کد خبر: ۷۳۷۱۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
کد خبر : ۷۳۷۱۵۶۷
گزارش/

آنطور که کارشناسان حوزه هواشناسی پیش بینی می‌کنند، امسال به علت تشدید تولید گاز‌های گلخانه‌ای تابستان گرم تری پیش روی ایرانیان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ایران در کمربندی خشک و نیمه خشک جهان قرار دارد که طی سال های اخیر تحت تاثیر عوامل مختلف بر خشکی هوا، بحران کم آبی و خشکسالی دشت ها افزوده شده است.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که میزان گازهای گلخانه ای جو زمین به قدری افزایش یافته که در تاریخ ۳۰ ساله اخیر کشور بی سابقه بوده است و همین موضوع موجب شده دما در تمامی نقاط دنیا از جمله ایران بالا رود.

مدل های اقلیمی نشان می دهد که در تابستان امسال حدود نیم تا یک درجه دما در اغلب نقاط کشور گرم از حد معمول ۳۰ سال گذشته است، هر چند نسبت به ۱۰ سال اخیر تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است.

اگرچه طبق اظهار نظر کارشناسان طی روزهای آتی ورود جبهه گرمی به کشور نداریم، اما هوای گرم در اکثر نقاط کشور ماندگار است.

حال به سراغ کارشناسان سازمان هواشناسی می رویم تا از آخرین جزئیات انتشار گازهای گلخانه ای در دمای جو کره زمین و پیش بینی دمای هوا در ماه های آتی با خبر شویم:

روند صعودی افزایش دما طی ۳۰ سال گذشته

صادق ضیاییان مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه دمای هوا در اغلب نقاط کشور از متوسط ۳۰ سال گذشته بالاتر است، اظهار کرد: براساس پیش بینی های فصلی در تابستان امسال حدود نیم تا یک درجه در اغلب نقاط کشور گرم تر است.

وی با اشاره به اینکه دما نسبت به ۱۰ سال گذشته تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است، افزود: مدل های اقلیمی نشان می دهد که تابستان امسال نیم تا یک درجه گرم تر از سایر نقاط است.


ضاییان با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر روند دما افزایشی است، بیان کرد: بنابر نقشه های هواشناسی از فردا با توقف روند صعودی گرمای هوا تا حدودی دما تعدیل می شود.

مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: طی ۲ تا ۳ روز آینده برای شهر تهران دمای هوا بین ۳۵ تا ۳۶ درجه خواهد بود.
به گفته وی، طی روزهای شنبه و یکشنبه به غیر از مناطق شمال غرب در سایر نقاط روند دما افزایشی خواهد بود‌، ضمن آنکه برای جنوب کشور در حد ۲ تا ۳ درجه طی روزهای آتی گرم تر می شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه در سایر نقاط تغییرات دما قابل ملاحظه نیست، بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته از بین مراکز استان شهرکرد با ۶ درجه سانتی گراد خنک ترین و اهواز با ۴۶ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان بوده است.

انتشار گازهای گلخانه ای دمای کره زمین را بالا برد/ بارش های اخیر تاثیری در خنکی هوا ندارد

مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از ماندگاری هوای گرم طی ۲ تا ۳ روز آینده در کشور خبر داد و گفت: طی رورهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه جوی آرام در اغلب مناطق کشور داریم و همچنان هوای گرم در کشور برقرار است.

وی افزود: روز شنبه در نوار شمالی کشور همچون بخشی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و قسمتی از سواحل دریای خزر بارش داریم.

حقیقت با اشاره به اینکه روند افزایش دما تا سه شنبه ادامه دارد، بیان کرد: پیش بینی های فصلی نشان می دهد که از ۱۹ تا ۲۵ خرداد میانگین دما در استان شرقی نیم تا ۲ درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق نرمال خواهد بود، ضمن آنکه از ۲۶ خرداد تا اول تیر در مناطق جنوبی و شرقی دما و یک درجه کمتر از نرمال و تا پایان تیر روند افزایش دما نیم تا یک درجه خواهد بود.

مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه میزان دما نسبت به ۳۰ سال گذشته گرم تر بوده است، بیان کرد: روند دما به دلیل افزایش دمای کل کره زمین ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای همچنان صعودی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بارش های مناسب ۲ سال اخیر تاثیری در دمای کره زمین نداشته است، گفت: افزایش دما به میزان تابش خورشید، انتشار گازهای گلخانه ای و منابع آلاینده ها باز می گردد و ارتباطی به بارش ندارد.

برنامه ریزی های صنعت برق برای مدیریت خاموشی ها در تابستان

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:در حال حاضر بالغ بر ۹۲ هزار مگاوات نیروگاه‌های کشور در سال ۹۸ تعمیر شده است که این نیروگاه‌ها شامل نیروگاه برق آبی، اتمی، سیکل ترکیبی، بخاری و ... تجهیز و تعمیر شده است.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسیده است و طبق پیش بینی‌ها تابستان امسال بدون خاموشی برنامه ریزی شده سپری خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین افزایش تولید برق با استفاده از خنک سازی هوای ورودی به تجهیزات نیروگاه نزدیک به ۴۰۰ مگاوات در نیروگاه‌های حرارتی رسیده است.


بیشتر بخوانید: تعرفه‌های جدید برق در تابستان اعلام شد


رجبی مشهدی تصریح کرد: خنک سازی ۲۰ درصدی ورودی هوای نیروگاه ۳۰ دلار بر کیلووات و ساخت نیروگاه ۶۰۰ دلار بر کیلوات هزینه دارد.

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: اما بر اساس برنامه زمان بندی تا اوایل خرداد امسال عملیات عمده نیروگاه‌ها صورت گرفته است و پیش بینی می‌کنیم که تا اواخر خرداد ماه تعمیرات همه نیروگاه‌ها انجام شود.

او بیان کرد: بعداز یکسال ۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید طبق برنامه در تابستان امسال به ۱۸۰۰ مگاوات به شبکه سراسری برق متصل می‌شود.

سخنگوی صنعت برق کشور با تاکید بر اینکه برای پیک تابستان امسال حدود ۹۲ هزار مگاوات برنامه تعمیرات واحد‌های نیروگاهی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تاکنون ۹۰ درصد برنامه تعمیرات اساسی واحد‌های بخار و گازی، بازدید مسیر داغ، اتاق احتراق و تعمیرات دوره‌ای واحد‌های بخاری به پایان رسیده است.

رجبی مشهدی اظهار کرد: در ایران نیروگاه‌هایی با سن ۶۰ سال و هم‌چنین با سن نزدیک به چند ماه فعالیت می‌کنند و باید گفت نیروگاه‌هایی که ۶۰ سال عمر دارند، با تولید و راندمان اولیه خودشان در مدار تولید قرار دارند که با تعمیر و بازسازی برای تولید برق آماده خواهند شد.

 افزایش نیم تا یک درجه ای دما در ماه های آتی/ هوا در اغلب نقاط کشور گرم تر می شود

احد وظیفه رئیس مرکز خشکسالی کشور در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه از ابتدای سال زراعی آنامولی و بی هنجاری دما در استان های کشور نداشتیم، اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی تاکنون دما در اکثر نقاط کشور نرمال بوده است.

وی افزود: برآوردهای اقلیمی نشان می دهد که دما در ۴ هفته آینده در شرایط نرمال و یک درجه بالای نرمال باشد.

وظیفه ادامه داد: دمای هوا تا روز سه شنبه در نیمه شمالی و مرکزی کشور همچون استان های خوزستان، چهار محال و بختیاری، لرستان و کرمانشاه بالاتر از نرمال خواهد بود.

به گفته وی، طی روزهای آتی در استان های مرکزی، قم و تهران دما ۳ تا ۵ درجه بالاتر از نرمال است، کمااینکه طی هفته های گذشته در این مناطق دما ۳ درجه بالای نرمال بوده است.

رئیس مرکز خشکسالی با اشاره به اینکه از ۱۵ تا ۲۲ خرداد دما در شرایط نرمال قرار دارد، بیان کرد: طی ماه های آتی انتظار می رود دما در شرایط نرمال و یک درجه بالای نرمال باشد.

وظیفه در پایان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون میزان بارش در اغلب نقاط کشور نسبت به دوره بلندمدت ۳۰ درصد بیش از نرمال بوده است، تصریح کرد: این در حالی است که در برخی استان ها همچون چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد ۱۰ تا ۱۵ درصد، غرب کردستان و کرمانشاه ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر از نرمال بارش دریافت کردند.

ورود جبهه گرم طی روزهای آتی به کشور نداریم/استقرار هوای گرم در اکثر نقاط کشور

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه ورود جبهه گرم به کشور طی روزهای آتی نداریم، اظهار کرد: البته در اکثر نقاط کشور استقرار و ماندگاری هوای گرم‌ را داریم.

وی افزود: فعالیت موسوم شبه قاره هند در مناطق جنوب شرق و جنوب تاثیر گذار است و به طور کلی در هفته های آتی برای قسمت های جنوبی ناپایداری جوی انتظار می رود و همواره به سبب سیکلون های حاره ای برای یمن، سواحل یمن و عمان وزش باد شدید خواهیم داشت.

نقشینه بیشینه دمای روز شنبه مهرآباد را ۳۸ درجه سانتی گراد و شمیرانات را ۳۵ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: کمینه دمای مهرآباد ۲۵ درجه و شمیرانات ۲۱ درجه سانتی گراد است.

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بیشینه دمای مهرآباد ۳۷ درجه و شمیرانات ۳۶ درجه سانتی گراد خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه اقیانوس هند به عنوان سومین اقیانوس بزرگ‌جهان ۲۰ درصد سطح زمین را پوشانده است، تصریح کرد: اقیانوس هند برای کشور ما ایجاد بادهای موسمی باران آور معروف به مونسون هند می کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
خیلی هوا گرم شده
پویان اهواز
|
Germany
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سلام ای وای چقدر هوا گرم شده خدا کمکمون کن
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اینترنت کشور رو ببینید تازه یکی از امارهای خیلی افتضاحشو رئیس جمهور مچشو گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اوه اوه اوضاع ناجور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
ملت چه گناهی کردن که باید بی مسعولیتی مسعولین را تحمل کنند،
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
خدا رو شکر از میان میلیونها موضوع و معیار توسعه و پیشرفت یک موشک رو داریم اونم کپی اونم تکنولوزیهایی که 80 سال پیش تست شده فقط و فقط خدایا تو رو به فاطمه ات که غایت افرینشت میباشد ما را راحت کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
ماکه درسایه ی خورشید معذب بودیم ،، چشممان کور ،، سزاوار همین شب بودیم
پدر ، چی کم داشتین ؟ الان خوبه؟ ما فرزندانتون تو ناز و نعمتیم؟؟
‌‌‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
به‌ نظرم قیامت نزدیکه
arya
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اینکه تابستون گرم باشه یا گرمتر یا زمستون سرد باشه یا سردتر طبیعی از اول بوده بعد از اینم خواهد بود مهم اینه دولت چه تدبیری براش اندیشیده تنها راهش با قدرت پیش رفتن به سمت هسته ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
من که میگم بد کردن نه
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
بنظرم یک یا دو نیروگاه سیکل ترکیبی چهارهزارمگاواتی در شهرستان کوهرنگ میتواند مشکل کشور را حل کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
چرا زمانیکه می‌توانستید دهها نیروگاه بسازید نساختید.
لا اقل به فرهنگ استفاده از برق خورشیدی و دادن پنلهای خورشیدی به مردم فرهنگ‌سازی کنید.
ایرانی قوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
کی میخواهیم کولرهای بسیار قدیمی آبی را با کولرهای گازی کم مصرف در شهرها و روستاها بروز کنیم.
وزارت نیرو هم میتواند با کمک به کارخانجات و یا تولید توسط خود وزارتخانه، بجای تولید کولر های بشکه ای پرمصرف آبی به تولید کولر گازی بهینه و کم مصرف در کشور بپردازد که مصرف آب ندارند و سرمای دلپذیرتر و بهتری هم دارند.
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
یعنی واقعا سخته که به هر خانه وام صفحه خورشیدی و خرید برق تضمینی و اقساط پنلهای خورشیدی از این راه باشید.
بیابان‌های فراوان ایران و مزیت فراوان برق خورشیدی.
بادهای صد و بیست روزه سیستان و جای جای ایران و برق بادی .
نیروگاه‌های گازی و گاز فراوان ایران.
سوخت و انرژی بالای ایران و توان ساخت انواع و اقسام نیروگاه ریز و درشتی با همین جوانان و همین داشته ها.
پس چرا مسولان و مدیران برنامه ریز و اجرایی اینقدر تنبل و کم هوش و وابسته اند!!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
چرا بفکر ساخت دهها نیروگاه بزرگ و کوچک در جاجای هم برای ایران خودمان و هم برای صادرات نیستید ،چرا اینقدر عملکردشان ضعیف است.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
انشاالله با مجلس جدید ایران بهشت میشود ،غصه نخورید همه نمایندگان کاربلد ،با سواد و آشنایی کامل به مملکت داری هستن.
بایبرام باقالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
رائفی
پور
تنها
نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
ما حامی استاد رائفی پور هستیم
بایبرام باقالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
#رائفی_پور_تنها_نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
سال گذشته باموج گرانی ونارضایتی قطعی برق نداشتیم سال قبلش گرانی بود اما چون نارضایتی نبود قطعی نداشتیم سال گذشته چطور نیروگاه ها برق کافی داشتند امسال ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
وزیر جوان آینده دار! رفته سندرو تمام و کمال امضا کرده مجبورن نیروگاه ها رو خاموش کنن! سازش کردیم درسته که برق نداریم ولی این جوری غربی ها خوشحال ترن ازمون ناراحت نمیشن! کلا نابود بشیم اونا راضی بشن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
خورشید چقدر داغتره یا معاهده پاریس رو دولت داره چند سالی بدون اجازه مجلس اجرا میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
بچه 2 ساله ما چه گناهی کشیده باید زجر بکشه؟ همش قطع برق آیا برق مسئولین هم قطع می کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
1.یعنی واقعا سخته کویر رو همش تبدیل به انرژی خورشیدی کنید؟ 2.یعنی واقعا سخته کارشناس بفرستید منازل نظر کارشناسی بدهند که مصرف برق کاهش یابد 3 . یعنی واقعا سخته خانه ها مهندسی ساخته شود که کمترین مصرف انرژی رو داشته باشن 4.یعنی واقعا سخته صنایع تبدیل به انرژی خورشیدی یا انرژی هسته ای شوند یا در جهت کاهش مصرف برق جلو روند، 5.تنها راه و ساده ترین راه زور به مردم و خاموشی است بچه کوچک ما چه گناهی کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
امسال که به خاطر کرونا در بیشتر کشورهای نیمکره شمالی رفت آمد وسایل نقلیه به شدت کاهش یافته و همینطور بسیاری از کارخانه ها به مدت چند ماه به شکل تعطیل و نیمه تعطیل بودن و انتظار میره میزان انتشار گازهای گلخانه ای کم شده باشه ، پس چطوریه که کارشناسان عکس این نظر را دارند ؟؟!!
پيشبيني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
گرماي هواي ايران موقتي است و بزودي از شدت گرما كاسته ميشود بدليل اينكه هنوز روي كوهها برف وجود دارد و اين عامل باعث ميشود ميزان رطوبت هوا افزايش يابد و ايجاد ابرهاي باران زا و بادهاي خنك از روي كوهها متصاعد شود و بارشهاي باران را فراهم ميكند قطعا و يقينا كمي از گرما در هفته هاي آينده كاسته خواهد شد . حالا چرا وزير نيرو با اين همه منابع آبي و گازي در كشور و صادرات برق پالس منفي و نگراني كاهش توليد برق را به مردم منتقل مي كند ؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
مگه نمیدونی تحریمه پراید شده 100 میلیون بخاطر اینکه نفت شده هر بشکه ای 28 دلار یعنی به صفر رسوندن صادرات نفتمونو فلج شدیم الانم که میبینی کشور سرپاست به برکت برقو آبیه که دارن به عراق صادر میکنن تا هزینه ی کشورو درارن به طریقی تا کشور فلج نشه از لحاظ اقتصادی ازین به بعد هم میریم تو گرما قطعی برقو قطعی آبو تجربه خواهیم کرد هموطنان منتظر موج بزرگ گرانی و بدبختی باشین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
شما گویا اصلا از هواشناسی چیزی نمی دونید لطفا اظهار نظر نکنید جنب حاره ای مانع از شکل گیری ابر و کاهش دما میشه اگه داخل ایران یک کوه یخ رو هم قرار بدیم باز هم به دلیل جنب حاره ای نه بارانی می آید نه هوا خنک می شود تنها جایی که ممکنه در تابستان باران بیاید مناطق شمال غربی یا جنوب شرقی ایران هستن اونم نه زیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اولا هیچ دلیل دقیق علمی نمیگه دلیل گرمی هوا همش به خاطر گاز گلخانه ای هست، به لطف دولت تدبیر و امید و امضای قرارداد پاریس توسط خانم ابتکار حالا نمی تونیم کارخانه تولید برق توسط گاز تولید کنیم و به همین دلیل خاموشی خواهیم داشت. مگه اینکه برای یکبار هم که شده از این قرارداد های تحمیلی با قدرت بیرون بیایم و آن چه را که به نفع کشور است انجام بدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اجرای این قرارداد غیر قانونیه.چون به امضای مجلس نرسیده
محسن
|
United States
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
برق رو صادر نکنید مشکلی پیش نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آقاجون من زمین شناسی خوندم و می‌دونم زمین در طول تاریخ خلق شدن خودش در حال حرکت به سمت دوره های یخبندان و خشکسالی و افزایش درجه حرارت بوده و هست و میزان گازهای گلخانه ای که در سطح بسیار وسیع توسط اقیانوس ها ویخچالها به خاطر حرکت به سمت دوران گرم شدن زمین آزاد میشه اصلأ قابل قیاس با فعالیت انسان نیست و اونوقت نقش کشور تو انتشار این گازها اصلأ قابل قیاس با کشور های بزرگ انتشار دهنده این گازها نیست با این حساب عزیزان مسئول که اینقدر هم به غرب علاقه دارن بجای سرمایه گذاری رو تحقیق و توسعه بر روی نیروگاه‌های فسیلی با بهره وری بالا که مزیت کشور مابه حساب میاد رفتن برای خوشامدگویی به اصطلاح جامعه بین المللی بدون کار کارشناسی دقیق معاهده پاریس رو امضاء کردند که با کاهش تعداد نیروگاه‌های فسیلی گازهای گلخانه‌ای کمتری تولید کنند و کشورهای غربی بهشون بگن آفرین در مقابل این آفرین رفع تحریم‌ها و انتقال تکنولوژی چی؟ ..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
واقعاً حرف حساب جواب نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
امروز 10 خرداد ساعت 9 صبح شهر سمنان دمای هوا 35 درجه
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
ای بیابا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
بابا مسخرها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
بیا تو خوزستان ساعت2 زیر افتاب احساس میکنی داری سرخ میشی فقط خودم میگم 10 درجه هم بیشتر پارسال هست
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
اولش آب و برق ما روستا ها رو قطع میکنن بعد اگه بازم کم اومد مال شهر رو
ببین شمایی که تو شهر اب و برق نداری اونم مرکز شهرستان و استان ما تو روستا ها چی میکشیم

خلاصه اینا میگن قطعی نیست ولی به قول معروف
حال من خوب است اما تو باور نکن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
تو باور نکن همه چی خوبه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
کشورمون که داره هرساله اینهمه برق صادر میکنه چرا باید خاموشی داشته باشیم؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
تا مردم بدبخت باشن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر