کد خبر: ۷۳۶۲۶۹۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
کد خبر : ۷۳۶۲۶۹۴
گروه : قم » قم
استاندار قم:

سرمست گفت:‌هیچ راهپیمایی در روز قدس در قم نخواهیم داشت و از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب استفاده خواهیم کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،بهرام سرمست،استاندار قم عصر چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در تالار کرامت استانداری قم، اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت قم طبق آخرین ارزیابی‌ها زرد اعلام شده و نماز جمعه‌ای نیز در این استان برگزار نمی‌شود، مصوبه ستاد ملی در مورد راهپیمایی روز قدس برای این استان موضوعیت ندارد.

او با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز قدس افزود: انتظار می‌رود که تمامی شهروندان پای تلویزیون باشند، و به فرامین و فرمایش‌های معظم له داشته گوش نمایند، و این برنامه برای قم موضوعیت بیشتری دارد، و شهر‌ها و استان‌های دیگری که کم خطر هستند مشمول مصوبه ستاد ملی خواهند بود.

سرمست  افزود: در روز جهانی قدس، هیچ راهپیمایی و تجمعی در این استان نخواهیم داشت و از فرمایش های رهبر معظم انقلاب استفاده خواهیم کرد.

برپایی نماز عید فطر در قم

استاندار قم همچنین در خصوص نماز عید فطر  بیان کرد: مصوبه ستاد ملی در این زمینه پرهیز از تجمع‌ها با تاکید بر برگزاری نماز عید فطر است، چرا که متصل به روزه مسلمانان می‌باشد.

سرمست اضافه کرد: مقرر شده نماز عید فطر در قم برگزار شود، و این اقامه نماز نیز هر چقدر در مساجد محلی و فضا‌های باز باشد، بیشتر توصیه می‌شود.

بازگشایی ساعتی حرم مطهر

استاندار قم دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نحوه بازگشایی و فعالیت اماکن مذهبی و متبرکه قم، گفت: حرم‌ها و رواق‌ها مانند این دو ماه گذشته تعطیل هستند، ولی صحن‌ها بعد از ماه رمضان سه ساعت صبح و سه ساعت بعد از ظهر باز می شوند.

سرمست در واکنش به برخی سخنان مطرح شده در این جلسه مبنی بر کم بودن مدت تعیین شده برای بازگشایی صحن ها، گفت: این تصمیم در سطح کلان و ستاد ملی گرفته شده، ولی پیش بینی ما این است که پشت این تصمیم یک گام تدریجی خواهد بود، یعنی یک یا دو هفته با این شکل پیش برویم و بعد متصل عمل کنیم.

او ادامه داد: بویژه اینکه احتمال می‌دهیم شوق و ذوق زیارت  زائران بیشتر شود، از این رو اگر به تدریج این حالت ایجاد شود، قطعا بازگشایی‌ها در آینده بیشتر خواهد بود و سیاست کلی و ملی نیز همین است و به تدریج و پلکانی عمل می‌شود.

سرمست عنوان کرد: اگر از هم اکنون اطلاع رسانی کنیم که اماکن مقدس از ابتدای صبح تا شب باز خواهند بود، تجمع شکل می‌گیرد و امکان ضد عفونی کردن سطوح خیلی پایین می‌آید و، چون در یک دوره‌ای نیز برای عاشقان اهل بیت دلتنگی و اشتیاق و شور ایجاد شده، اگر پیش بینی‌های ما دقیق نباشد با سفر و اطراق انبوه زائران مواجه می‌شویم و نمی‌توانیم پاسخگو باشیم.

او گفت: ما یک یا دو هفته با همین مرحله پیش می‌رویم و در خلال برنامه موضوع‌های مورد نظر را به ستاد ملی منعکس می‌کنیم تا در تصمیم سازی‌های این ستاد موارد استان را لحاظ کنیم.

استاندار قم بیان کرد: فرمانداری باید قبل از عید فطر با تولیت آستان‌های مقدس و خادمان این اماکن و همچنین علوم پزشکی و نیروی انتظامی جلسه داشته باشد و پیشاپیش تمهیدات بهداشتی لازم انجام شود.

انتهای پیام/ش

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر