کد خبر: ۷۳۶۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
کد خبر : ۷۳۶۸۶۷۳

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۵ میلیون و ۶۸۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، طبق جدیدترین آمارها، بیش از ۵ میلیون و ۶۸۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد بیش از ۳۵۲ هزار نفر جان باخته‌اند.

آخرین اخبار درباره شیوع جهانی ویروس کرونا را در اینجا بخوانید:

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۲:۲۹

شمارش رویترز نشان می‌دهد شمار مبتلایان به بیماری کرونا در ۶ کشور عرب خلیج فارس از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۰:۴۷

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کانادا از ۸۵ هزار و ۹۹۸ نفر در روز سه شنبه به ۸۶ هزار و ۹۳۹ نفر رسید. شمار جان باختگان این بیماری نیز از ۶۵۶۶ نفر به ۶۶۷۱ نفر رسید.

شمار قربانیان کرونا در انگلیس به ۳۷ هزار و ۴۶۰ نفر رسید
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۰:۱۰

وزارت بهداشت انگلیس از جان‌باختن ۴۱۲ مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد. بدین ترتیب شمار جان‌باختگان ویروس کرونا در این کشور به ۳۷۴۶۰ نفر رسیده است. همچنین با ثبت ۲۰۱۳ مبتلای جدید به ویروس کرونا، شمار مبتلایان هم به ۲۶۷۲۴۰ نفر رسیده است.

آمار جدید اسپانیا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۹:۵۳

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا در روز چهارشنبه به ۲۳۶ هزار و ۷۶۹ نفر رسید. شمار جان باختگان کرونا در اسپانیا نیز به ۲۷ هزار و ۱۱۸ نفر رسید.

جریمه سنگین در ایتالیا برای رهاکنندگان ماسک در خیابان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۲

شهروندان ایتالیایی که ماسک استفاده شده خود را در خیابان‌ها رها کنند، ۵۰۰ یورو جریمه خواهند شد.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۸:۱۸

عربستان از شناسایی ۱۸۱۵ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر داد. همچنین ۱۴ نفر نیز بر اثر این بیماری در این مدت جان خود را از دست داده اند.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۲

دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته در سراسر دنیا ۷۰۶ نفر دیگر بر اثر بیماری کرونا جان باختند و ۱۸،۶۵۰ نفر به این ویروس مبتلا شدند.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۵۴

وزارت بهداشت قطر امروز از ابتلای ۱۷۴۰ مورد جدید به کرونا و فوت دو نفر از مبتلایان در این کشور خبر داد.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۵۳

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد در شبانه روز گذشته ۶۲۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و آمار کل مبتلایان به ۱۲ هزار و ۴۵۶ تن افزایش یافته است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۴:۲۲

مقامات عمان از شناسایی ۲۵۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر دادند. تاکنون ۸۳۷۳ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۲

کویت امروز از ابتلای ۶۹۳ نفر به کووید-۱۹ و جان باختن سه نفر از بیماران کرونایی در این کشور خبر داد.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۳۹

تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا در پاکستان با ثبت ۱۴۴۶ مورد دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته به ۵۹ هزار و ۱۳۱ تن رسید. وزارت بهداشت این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد جان باختگان نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ تن افزایش یافته و به ۱۲۲۵ نفر رسیده است. 

 
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۳۹

معاون سازمان هواپیمایی چین (CAAC) اعلام کرد چنانچه مخاطرات شیوع کرونا تحت کنترل باشد؛ این سازمان ممکن است افزایش پرواز‌های بین‌المللی را در نظر گیرد. سازمان هواپیمایی چین (CAAC) از ماه مارس گذشته تاکنون به طور قابل توجهی شمار پرواز‌های بین‌المللی را از بیم افزایش شیوع کرونا با مسافران ورودی به این کشور کاهش داده است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۳۷

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا اعلام کرد، ۶۲ هزار و ۳۴۴ نفر از نیرو‌های درمانی آمریکا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و دست‌کم ۲۹۱ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند. البته گفته می‌شود آمار واقعی احتمالا بیشتر است، زیرا این مرکز تنها اطلاعات فوت کمی بیش از نیمی از مواردی که اطلاعات آن‌ها را ثبت کرده بوده است، در اختیار دارد.

جدول| آخرین آمار مبتلایان، جان‌باختگان و بهبودیافتگان ده کشوری که بیشتر به کرونا آلوده هستند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۱

آخرین اخبار بین‌المللی کووید-۱۹/ شمار قربانیان کرونا در آمریکا مرز ۱۰۰ هزار نفر را هم رد کرد

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۹

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که با ثبت ۵ مورد جدید -که دو مورد از آنان کودک هستند- تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۶۱۳ نفر رسیده است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۹

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که با ثبت ۵ مورد جدید -که دو مورد از آنان کودک هستند- تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۶۱۳ نفر رسیده است.

جدیدترین آمار روسیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۸

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد ۱۶۱ مورد جدید تلفات ناشی از ابتلا به کووید - ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور گزارش شده است. مقامات روسیه اعلام کردند با این آمار جدید، شمار تلفات مبتلایان به کووید - ۱۹ در روسیه به سه هزار و ۹۶۸ نفر افزایش یافت.
مقامات روسیه همچنین از هشت هزار و ۳۳۸ مورد جدید ابتلا به کووید - ۱۹ در این کشور خبر دادند که به این ترتیب شمار مبتلایان به ۳۷۰ هزار و ۶۸۰ نفر رسید.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۶

وزارت بهداشت شیلی اعلام کرد سه هزار و ۹۶۴ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور گزارش شده است که به این ترتیب شمار مبتلایان به ۷۷ هزار و ۹۶۱ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت شیلی همچنین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ نفر دیگر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند و با این آمار شمار قربانیان به ۸۰۶ نفر رسید.

اعلام ۱۰ روز عزای عمومی در اسپانبا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۵

اسپانیا از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز در این کشور عزای عمومی اعلام کرد. این عزای عمومی برای یادبود بیش از ۲۷ هزار قربانی ویروس کرونا در این کشور است. این طولانی‌ترین دوره عزای عمومی در اسپانیا از زمان استقرار دموکراسی در سال ۱۹۷۷ است. مراسم رسمی عزاداری با حضور فیلیپه ششم، پادشاه این کشور، برگزار خواهد شد.

 

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۹

وزارت بهداشت مکزیک روز چهارشنبه اعلام کرد ۵۰۱ مورد جدید تلفات ناشی از ابتلا به کووید - ۱۹ در این کشور گزارش شده و این برای نخستین بار است که شمار مبتلایان به این بیماری در یک روز از ۵۰۰ نفر فراتر رفته است.
وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرد آمار روزانه موارد ابتلا به کووید - ۱۹ نیز در این کشور افزایش یافته و ابتلای سه هزار و ۴۵۵ نفر به این بیماری تایید شده است که به این ترتیب شمار کلی مبتلایان به ۷۴ هزار و ۵۶۰ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت مکزیک همچنین اعلام کرد با این آمار جدید شمار تلفات، در حال حاضر آمار قربانیان نیز به هشت هزار و ۱۳۴ نفر رسیده است.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۹

تایلند روز چهارشنبه از ۹ مورد جدید ابتلا به کووید - ۱۹ در این کشور خبر داد و به این ترتیب شمار مبتلایان به سه هزار و ۵۴ نفر افزایش یافت. هیچ تلفات جدید ناشی از ابتلا به کرونا گزارش نشده است و دو هزار و ۹۳۱ بیمار نیز از زمان شیوع این ویروس در تایلند بهبود یافته‌اند.

جدیدترین آمار هند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۸

بر اساس آمار وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند تاکنون تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در هند به یکصد و پنجاه و یک هزار و هفت صد و شصت و هفت (۱۵۱۷۶۷) نفر افزایش یافت.
از این تعداد، شصت و چهار هزار و چهار صد و بیست و شش (۶۴۴۲۶) نفر از بیمارستان مرخص شدند. چهار هزار و سیصد و سی و هفت نفر (۴۳۳۷) نفر نیز جان باختند. 

جدیدترین آمار مبتلایان در ترکیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۸

با جان باختن ۲۸ نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا شمار قربانیان این بیماری در ترکیه به ۴۳۹۷ نفر رسیده است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت ترکیه سه شنبه ۱۹ هزار و ۸۵۳ نفر در ترکیه تحت آزمایش کرونا قرار گرفتند که نتیجه آزمایش ۹۴۸ نفر از آنان مثبت اعلام شد و شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه در مجموع به ۱۵۸ هزار و ۷۶۲ نفر رسید.
بر اساس آمار وزارت بهداشت ترکیه شمار بهبود یافتگان نیز دیروز به ۱۲۱ هزار و ۵۰۷ نفر رسید. 

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۳

کره جنوبی روز چهارشنبه از ۴۰ مورد جدید ابتلا به کووید - ۱۹ در این کشور خبر داد که این بالاترین رقم افزایش روزانه شمار مبتلایان در حدود ۵۰ روز گذشته است.
مرکز پیشگیری و کنترل بیماری کره جنوبی روز چهارشنبه شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور را ۱۱ هزار و ۲۶۵ نفر و شمار تلفات نیز به ۲۶۹ نفر اعلام کرد.
این افزایش شمار مبتلایان به دنبال بازگشت میلیون‌ها دانش آموز به مدارس، زنگ خطر را در کره جنوبی به صدا در آورده و موجب نگرانی مقامات این کشور شده است. همه این موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ به جز چهار نفر از ساکنان سئول هستند و سه مورد نیز با مسافران ورودی به کره جنوبی مرتبط می‌شوند.

آخرین آمار آلمان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۲

موسسه رابرت کخ آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد شمار موارد تایید شده ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور با ۳۶۲ مورد افزایش به ۱۷۹ هزار و ۳۶۴ نفر رسیده است.
این موسسه همچنین اعلام کرد شمار تلفات مبتلایان به کووید - ۱۹ در این کشور نیز با ۴۷ نفر افزایش به هشت هزار و ۳۴۹ نفر رسیده است.

تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار در آمریکا جان خود را دست داده‌اند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۸:۱۳

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به یک میلیون و ۷۲۵ هزار و ۲۷۵ نفر رسید. از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۵۷۲ نفر جان باخته و ۴۷۹ هزار و ۹۶۹ نفر بهبود یافته‌اند.

 
جدیدترین آمار در برزیل
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۸:۱۲

برزیل با بیش از یکهزار مورد مرگ ناشی از کرونا یک روز مرگبار دیگر را در دوران کرونایی خود ثبت کرد.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد تعداد تلفات ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته ۱۰۳۹ مورد بوده و تعداد قربانیان این کشور به ۲۴ هزار و ۵۱۲ مرگ ناشی از کرونا افزایش یافت. همچنین تعداد ۱۶ هزار و ۳۲۴ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده و در حال حاضر ۳۹۱ هزار و ۲۲۲ نفر در برزیل به کرونا مبتلا هستند

 

 
آخرین آمار جهانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۸:۱۰

بر اساس جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در جهان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۵ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۶۸۴ نفر رسیده است. از این تعداد ۳۵۲ هزار و ۲۲۳ نفر جان باختند و ۲ میلیون ۴۳۰ هزار و ۵۹۳ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در اولویت باید از طرف دولت و دستگاههای مربوطه انجام شود.
و افراد هم با رعایت اصول بهداشتی و البته فاصله گذاری اجتماعی، خود را با جامعه هماهنگ کنند.
(فوت یک نفر هم بر اثر کرونا در طول ۲۴ ساعت باز زیاد است).
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
آقا درسته در رودسر دستگاهی ساختن که میتونه فضای آلوده به کرونا رو ضد عفونی کنه؟
مهدی.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
انشاالله خداوند به حق حضرت محمد و آل محمد (ص)هرچه زودتر شر این ویرس منحوس رو از سر مردم کم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
مگر این که امریکاییها زیاد تر بمیرند افتخاری برای ماست که این همه اعلام میکنید
پاسخ ها
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
کار یک خبرنگار و خبرگذاری، مخابره خبرهای مهم کشور و دنیاست. اگر خبرها رو اعلام نکنند، به نظر شما چه کار کنند؟؟؟؟
کجای خبر اعلام شده که به مرگ کسی افتخار کرد ه ا ند؟؟؟؟
علی مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
ما باید به خودمان بپردازیم امریکا ها فلان تا مردند دردی دوا نمیکند خواهش میکنم به خودمان و خودتان بپردازید مرگ دیگران شما را شاد نکند حتی دشمن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
انرژی منفی به خودمون بر می گرده
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر