نماینده کازرون مطرح کرد؛

تلاش برای بهره گیری از فناوری‌های هسته‌ای در کشاورزی/فارس را به قطب کشاورزی هسته‌ای تبدیل می‌کنیم

نماینده منتخب مردم شریف کازرون و کوه‌چنار در مجلس گفت: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی به دنبال بهره گیری از فناوری‌های هسته‌ای در کشاورزی هستیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، فریدون عباسی دوانی نماینده منتخب مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با رییس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

فریدون عباسی دوانی در این نشست که با حضور رییس و جمعی از مدیران ارشد سازمان برگزار شد، با اشاره به نقش دانش و فناوری‌های نوین در توسعه کشاورزی اظهار کرد: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی به دنبال توسعه و بهره گیری از فناوری‌های هسته‌ای در کشاورزی، عمومیت بخشی آن در جامعه و در اختیار قرار دادن این فناوری‌های جدید با مشارکت حداکثری بخش خصوصی هستیم.

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی افزود: بر این اساس بنا داریم با ایجاد ظرفیت‌های مورد نیاز، استان فارس را به قطب کشاورزی هسته‌ای تبدیل کنیم و در همین ارتباط مقدمات برگزاری همایش کشاورزی هسته‌ای با هدف آگاهی سازی فناوری‌های مرتبط در کازرون فراهم شده است.

عباسی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی استان فارس، تصریح کرد: با توجه به نقش و جایگاه استان فارس در تولیدات بخش کشاورزی، فعالیت‌های جدید اقلیم محور، توسعه کسب و کار‌های نوین کشاورزی و ایجاد زنجیره ارزش محصولات کشاورزی با اتکای ظرفیت‌های مردمی و همچنین راه اندازی گمرک در دستور کار است که سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سازمان دانشی با داشتن ظرفیت‌های علمی، فنی و اجرایی قابل توجه، می‌تواند به اجرای برنامه‌های یاد شده کمک شایانی کند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تأکید بر ضرورت تسریع انتقال دانش و فناوری‌های جدید در محیط‌های تولید، تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم، سرعت پایین انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین به محیط‌های تولید است.

او گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز برای تسریع این جریان، در سازمان با طراحی، نهادسازی و ایجاد شبکه غیردولتی و توسعه مناسبات جدید در کشاورزی از جمله اشتغال دانش مزدمحوری و سهم بری دانش از تولید، ایجاد و راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی، مراکز مهارت آموزی و توان افزایی و مراکز انتقال دانش و تکنولوژی‌های نوین کشاورزی غیردولتی و مراکز اصلاح نژاد خصوصی با اتکا به ظرفیت‌های مردمی فراهم شده است.

شاهرخ رمضان نژاد در این نشست، تشکیل گروه مدیریت پسماند‌های کشاورزی و کاهش ضایعات و گروه صنعت غذا برای ارتقای ماندگاری مواد غذایی را در ذیل پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای پیشنهاد داد و به مدیران ستادی راه اندازی و صدور مجوز مرکز خدمات پژوهش‌های کاربردی کشاورزی هسته‌ای غیردولتی، مرکز تابش گامای خصوصی و شهرک فناوری‌ها و نوآوری‌های کشاورزی غیردولتی را در شهرستان کازرون تاکید کرد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر