کد خبر: ۷۳۶۴۶۸۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
کد خبر : ۷۳۶۴۶۸۰

افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف و خدمات سازمان بهزیستی، کاهش تردد‌های غیرضروری به مراکز و تقویت رویکرد خانواده و اجتماع محور از مزایای مهم طرح مثبت زندگی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، دکتر گوهردهی مدیر کل بهزیستی مازندران در توضیح مزایای تاسیس مراکز مثبت زندگی گفت: بر اساس بند چهار ماده ۲۶ قانون در راستای تحقق شاخص‌های سلامت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی، دستورالعمل تاسیس مراکز خدمات بهزیستی به نام مثبت زندگی از اواخر پارسال به استان‌ها ابلاغ شده است.

او افزود: این مراکز با هدف افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف و خدمات سازمان بهزیستی، تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان، کاهش تردد‌های غیرضروری به مراکز، ایجاد شفافیت در فرآیند ارائه خدمات، تقویت رویکرد خانواده محور و اجتماع محور در ارائه خدمات، ارتقاء کمی و کیفی خدمات بهزیستی تاسیس خواهند شد.

دکتر گوهردهی گفت: مراکز مثبت زندگی به صورت محلاتی در استان دایر خواهند بود و ۲۲ خدمت سطح یک  از جمله ثبت درخواست فرزندخواندگی، ارائه آموزش‌های تشکیل و تحکیم خانواده، آگاه سازی برای پیشگیری از معلولیت‌ها، غربالگری‌ها، جلب مشارکت‌های مردمی را بدون صدور پروانه فعالیت جداگانه از بهزیستی ارائه خواهند داد.

مدیر کل بهزیستی مازندران افزود: با توجه به محله محور بودن این مراکز، سعی خواهد شد تا جامعه تحت پوشش سازمان در نزدیکترین فاصله از محل سکونت خود خدمات درخواستی را دریافت کنند.

او در خصوص فرایند تاسیس این مراکز، گفت: از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه، فراخوان ثبت نام الکترونیکی مراکز توسط بهزیستی کشور و به شکل متمرکز برای مدت ۱۵ روز منتشر شده است، که تاکنون  ۲۶۸ متقاضی از استان در چهار بخش روانشناختی، مددکاری، علوم تربیتی و علوم اجتماعی اقدام به ثبت‌نام کردند.

دکتر گوهردهی افزود: مراحل فعالیت این مراکز از ثبت نام متقاضیان در تاسیس تا روند خدمت رسانی به جامعه هدف و همه اقشار جامعه به صورت الکترونیکی است.

او گفت: پس از اتمام فرایند ثبت‌نام و بررسی مدارک و صلاحیت‌ها، مجوز موافقت اصولی به مدت سه ماه صادر خواهد شد، اگر متقاضی طی این مدت اقدام به تاسیس مرکز نکند، مجوز او باطل شده و به متقاضی دیگری فرصت داده می‌شود.

مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه از نظر استقبال افراد در استان برای تاسیس این مراکز، رتبه هشتم  کشور را داریم، افزود: خدمات این مراکز برای مددجویان به صورت رایگان بوده و از افراد عادی فقط هزینه‌های پیشخوانی و ثبت‌نام دریافت می‌شود.

دکتر گوهردهی گفت: در مرحله اول، ۱۰۵ مرکز مثبت زندگی در استان تاسیس خواهد شد و سپس به مراتب این مراکز افزایش خواهند یافت؛ حداقل مساحت بنای مرکز باید ۷۰ متر مربع باشد.

مدیر کل بهزیستی مازندران افزود: ثبت نام سامانه مراکز خدمات بهزیستی  مثبت زندگی به نشانی  http://centers.behzisti.ir فعال و آماده ثبت درخواست متقاضیان است لذا افراد متقاضی از ۲۲ اردیبهشت ماه به مدت ۱۵ روز فرصت دارند تا با مراجعه به این سامانه درخواست خود را به صورت الکترونیکی ثبت کنند.

انتهای پیام/ م

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر