کد خبر: ۷۳۷۲۹۲۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷
کد خبر : ۷۳۷۲۹۲۰

مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: ثبت رکورد نورد ۷۹ هزار تن اسلب در اردیبهشت امسال از مهم‌ترین دستاورد‌های این شرکت در ۱۱ سال گذشته است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، بهرنگ اهدایی مدیر تولید فولاد اکسین خوزستان، ضمن آرزوی سلامتی برای همه هموطنان بویژه کارکنان این شرکت در شرایط بحرانی کنونی و شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: سال ۹۸ برای شرکت فولاد اکسین خوزستان سال بسیار خوبی بود و جهش مطلوبی در تولید رقم خورد.

او افزود: بالاترین تناژ نورد اسلب در سال ۹۸ و ثبت رکورد نورد ۷۹ هزار تن اسلب با توجه تغییر سبد محصولات تولیدی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، از مهم‌ترین دستاورد‌های فولاد اکسین در ۱۱ سال گذشته محسوب می‌شود، این در حالی است که تا قبل از سال ۹۸ تنها ۲۰ درصد محصولات تولیدی ما ورق‌های آلیاژی بوده و ۸۰ درصد تولیدات این شرکت محصولات ساختمانی بودند که به واقع یک انحراف بسیار بزرگ نسبت به ماموریت اصلی شرکت بوده.

اهدایی هدف از تاسیس فولاد اکسین خوزستان را رفع نیاز صنایع استراتژیک کشور در تامین ورق‌های فولادی در ۴ حوزه تولید ورق‌های API (مربوط به ساخت لوله‌های انتقال نفت و گاز در محیط‌های شیرین و ترش)، ورق‌های مربوط ساخت مخازن ذخیره سازی نفت و گاز، ورق‌های مربوط به بدنه کشتی و ورق‌های ساختمانی بوده، که می‌بایست بیش از ۵۰ درصد محصولات این شرکت به ورق‌های api و آلیاژی اختصاص می‌یافت و بنا بر هر دلیل تا پیش از سال ۹۸ محقق نشد.

مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان در تشریح تولیدات این شرکت در سال گذشته تصریح کرد: در ۹۸ با توجه به نیاز صنایع کشور بخصوص صنعت بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی و از سویی تحریم‌های بوجود آمده و با توجه به توانایی این شرکت در تولید ورق‌های API وآلیاژی، با برنامه ریزی‌های مدون، سبد محصولات اکسین را تغییر داده و تناژ ورق‌های آلیاژی را از ۲۰ درصد به ۴۷ درصد در ماه ارتقا دادیم و توانستیم با وجود تغییرات رویکردی شرکت در تولیدات ورق‌های خاص، رکورد جدیدی را نسبت به ۱۱ سال گذشته در تولید به ثبت برسانیم.

اهدایی در رابطه با اهداف این شرکت در سال ۹۹ اذعان داشت: با توجه به مزین شدن سال ۹۹ به نام جهش تولید، مجموعه فولاد اکسین با سرلوحه قرار دادن این شعار و با برنامه ریزی بسیار مدون، هدفمند و استراتژیک به دنبال عملکردی بهتری به نسبت سال ۹۸ هستند، مهم‌ترین هدف ما در سال جهش تولید رسیدن به تولید ۷۹۰ هزار تن اسلب و معادل ۷۰۰ هزار تن ورق است.

او اظهار کرد: با برنامه ریزی‌های دقیقی که در واحد تولید صورت گرفت، در فروردین ماه ۱۷ درصد و در ادیبهشت ماه نیز با نورد ۷۹ هزار تن اسلب که ۷۷ درصد آن محصولات API و آلیاژی بوده، به میزان ۲۰ درصد تناژ تولیدات شرکت را افزایش دادیم که رکورد جدید و بی سابقه‌ای در اکسین است.

بهرنگ اهدایی بیان کرد: براساس برنامه استراتژیک تدوین شده برای سال ۹۹، ۵۵ درصد ورق‌های تولیدی می‌بایست مربوط به ورق‌های API و آلیاژی باشد که در فروردین ماه ۶۵ درصد و در اردیبهشت ماه نیز ۷۷ درصد سبد تولیدات این شرکت به ورق‌های خاص اختصاص یافت و تا کنون از برنامه تعیین شده، جلو‌تر هستیم.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر فولاد اکسین با ثبت رکورد تولید و نورد ۴۸ هزار تن اسلب api و آلیاژی در ماه، می‌تواند بیش از گذشته پاسخگوی نیاز صنایع خاص و استراتژیک پایین دست باشد.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر