کد خبر: ۷۳۶۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
کد خبر : ۷۳۶۴۵۵۲
گزارش/

با اتمام ماه رمضان مروری بر روند مدیریت بازار اقلام اساسی در این ماه کردیم.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، هراز گاهی بازار اقلام اساسی دچار نوساناتی می شود که این امر معیشت اقشار کم درآمد جامعه را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
اگرچه فعالان اقتصادی و دست اندرکاران بازار دلایل مختلفی برای این گرانی ها مطرح می کنند، اما مسئولان تنظیم بازار به سبب ذخایر مناسب کالا وعده کاهش قیمت ها را می دهند که با این وجود دهک های ضعیف و حقوق بگیر جامعه منتظرند تا هر چه سریع تر این وعده ها تحقق یابد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت حبوبات، برنج، لبنیات و مرغ در سایه کمبود نظارت دستگاه های متولی با نوساناتی رو به رو شده است.

آخرین رصدها از فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر حاکی از آن است که قیمت هر کیلو چای از ۷۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تومان، شکر ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان، قند ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، عدس ۳۵ هزار تومان، لپه باقالی ۳۵ هزار تا ۳۸ هزار تومان، لوبیا قرمز ۳۸ هزا. تا ۴۳ هزار تومان، نخود ۳۰ هزار تا ۳۳ هزار تومان، لپه ۳۵ هزار تا ۳۸ هزار تومان، لوبیا چیتی ۳۵ هزار تا ۳۹ هزار تومان، برنج پاکستانی ۲۰ هزار تومان، برنج هندی ۱۴ هزار تا ۱۵ هزار تومان، برنج ایرانی ۲۰ هزار تا ۲۳ هزار تومان، هر مثقال زعفران ۵۵ هزار تا ۷۰ هزار تومان است.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم‌تا از آخرین‌ جزئیات اقلام سبد خانوار و تفاوت قیمت نسبت به ماه های اخیر در بازار با خبر شویم:

قیمت هر مثقال زعفران ۵۵ هزار تومان

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بازار زعفران تعریفی ندارد، اظهار کرد: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۶ میلیون و ۳۰۰ هزاد تومان و حداکثر ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به گسترش ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای کشور، تقاضایی از سوی کشورهای واردکننده زعفران وجود ندارد.

میری قیمت هر مثقال زعفران ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که قیمت هر مثقال زعفران در سایه کمبود نظارت دستگاه های متولی با نرخ های بالاتری عرضه می شود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: با وجود کاهش قدرت خریدو لوکس بودن زعفران در سبد خانوار، تقاضا در بازار داخل کاهش چشمگیری داشته است.

به گفته وی، اگر کشورهای واردکننده زعفران همچون اروپا، آسیا، خاورمیانه و حوزه خلیج فارس از لحاظ ویروس کرونا به حالت عادی بازگردد، بازار از رکود فعلی خارج می شود.

 بازار حبوبات نوسانی ندارد/ قیمت هر کیلو برنج هندی ۱۴ هزار تومان

قاسمعلی حسنی دبیر کل بنکداران مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه رکود و سکوت بر بازار اقلام اساسی حاکم است، اظهار کرد: با توجه به اختصاص ارز نیما به واردات، قیمت هر کیلو برنج هندی به ۱۴ هزار تومان و برنج پاکستانی ۱۹ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: با توجه به برداشت برنج طی ماه های آتی، نوسانات چندان محسوس نیست به طوریکه هم اکنون هر کیلو برنج ایرانی با نرخ ۱۵ هزار تا ۲۴ هزار تومان در عمده فروشی ها عرضه می شود.

حسنی درباره آخرین وضعیت بازار شکر بیان کرد: واردات و نرخ گذاری شکر در دست دولت است و بخش خصوصی در این زمینه تصمیم گیر نیست.

دبیر کل بنکداران مواد غذایی ادامه داد: با توجه به فصل گرما و گذراندن پیک مصرف، تغییرات محسوسی طی ماه های آتی در بازار حبوبات نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه اقلام اساسی نداریم، بیان کرد: اگر واردات مواد غذایی با ارز آزاد صورت بگیرد، به دلیل ایجاد رقابت دیگر نگران نوسان قیمت هستیم.

حسنی با بیان اینکه ۷۰ درصد اقلام اساسی همچون برنج، حبوبات و روغن مورد نیاز از طریق واردات تامین می شود، تصریح کرد: با آزادسازی ارز و استفاده از پتانسیل بنکداری ها شاهد رقابت و روند نزولی قیمت در بازار خواهیم بود.

 تخم مرغ ارزان شد/ نرخ هر کیلو مرغ ۱۳ هزار تومان

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار تومان و خرده فروشی ۱۳ هزار تومان است.

به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۳ هزار‌تومان است.

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو سینه با کتف ۱۹ هزار تومان، سینه بدون کتف ۲۰ هزار تومان و فیله مرغ ۲۶ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ادامه داد: قیمت مرغ به سبب تاخیر در بارگیری مرغداران با نوساناتی رو به رو شد که انتظار می رود نرخ مرغ زنده به ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برسد.

وی با بیان‌ اینکه مرغداران نرخ ۱۵ هزار تومانی را برای خرید هر کیلو مرغ منطقی می دانند، گفت: ستاد تنظیم بازار باید نرخ جدید رامطابق با هزینه های تولید هر چه سریع تر مصوب کنند.

یوسف خانی از کاهش قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و افزود: با توجه به کاهش صادرات و ازدیاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت هر کیلو تخم مرغ از ۱۲ هزار تومان به ۸ هزار تومان معادل شانه ای ۱۶ هزار تومان کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی درباره آینده بازار تخم مرغ تصریح کرد: با توجه به گلایه مندی مرغداران به نرخ فعلی تخم مرغ و انباشتگی محصول در انبارها پیش بینی می شود که در صورت رونق صادرات، قیمت تخم مرغ افزایش یابد.

کمبودی در عرضه میوه های نوبرانه وجود ندارد

اسداله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به پایان ذخایر میوه های زمستان در سردخانه ها، میوه های نوبرانه فصل جایگزین شدند.

وی با اشاره به نرخ میوه‌های نوبرانه افزود: در حال حاضر هر کیلو گوجه سبز شمال با نرخ ۴ هزار تا ۱۳ هزار تومان، گوجه سبز برغان ۸ هزار تا ۲۰ هزار تومان، توت فرنگی جیرفت ۶ هزار تا ۱۵ هزار تومان، توت فرنگی کرج ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان، دستنبو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان، شاه پسند ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، طالبی ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، هندوانه یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰ تومان، زردآلو شیراز ۲۰ هزار تا ۳۳ هزار تومان و زردآلو کاشان ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

کارگر با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه‌های نوبرانه وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید، قیمت میوه‌های نوبرانه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بسیار مناسب است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت کنونی هر کیلو پیاز را یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به مازاد تولید و محدودیت صادرات، قیمت پیاز جوابگوی هزینه های تولید نیست.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به اقلیم ۴ فصل ایران و پایان ذخایر سردخانه، میوه‌های فصل جدید جایگزین می‌شود.

رونق بازار گوشت در راه است

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی باشگاه خبرنگاران جوان، از رکود و کسادی بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۰ تا ۹۱ هزار تومان به مغازه دار و ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

وی افزود: با توجه به شرایط مساعد بارندگی و وضعیت مناسب علوفه در صحرا، دامداران تعجیلی برای عرضه دام ندارند.

ملکی ادامه داد: با واریز حقوق های کارمندی و کارگری و بازگشایی رستوران ها بعد از تعطیلات پیش بینی می شود که رونق به بازار گوشت باز گردد.

وی درباره اینکه احتمال کاهش قیمت گوشت گوسفندی وجود دارد، گفت: با توجه به افزایش قیمت سایر کالاها از جمله حبوبات، نرخ فعلی گوشت و دام غیرمتعارف نیست، هر چند با افت قیمت موافق هستیم.

به گفته ملکی، با توجه به گرایش افراد به خرید کدو و بادمجان در فصل تابستان، تقاضای چندانی برای خرید گوشت در بازار وجود ندارد.

این مقام مسئول در پایان نرخ هر کیلو دام‌ زنده را ۴۳ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۴
در انتظار بررسی: ۰
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کاهشی نداشت که هیچ گرانتر هم شده
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
علی برکت ا...
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ای داد و بیداد
Mobin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
آزادی فراونه،اتوبوس هم رایگانه آب و برق و مسکن هم که مجانیه به این مقدار هم که نباید دلخوش بشیم فقط مونده درهای تمدن به رومون باز بشه
نرگس سپید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ای بندگان خدا
واقعا فکر میکنن میخواد ارزون بشه؟؟؟!!!!
آخه تا حالا کی گرون شده ارزون شده این بار دومش باشه...منتظر شدم نشد منتظر نباشین
نرگس سپید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ای بندگان خدا
واقعا فکر میکنن میخواد ارزون بشه؟؟؟!!!!
آخه تا حالا کی گرون شده ارزون شده این بار دومش باشه...منتظر شدم نشد منتظر نباشین
نرگس سپید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
ای بندگان خدا
واقعا فکر میکنن میخواد ارزون بشه؟؟؟!!!!
آخه تا حالا کی گرون شده ارزون شده این بار دومش باشه...منتظر شدم نشد منتظر نباشین
سجاد
|
United States
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
به لوازم خانگی هم یه سری بزنید یخچال ایرانییی تولید داخل الکترواستیل es23 از ۹ ملیون تومن رسید به ۱۷ میلیون تومن تو ۴ ماه گذشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
گرونی و بیکاری و فقر و یارانه 45 تومنی و .... ول کنید. قضیه حرکات نامتعارف تکواندو کار ها چی شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
میگن خداروشکر تو بازار کمبود نداریم ولی ای کاش کمبود و قحطی بود تا حداقل خودمون قانع میکردیم میگفتیم نیست تا اینکه باشه ولی نتونیم بخریم آخه برنج هندی که حداقل مورد مصرف نیمی از مردم کشوره باید با این افزایش قیمت روبه رو بشه کسی نیست کنترل کنه
....
|
France
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
شما دقیقا رسالتتون چیه ؟
ینی واقعا نمی‌دونید تو بازار چ خبره ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کی نظارت کردن خلاصه ی کلام ختم کلام دولت نمیتونه کشور و کنترل کنه از همه لحاظ چرا تو یچیز میتونه اونم گرونیه ... واین ظلمه ظلم ... همه چی هس اما گرون وپول نیس .. پول دیگه ارزش نداره
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
قوه قضائیه با گرانفروشی ضربتی برخورد کند،
همش زیر سر دلالهای ۴ درصدی است،
فقط منافع آنها تامین میشود،
مردم را دریابید تا دُر یابید،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
برنج و حبوبات و قند قیمتش زیاده خیلی خیلی زیاد شده
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کل برنج هندی بازار رو جمع کردن در قالب کمک به مستضعفین دادن رفت. خب دستتون درد نکنه. لااقل به فکر بقیه مردم هم که درآمد هم ندارن و تو قالب این کمک ها هم قرار نمیگرفتن بودین. دو ماهه بنج گیر نمیاد. کی قراره این خراب شده سرو سامان بگیره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
این گرانیها یعنی چه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
یکی از راههای جدید گرانفروشی (کم فروشی) است .
اغلب اجناس وکالاها را ضمن اینکه قیمتها را چند برابر کرده اند و کیفیت را پائین آورده اند .
متاسفانه حجم و وزن و محتویات و حتی کیفیت کالاهای بخصوص بسته بندی کم کرده اند از تن ماهی بگیر تا تاید و خرما و محتویات سوسک کش و ...
اغلب کارخانجات مواد غذایی ما هم از آغول می خورند و هم از توبره و از همه هم بیشتر هوار می کشند حتی به بیسکویت و بستنی و اسکاچ وحبوبات...هم در کاهش وزن رحم نکرده اند . به خصوص مواد بسته بندی . با تشکر از ستاد تعزیرات
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
همه چیز گران و نبود نظارت کافی مسئولین به گرانیها توجه کنن
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بااین همه نابسامانی وگرونی تا کی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
مسخره هست،اینها رییس اتحادیه نیستند،رییس اتحادیه گرانی اند،حبوبات و برنج ومیوه عملا باسکوت دستگاههای نظارتی ۲تا۳برابرشده و تازه اینها قیمت را منطقی می دانند!!!!متاسفم برهمه مسببان گرانی،رییس اتحادیه می گه گوشت۱۰۰تومان منطقی هست!!!گرانی منطقیه؟؟؟گرانی گوشت را با گرانی حبوبات می سنجد،شرم آورهست،حقوق هاواریز میشه و بازار رونق می گیرد!! ،کدام حقوق؟؟حقوقی که همان روز اول بعدازگرفتن تمام می شودبه کجا می رسد؟همه نگاهشان به همدیگرهست،نماز و روزه هم می گیریم و به هم رحم نمی کنیم،واقعا که.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
مگه به جز دولت که مجری است کسی دیگه ای باعث گرانی است؟ مگه کار مجلس نظارت بر دولت نیست؟ و نباید با مردم باشد.؟ پس چرا مجلس با دولت است تا مردم؟ اینقدر مردم رو مسخره نکنید، مگر دیگر مردم خواب ارزونی رو ببیند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اینقدر مردم رو مسخره نکنید، شیر شده لیتری 6000 تومن، موز شده 20 هزار تومن، لپه شده 20 هزارتومن، اینقدر مردم رو مسخره نکنید، یعنی واقعا سخته قیمت یه لیتر شیر 5 سال ثابت باشه؟ یعنی سخته قیمت یه پراید 5 سال ثابت باشه؟ کی داره از این بی ثباتی سود می برد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اینقدر مردم رو مسخره نکنید، مگه مثل دوره هویداست که قیمت خودکار رو 15 سال ثابت نگه داشته بود و بهش خندیدن
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بازار اقلام سفره مردم چند ماهی است که بیشتر از گذشته از کنترل خارج شده مثلا عدس کیلوئی 35هزار تومان ....و آنهم بعلت چشمان به عمد بسته ..نظارتی است؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خسته شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
افتضاح بود.نه کنترلی نه نظارتی .انگار که مملکت هیچ مدیر و مسئولی نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
رمضان رفت اماقول وعده ها ناکام موندهمچنان تورم ادامه دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
تصمیم گیرنده در امور قیمتها فقط دلالها و مافیا هستند و هیچ برخوردی هم انجام نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بازار افتضاح بود، چراyjc, بااینچنین خبرهایی ،رواعصاب مردمه!! ؟؟ جراواقعیتهای تلخ رامرتب دربوق وکرنا می کنید!!؟؟؟ مگر مردم دربازار مشکل کمبود دارند!!؟؟ مردم باگرانی روزانه وساعت به ساعت همه چیز مشکل دارند، yjc که درهپروت به سر میبری!؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
قیمت ها ؛ رمضان مبارک عزیزمان را بر کام اکثریت امت تحت فشار مان تلخ و کام سرمایه داران زالو صفت را شیرین کرد ؛ صاحب خانه ها و اجاره بگیرها و محتکران بازار
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
خیلی عالی بود یک کیلو سیب زمینی و یک کیلو سیب قرمز با یک کیلو کاه می گرفتی با یک رطب می شد 95 هزار تومان الحمد لله بسیار عالی بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
عجبا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
عمرا ارزون بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اره منتظر بمونن ... عمرا ارزون بشه
میثم هشترودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کدوم نظارت؟کدوم کاهش قیمت؟ دولت فعلا با گران فروختن ارز در حال لا پوشانی ورشکستگی خود و بانکهاست! مردم دیگر روی کاهش قیمت و بودن نظارت را نخواهند دید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
دولت باعث و بانی تمام گرانی و تورمه همه اینها عمدیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بیخیال این قیمتایی رو اشتره کرد رو تو بازار خیلی بالا تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
لپه 25 تومن نظارت کافی
پاسخ ها
سعید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
اشتباه نوشتی 35 هزار تومان؟؟
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
لپه 25 تومنی نخور مدتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
بازار را دولت کنترول نمی کند قیمت ها صعودی شدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
هرکی هرطور دوس داره میفروشه ... نظارت کجا بود ... چ از اقلام خوراکی چ بقیه چیزا چن ساله هرکی ب هر قیمتی دوس داره میفروشه ....دولت زورش نمیرسه اصلا فوقش دولت چهارتا مغازه تو تهران راه بیفته جریمه کنه بقیه چی ...یا قران هر روز گرونار میشن میگن از مرکز گرون شده ...
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
کنترول کننده اصلی مردومند
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر