کد خبر: ۷۳۶۴۷۷۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
کد خبر : ۷۳۶۴۷۷۴
گروه : قم » قم
معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه؛

حجت الاسلام ملکی گفت: دشمن به وسیله فضای مجازی می‌خواهد خرده فرهنگ‌های الهی را ببلعد و فرهنگ غربی و شیطانی را غالب کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ،حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه جمعه شب در ویژه برنامه «شب‌های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه برگزار شد با اشاره به سپری شدن ماه مبارک رمضان گفت: باید خودمان حدیث نفس و محاسبه کنیم که به تقوای مورد قبول رسیده‌ایم؛ تقوا به معنای کسب دنیای حلال و بهشت جاودان بوده و عاقبت بخیری برای متقین است.

حجت الاسلام ملکی با بیان اینکه دنیا برای انسان سکوی پرش است، تصریح کرد: انسان‌های غیرمتقی به بهشت راه پیدا نمی‌کنند و حتماً باید درجه‌ای از درجات تقوا را انسان کسب کنند تا بهشت از آن او شود و ما برای بهشت خلق شده ایم، نه برای دنیا؛ دنیا برای انسان سکّوی پرش و محلی برای کسب تقوا و ایمان است تا بتوان به وسیله آن به آخرتی که مملو از رحمت الهی است، نائل شود.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه عنوان کرد: حضرت علی (ع) در آخرین لحظات عمر شریفشان به ما وصیت کردند که شما را به قرآن توصیه می‌کنم؛ بر ما پیروانِ امیرمؤمنان (ع) ضروری است که وصیت مولایمان را بر روی چشممان بگذاریم و از آن تخطی نکنیم.

حجت الاسلام ملکی با اشاره به بخشی از وصیت امیرمؤمنان (ع) افزود: حضرت علی (ع) در وصیت خود فرمودند «نباید غیرمسلمانان نسبت به مسلمانان در عمل به قرآن سبقت بگیرند و شما باید عامل به قرآن باشید.»

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با بیان اینکه دشمن با فضای مجازی می‌خواهد فرهنگ غربی را غالب کند،بیان کرد: دشمن فضای مجازی را بر اساس تفکر اومانیسم و استکباری طراحی کرده است و می‌خواهد خرده فرهنگ‌های الهی را ببلعد و فرهنگ غربی و شیطانی را غالب کند و ارزش‌های انسانی را از بین ببرد.

او گفت: وقتی که حضرت مهدی (عج) ظهور کنند، اکثر جمعیت از ایشان پیروی می‌کنند چرا که آن حضرت، ابوسفیان‌های زمان را از بین می‌برند و مکه را فتح می‌کنند.

حجت الاسلام  ملکی  به ضرورت ترسیم سبک زندگی بر اساس آموزه‌های قرآنی و سیره پیامبر (ص) پرداخت و افزود: کسانی که قرآن و پیامبر (ص) را سرلوحه زندگی خود قرار ندهند، در قیامت حسرت خواهند خورد که چرا بر اساس قرآن زندگی نکردند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه ضمن بیان توصیه‌ای به متولیان امر تربیت تصریح کرد: معلمان، مربیان و والدین باید تلاش کنند که رهزن‌های فضای مجازی فرزندان را از مسیر ارزش‌ها دور نکنند.

حجت الاسلام ملکی با بیان اینکه گناه به معنای مخالفت با خداست، اظهار کرد: هر کس از قرآن دور افتاد، به چنگ شیطان می‌افتد و شیطان او را خوار می‌کند؛ بایستی از قرآن این درس را می‌آموزیم که زندگی خود را بر اساس قرآن ترسیم کنیم.

معاون تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه به استمرار ضرورت بهره‌گیری از قرآن بعد از ماه مبارک رمضان پرداخت و یادآورشد: کسانی که تحت تربیت قرآن قرار می‌گیرند، فرزندان خود را قرآنی تربیت می‌کنند و همسران و فرزندانشان قره العین هستند.

انتهای پیام/ح

بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر