کد خبر: ۷۳۶۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
کد خبر : ۷۳۶۲۴۲۶
۳۴۲ نفر از جوانان انقلابی در نامه‌ای مطرح کردند؛

۳۴۲ نفر از جوانان انقلابی در نامه‌ای به نمایندگان منتخب مجلس یازدهم در سراسر کشور معیار‌های ده گانه رئیس مجلس تراز جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب را تشریح کردند.

به گزارش  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ۳۴۲ نفر از جوانان انقلابی در نامه‌ای به نمایندگان منتخب مجلس یازدهم در سراسر کشور تاکید کردند: واضح و مبرهن است که با توجه به ترکیب مجلس یازدهم که اکثریت قاطع کرسی‌ها در اختیار کسانی است که خود را انقلابی نامیده‌اند، لازم به عدول از معیار‌ها برای مقابله با جریان غربگرا نیست و توقع می‌رود رقابتی همراه با رفاقت بین نیرو‌های انقلاب برای انتخاب کارآمدترین و انقلابی‌ترین رئیس مجلس ممکن رخ دهد و تحت هیچ شرایطی، هیچ مسأله‌ی فرعی بر معیار‌ها و شاخص‌های رئیس مجلس اصلح، سایه نیاندازد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

نمایندگان منتخب مجلس یازدهم در سراسر کشور

سلام و رحمة.

اکنون که حوادث انتخابات مجلس یازدهم با تمام فراز و نشیب‌ها گذشته و مردم با اعتماد به تفکر انقلابی در اکثر حوزه‌های انتخابیه‌ی سراسر کشور، نامزد‌هایی که شعار‌های انقلابی مطرح کرده بودند را برگزیده‌اند و به زودی مجلس یازدهم وارد میدان عمل خواهد شد، ما جوانان دغدغه‌مند بر خود لازم می‌دانیم در تمامی مسائل پیش رو کمافی‌السابق تحلیل و نظر خود را به نمایندگان مردم منتقل نمائیم. ما معتقدیم انتخابات پایان خط مردم‌سالاری نیست بلکه آغاز دوران رصد و امر به معروف توسط مردم و نخبگان است و در این راستا نظرات خود را در مورد اولین و یکی از مهم‌ترین آزمون‌های پیش‌روی منتخبان مجلس یازدهم بیان می‌کنیم.

روز‌های ابتدایی مجلس همیشه به تعیین ترکیب کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه‌ی مجلس می‌گذرد و این بزنگاه در افکار عمومی و محافل نخبگان، برآیند مسیر فعالیت یک مجلس در چهار سال بعد را عیان می‌سازد. آن‌چه ما را بر آن داشته که این سیاهه را خطاب به شما به نگارش درآوریم، دغدغه‌ی عدم تکرار روند معیوب گذشته در تعیین ترکیب مجلس، علی الخصوص روند انتخاب رئیس مجلس است که در نگاه مردم و قانون اساسی کشور پیشانی و نماد قوه‌ی مقننه شناخته می‌شود. اعتقاد ما بر این است که بسیاری هزینه‌هایی که در سال‌های گذشته از جانب مجلس‌های نهم و دهم به کشور وارد شده است، به نوعی به نادرست طی شدن این روند و شخص رئیس مجلس مرتبط می‌شود. از این رو به جد خواهان آن هستیم که در انتخاب رئیس مجلس آینده، تنها معیار‌های انقلابی و کارآمدی بیش‌تر مد نظر قرار گیرد.

واضح و مبرهن است که با توجه به ترکیب مجلس یازدهم که اکثریت قاطع کرسی‌ها در اختیار کسانی است که خود را انقلابی نامیده‌اند، لازم به عدول از معیار‌ها برای مقابله با جریان غربگرا نیست و توقع می‌رود رقابتی همراه با رفاقت بین نیرو‌های انقلاب برای انتخاب کارآمدترین و انقلابی‌ترین رئیس مجلس ممکن رخ دهد و تحت هیچ شرایطی، هیچ مسأله‌ی فرعی بر معیار‌ها و شاخص‌های رئیس مجلس اصلح، سایه نیاندازد. از نظر ما جوانان، معیار‌های ده گانه رئیس مجلس تراز جمهوری اسلامی در گام دوم انقلاب به شرح ذیل می‌باشد:

۱- تجربه‌ی کافی و تسلط کامل نسبت به فرآیند‌های تقنینی و سازوکار‌های درونی مجلس

۲- پایبندی به اصل اساسی "شفافیت" در خصوص عملکرد مجلس و نمایندگان، همچون آرای نمایندگان، دارایی‌ها و فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها، هزینه‌های تبلیغاتی و...

۳- مبارزه‌ی صریح و بدون هیچ خط قرمز با فساد؛ چه از درون گروه خودی باشد چه بیرون و اشتهار به فسادستیزی در افکار عمومی مردم، جوانان و نخبگان سیاسی جریان انقلاب

۴- مورد اطمینان، وثوق و اجماع بودن بین طیف‌های گوناگون جریان انقلاب و وحدت آفرینی در بدنه‌ی سیاسی کشور و مجلس

۵- گذشته‌ی سیاسی و مدیریتی قابل دفاع

۶- عدم انحراف از خط انقلاب، امام و رهبری یا سکوت غیرانقلابی در بزنگاه‌هایی، چون فتنه ۸۸، برجام، لوایح مرتبط با FATF

۷- متعهد به عدم استفاده‌ی سیاسی، انتخاباتی و شخصی از جایگاه ریاست مجلس به نفع خود یا اطرافیان

۸- متعهد به عمل بر مبنای خرد جمعی و رفتار طبق مر آیین‌نامه‌ی مجلس

۹- به معنای واقعی کلمه طرفدار عدالت و تقدم عدالت بر توسعه

۱۰- مدیریت بر مبنای اصول گفتمان اصیل انقلاب و میدان ندادن به تکنوکرات‌های ویران‌گر در سطح سیاست‌گذاری و تقنین

جوانان انقلاب در این بزنگاه مهم مجلس یازدهم به خوبی تک تک کنش‌های منتخبان را زیر نظر دارند و برای حفظ این مجلس بر ریل انقلاب مصمم هستند. امید است با انتخاب انقلابی‌ترین گزینه از میان افراد مطرح برای کرسی ریاست مجلس، گام اول در بازگرداندن مجلس به شأن و جایگاه اصلی خود در پیشبرد اهداف انقلاب و نظام اسلامی را برداشته و راه را بر تقلیل مجلس انقلاب به سکوی پرش به دیگر قوا ببندید که ملت ایران طعم واقعی مجلس خادم ملت را چشیده و نام شما را در تاریخ از وکیل الدوله‌های سیاست باز تفکیک نمایند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر