کد خبر: ۷۳۶۳۶۲۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
کد خبر : ۷۳۶۳۶۲۳
گروه : سیاسی » مجلس
امیرعبداللهیان:

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل در دیدار با ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: امنیت و صلح جهان معاصر در دنیای بدون اسرائیل خلاصه خواهد شد.

به گزارش  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  «حسین امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل در دیدار با ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: امنیت و صلح جهان معاصر در دنیای بدون اسرائیل خلاصه خواهد شد.

او در این دیدار با گرامیداشت یاد و ابتکار حضرت امام خمینی در تعیین روز قدس، گفت: جهان اسلام هر ساله روز قدس را با شکوهمندی خاصی برگزار می‌کند و امسال نیز همراه با سخنان داهیانه مقام معظم رهبری بار دیگر خشم مسلمین را نسبت به اشغالگران قدس فریاد خواهیم زد.

او همچنین افزود: امروز جهان نسبت به مسئله فلسطین بی‌تفاوت نیست و اندیشمندان بزرگی خطرات انسانی- اجتماعی رژیم‌صهیونیستی را هشدار داده‌اند و ما هر ساله واکنش‌های جهانی را نسبت به حمایت از آرمان‌های فلسطین شاهد هستیم.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل، خشونت و تروریسم را صفات ذاتی رژیم منحوس صهیونیستی خواند و ابراز داشت: با وجود غده سرطانی رژیم صهیونیستی در منطقه، صلح و ثبات وجود نخواهد داشت و امنیت و صلح جهان معاصر، در دنیای بدون اسرائیل خلاصه خواهد شد.

امیرعبداللهیان همچنین طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی در فلسطین را ضدبشری دانست.

دبیر کل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در ادامه با اشاره به تصویب قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت در مجلس شورای اسلامی تاکید داشت: این قانون بخشی از اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل خواهد بود.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی و گفتگو با مقامات این رژیم، نقش مخرب آمریکا و بعضی از کشور‌های منطقه در بروز چالش‌های عمیق در فلسطین را گوشزد کرد.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل، اتحاد کشور‌های اسلامی را راهی کوتاه برای حذف این رژیم اشغالگر و بدتر از آپارتاید دانست و متذکر شد: رفتار‌های غیرمسوولانه معدودی از سران عربی در به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی، مخالفت با آرمان‌های قدس شریف و فلسطین است.

او تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین با قدرت دفاع کرده و خواهد کرد.

در ادامه این دیدار ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در تهران خاطرنشان کرد: اعتقاد راسخ داریم جمهوری اسلامی ایران و خط مقاومت حامی اصلی مردم فلسطین هستند و اطمینان داریم که فلسطین و قدس پیروز خواهد شد.

نماینده جهاد اسلامی در تهران، با بیان اینکه همه کشور‌های اسلامی باید در مقابل این رژیم ضد انسانی و ضدفلسطینی متحد باشند تصریح کرد: جنبش جهاد اسلامی هرگز موضع خود را در زمینه مبارزه با رژیم صهیونیستی تغییر نخواهد داد و ضرورت دارد در این برهه از زمان، اتحاد کامل بین همه گروه‌های فلسطینی به وجود آید.

ناصر ابوشریف همچنین از حمایت‌های ویژه جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر