کد خبر: ۷۳۶۵۱۴۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
کد خبر : ۷۳۶۵۱۴۰
گروه : قم » قم
مدیرروابط عمومی آموزش‌وپرورش قم؛

رضایی گفت:شرکت دانش‌آموزان در امتحانات مدارس قم به جز پایه‌های نهم،دوازدهم و بزرگسالان و آموزش ازراه دور،غیرحضوری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم ،غلامرضا رضایی مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش قم گفت: آزمون سایر پایه‌ها از جمله مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم، کاردانش و فنی و حرفه‌ای به‌صورت غیرحضوری خواهد بود.

رضایی اضافه کرد: امتحانات پایه نهم در سال‌های قبل به‌صورت استانی برگزار می‌شد،، ولی امسال با توجه به شرایط حاکم، به‌صورت داخل مدرسه‌ای برگزار می‌شود.

او ادامه داد: با توجه به این‌که نمرات مقطع ابتدایی به‌صورت کیفی داده می‌شود، معلم بر اساس شناخت خود و توانایی دانش‌آموز، نمره دانش‌آموزان را محاسبه می‌کند.

به گفته رضایی، امتحانات از ششم خردادماه آغاز خواهد شد و تا ۳۱ خردادماه ادامه خواهد داشت و نمرات نیز هفته اول تیرماه اعلام می‌شود.

رضایی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت‌ماه، بیان کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری نیست و تشکیل کلاس‌ها با هدف رفع اشکال صورت می‌گیرد.

مدیرروابط عمومی آموزش‌وپرورش قم افزود: دانش‌آموزانی درکلاس‌ها شرکت می‌کنند که نتوانسته‌اند به سامانه شاد متصل شوند، یا در فضای مجازی حضور داشته باشند و با معلمان ارتباط برقرار نمایند.

رضایی تاکید کرد: دانش‌آموزان باید بر اساس موازین بهداشتی، هنگام حضور در مدرسه از ماسک و دستکش استفاده کنند و امتحانات حضوری در مدارس نیز با فاصله فیزیکی برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش قم یادآورشد: دانش‌آموزان شیفت صبح از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و شیفت عصر نیز از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

جمعیت دانش‌آموزی قم در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ حدود ۲۶۵ هزار نفر است که در ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس ساماندهی شده‌اند.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

انتهای پیام/ح

بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر