید!؟!؟ میشه بگید بابرداشتن صفرها، حقوق کارمندان وکارگران چه طور میشه، این حقوق دربرار اجناس گران وخودروهای بیکیفیت وگران چگونه قد علم کنه!!؟؟؟؟؟؟
بهترنیست تمام قیمتها که به قول شما حبابی بالا رفته را، پایین بیاورید وحباب رابشکنید، یعنی بایک فرمان یک فوریتی دستوردهید قیمت همه ی اجناس به چهار سال پیش برسه، سال 95 96 !؟!؟ یادمونه که بعد از شروع این گرانی های ناگهانی، شمادرانظار گفتید که اگر بخواهم میتوانم درعرض 2 ماه تمام گرانی راحل کنم، چراآن موقع حل نکردید وتا به امروز پدر وجد مردم رادرآوردید!؟!؟! چه دستهایی پشت پرده هست!!؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
واقعا گل گفتین ...همه ی حرفای شما درست اما متاسفانه کی عمل کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کالا به اندازه کافی دربازار هست منتهی دست رفقای خودشونه هر جور دوست دارن قیمت گذاری میکنند یک ملیون وام کرونا که بهمون دادند صدها برابر پس میگیرند
متین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
به صلاح نیست برای مسئولین قیمتها پایین بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
درست میگی، مثل قبل، واقعا زحمت می کشی.....................، در حد سخن

و بازار در صعود گرانی ساعتی و لحظه ای
خسته نشی
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ما نگران کمبود کالای اساسی نیستیم بیشتر نگرانی مردم از گرون شدن هر روز و هر روز کالاهای اساسی این موضوع رسیدگی کنید لطفا والا دیگه ارامش نداریم خسته شدیم از این همه گرونی هر روز قیمتها تغییر میکنه
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای روحانی همه چیزتوبلزارهست پول نداریم بخریم
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای روحانی همه چیزتوبلزارهست پول نداریم بخریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
وقتی تو میگی نگران نباشید من چهار ستون بدنم میلرزه مگه دیگه قراره چه بلایی سرمون بیاری
خسته نباشی
|
France
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
یا ابرفرض
خدا خودش رحم کنه
کی 1400 میاد
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چرا باید منتظر 1400 بود
مجلسی ها چه می کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مجلسی ها در خواب زمستانی هستن فعلا باید منتظر بیدار شدن باشیم
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
خدا رحم کنه،باز گفت نگران نباشید
محمد امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
علی برکت الله
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر