کد خبر: ۷۳۷۲۷۲۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
کد خبر : ۷۳۷۲۷۲۳
گروه : قم » قم
سرپرست شهرداری منطقه سه قم:

روحانی گفت:تعریض خیابان امام خمینی (ره)در قم مشکل مالکیتی دارد و تملک آن،زمان‌بر و پروژه‌ای فرا استانی است.

تعریض خیابان امام خمینی (ره) مشکل تملکی دارد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،به نقل از شهرداری قم مهرداد روحانی، سرپرست شهرداری منطقه سه قم اظهار کرد: محدوده جغرافیایی منطقه سه قم شامل خیابان امام خمینی (ره) از شمال به سمت اتوبان قم- تهران و از جنوب میدان سعیدی و بلوار نیروی هوایی تا هفت‌تیر و از شرق، بلوار شهید قاسم سلیمانی، رودخانه و جاده کوه سفید و در محدوده غربی از ریل راه‌آهن و انتهای خیابان مدرس و ابتدای روگذر امام‌زاده ابراهیم است.

او افزود: مناطق هم‌جوار منطقه ۳ شامل مناطق ۱، ۷ و ۶ است و این منطقه ازنظر جمعیت شامل ۱۷۱ هزار نفر ساکن بوده که کاهش ۱۵ هزارنفری را نسبت به سال‌های گذشته نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد با توجه به مشکلات، مهاجرت‌هایی به مناطق یا شهر‌های اطراف داشته‌ایم.

روحانی با بیان اینکه تعداد خانوار ساکن در منطقه ۴۸ هزار خانواده است، تصریح کرد: مساحت این منطقه ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار بوده که بعد از منطقه چهار بزرگ‌ترین منطقه قم به شمار می‌رود که ۱۹ درصد از مساحت شهر است، اما ازنظر جمعیت ۱۶ درصد در آن ساکن هستند که افت سه‌درصدی نشان از مهاجرت است.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم بیان کرد: مشکلات زیادی می‌تواند در مهاجرت دخیل باشد که باید به‌درستی مورد ارزیابی قرار بگیرد، هرچند مسائل اقتصادی و رشد مناطق نقش مهمی در مهاجرت داشته است.

او افزود: در جمعیت شهری، شاخص توسعه انسانی اهمیت دارد و تمرکز روی ابزارهایی، چون خلق محیط بهتر و زندگی سالم، ایمنی، لذت بخشی در زندگی، مسائل زیست‌محیطی و بهداشتی و درمانی و تراکم جمعیت است، از این نظر منطقه ۳ بهترین منطقه بوده، اما ممکن است شاخص اقتصادی در آن دیده نشده باشد.

روحانی عنوان کرد: محدودیت‌های ترافیکی نیز یکی از علل مهم در کاهش جمعیت در منطقه است البته طرح عقب‌نشینی از هر دو طرف خیابان امام خمینی (ره)قم و تعریض تا ۴۵ متر یکی از اقدامات مهم در رفع محدودیت‌های ترافیکی است.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم گفت: در سال‌های اخیر عقب‌نشینی‌های خوبی انجام‌شده است که با این امر محدودیت‌های ترافیکی در منطقه ۳ برداشته می‌شود.

او تصریح کرد: تعریض خیابان امام (ره)قم، در سال‌های گذشته آغاز و در عقب‌نشینی ادارات دولتی همچون شرکت نفت و جهاد کشاورزی و کلانتری ۱۷، اقدامات خوبی انجام شد، البته یک سری املاک شخصی و ۱۳ گاراژ در محدوده وجود دارد که باید تملک شود، اما مشکل مالکیتی دارد و تملک آن، زمان‌بر است و پروژه‌ای فرا استانی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر