کد خبر: ۷۳۶۳۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
کد خبر : ۷۳۶۳۴۷۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: داستان شیوع کرونا همچنان باقی و خطر همه گیری آن جدی است.

داستان شیوع کرونا همچنان باقی و خطر همه گیری آن جدی استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری ضمن تقدیر از همراهی مردم استان برای رعایت نکات بهداشتی، نسبت به خطر همه گیری بیماری کووید ۱۹ در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هشدار داد.

او با بیان اینکه بیماری کرونا همچون روز‌های ابتدای شیوع آن همچنان دارای قدرت سرایت بالا است افزود: آمار بالای روزانه مبتلایان به بیماری کرونا در سطح کشور و استان بر حساسیت و اهمیت لزوم توجه به مهمترین آسیب در این زمینه یعنی عادی سازی این بیماری می‌افزاید.

شیرانی اضافه کرد: کوچکترین غفلت می‌تواند موجب بروز خطرات جبران ناپذیر کرونا شود.

او با اشاره به نکات ساده، اما مؤثر و مهم در کنترل بیماری کووید ۱۹ از جمله رعایت بهداشت تنفسی و بهداشت دست‌ها و فاصله فیزیکی ایمن با دیگران ادامه داد: رعایت این نکات تنها مختص فضا‌های عمومی نیست و باید در جمع‌های خانوادگی نیز رعایت شود.

شیرانی گفت: با توجه به اطلاعات و مستندات موجود، اغلب موارد شیوع بیماری مربوط به مجامع کوچک و محافل فامیلی است.

او افزود: همچنان برای برگزاری جشن‌های کوچک و محافل دورهمی زود است.

شیرانی اضافه کرد: اگر چه برگزاری مراسم‌های ختم و سوگواری درگذشتگان به طور رسمی تعطیل شده است، اما همچنان شاهد حضور تجمعی و بلند مدت مردم در آرامستان‌ها هستیم.

او ادامه داد: علی رغم تأکید بر حفظ حرمت درگذشتگان با توجه به شرایط موجود و اقتضا آن باید از هرگونه تجمعات طولانی مدت به جد خودداری شود.

شیرانی گفت: افراد در صورت ضرورت و دلتنگی می‌توانند با نزدیکان و پدر و مادرشان در مدت زمان‌های کوتاه ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ای با رعایت فاصله فیزیکی ایمن و خودداری از مصرف خوراکی دیدار داشته باشند، اما هرگونه مواجهه طولانی مدت به واسطه بالا بردن احتمال تماس با سطوح عمومی آلوده به ویروس می‌تواند خطر انتقال ویروس از فرد بیمار به دیگران را افزایش دهد.

او با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی در سفر و حین استفاده از وسایل عمومی سخت‌تر می‌باشد، در ادامه ضمن درخواست از مسافران جهت به تعویق انداختن زمان مسافرتشان تا پس از بهبود وضعیت شیوع بیماری کرونا با توجه به عدم امکان میزبانی از آن‌ها و تعطیلی اماکن اقامتی و تفریحی استان، از هم استانیان خواست: از پذیرش مهان بویژه از استان‌های با شیوع بالای کرونا همچون خوزستان و لرستان جدا خوداری نمایند.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ