کد خبر: ۷۳۷۳۰۴۱
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
کد خبر : ۷۳۷۳۰۴۱
گروه : سیاسی » مجلس
قالیباف در نطق پیش از دستور:

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: امروز انقلاب اسلامی توانسته، مهم‌ترین الگوی رقیب برای نظام سرمایه‌داری جهانی باشد.

انقلاب اسلامی، مهم‌ترین الگوی رقیب برای نظام سرمایه‌داری جهانی استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز (یکشنبه، ۱۱ خرداد) در نخستین نطق پیش از دستور خود در صحن علنی پارلمان  با سلام بر روح پر فتوح امام راحل، بنیانگذار نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران و رهبر فرزانه و حکیم انقلاب، هادی کشتی انقلاب در طوفان‌های سهمگین، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، شهیدان گلگون کفن اسلام از شهدای انقلاب تا شهدای دفاع مقدس، شهدای خدمت و شهدای سلامت، و به خصوص شهدای مظلوم مقاومت و مدافعان حرم درتمامی بلاد اسلامی و سلام و درود بی پایان خداوند بر سیّدالشهدای مقاومت، نماد ایستادگی در برابر زورگویان، مظهر اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم، یار صدیق و مطیع و راستین رهبر معظّم انقلاب، سردار سرافراز اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نطق پیش از دستور خود را آغاز کرد.

قالیباف با اشاره به آغاز دوره جدید مجلس تصریح کرد: مجلس یازدهم در بُرهه حساسی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران و در آغاز برداشتن گام چهل ساله دوّم آن و در حالی که جمهوری اسلامی با مجموعه‌ای از قوّت‌ها، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدید‌ها روبه‌رو است، با همدلی و وحدت میان نمایندگان مردم، برای حل مشکلات آنها آغاز به کار می‌کند.

او افزود: نگاهی کلان به گذشته چهل ساله و جایگاه فعلی جمهوری اسلامی، نشانگر این است که علی‌رغم ضعف‌های کارکردی، رفتاری و کاستی‌های مرتفع نشده، توانسته گام اوّل خود را محکم و مقتدر بردارد. این یک واقعیت انکارناپذیر است که جمهوری اسلامی، در برابر هجمه‌های گسترده دشمن، در همه عرصه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی، بین المللی، امنیتی و فرهنگی ایستادگی و مقاومت کرده، بدون اینکه از آرمان‌های اصلی خود، ذرّه‌ای عقب نشینی کند. نظام اسلامی در سطوح راهبردی، روز به روز قوی‌تر از گذشته، به راه خود ادامه داده، به گونه‌ای که امروز به عنوان یک قدرت مهم منطقه ای، تبدیل به یک بازیگر تأثیرگذار و پرنفوذ در عرصه‌ بین المللی شده است.

نداشتن تصویر درست از واقعیت‌های موجود، باعث اشتباه در تصمیم و اجرا می‌شود

رئیس قوه مقننه گفت: نگاهی به حجم و شدّت دشمنی نظام سلطه با همه ابزار‌های قدرتمند رسانه‌ای، اقتصادی و سیاسی و اطلاعاتی خود، به خوبی گواه این مساله است، که امروز انقلاب اسلامی توانسته، مهم‌ترین الگوی رقیب برای نظام سرمایه‌داری جهانی باشد. این دستاورد بزرگ، تنها بر اساس حرکت بر مدار مکتب امام (ره) و هدایت رهبری حکیم انقلاب و مجاهدت مردانی، چون حاج قاسم‌ها به‌دست آمده است؛ مردانی که با ولایت پذیری، عقلانیت و کارآمدی، خطوط طراحی شده توسط رهبری را تحقق بخشیده‌اند.

او بیان کرد: در کنار این توفیقات عظیم، ندیدن ناکامی‌های بزرگ باعث از دست رفتن دستاورد‌های به‌دست‌آمده خواهد شد، چرا که نداشتن تصویر درست از واقعیت‌های موجود، باعث اشتباه در تصمیم و اجرا می‌شود. ناکامی‌های گوناگون در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی متأسفانه سرمایه اجتماعی نظام را دچار آسیب کرده است.

قالیباف ادامه داد: بر این اساس انقلاب اسلامی در آغاز گام دوم خود برای رسیدن به هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی با مجموعه‌ای از تهدید‌ها و فرصت‌ها روبه‌روست، مهم‌ترین فرصت ما رهبری حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری بوده که کشتی نظام را از طوفان‌های سخت به سلامت تا به امروز عبور داده است، فرصت دیگر باور دینی عمیق مردم به ویژه جامعه ایثارگری، خانواده شهدا، مدافعان حرم و اعتقاد آنها به آرمان‌های انقلاب اسلامی زمینه‌ساز امداد الهی در دشوار‌یهای بزرگ می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر قدرت منطقه‌ای فزاینده جمهوری اسلامی ایران باعث شکل‌گیری عمق راهبردی و نفوذ جمهوری اسلامی ایران شده و فرصت مغتنمی است که جمهوری اسلامی ایران را به نماد مقاومت در برابر مستکبران تبدیل کرده و همچنین با افزایش توان بازدارنده نظامی جرئت دست‌درازی به این سرزمین را از دشمن سلب کرده است.

قالیباف تصریح کرد: قدرت علمی و پیشرفته فن‌آورانه در کشور به دست نخبگان فرصت دیگری است که زمینه لازم جهت هرگونه پیشرفت را فراهم کرده و بدنه وسیع و گسترده جهاد مردمی از سراسر کشور فرصت بی‌نظیری است که می‌تواند در صورت انسجام و مدیریت مطلوب مبتنی بر الگوی جهادی بر ناکامی‌های گوناگون غلبه کند.

او افزود: فرصت بعدی ما وجود طیفی از جوانان مؤمن و انقلابی بوده که با استقامت خود محرکه این کشتی پرتلاطم هستند و در کنار همه این‌ها سرمایه انسانی جوان و توانمند ایرانی ثروت‌های عظیم خدادادی و منابع خدادادی از جمله ظرفیت‌های دیگر است که می‌تواند بستر پیشرفت در عرصه‌های گوناگون شود.

فساد، در تاروپود ساختارهای مختلف نفوذ کرده است

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته در کنار این ظرفیت‌ها تهدید‌هایی در کمین نظام اسلامی است. تهدید نخست کاهش سرمایه اجتماعی نظام است که در نتیجه ناکارآمدی اشباع شده مدیریتی کشور و فاصله گرفتن مسئولان از اصول انقلاب ایجاد شده است و متأسفانه چالش اقتصادی و معیشتی را به وجود آورده که زمینه ساز بیکاری و آسیب‌های اجتماعی فراگیر شده است.

قالیباف گفت: تهدید دیگر، فساد نگران کننده‌ای است که در تاروپود ساختار‌های مختلف نفوذ کرده و موجب افزایش تبعیض و نارضایتی و عدم تحقق عدالت شده است، همچنین نظام اداری و اجرایی به هم ریخته کشور تهدید دیگری از امکان حکمرانی خوب را سلب کرده است تضعیف نهاد بسیار مهم خانواده از طریق گسترش سبک زندگی غربی تهدیدی نگران کننده تلقی می‌شود که نیاز توجه ویژه و فوری دارد.

او افزود: گسترش نفوذ جریان غرب‌زده که با امید بستن به دشمن مانع خودباوری ملی و توجه به ظرفیت‌های داخلی شده‌اند که باید درباره آن به طور جدی هوشیار بود اگرچه تهدید‌هایی که برشمرده‌اند می‌تواند تهدید‌های جدی برای ایران باشد، اما تجربه پیشین انقلاب اسلامی در وضعیت‌های بحرانی که اگر الگوی موفق گذشته در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، توان نظامی و قدرت منطقه‌ای مبنای عمل قرار گیرد از تهدید‌های موجود نیز می‌توان فرصت‌های طلایی ساخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس نظام فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی، برای استفاده از فرصت‌های یاد شده، جلوگیری از اثرگذاری و تشدید تهدیدها، تنها راه در پیش گرفتن الگوی مدیریت جهادی است.

او افزود: این الگوی مدیریت جهادی بر اصولی استوار است که نخست باور به مبانی قرآنی و سنت‌های الهی و استعانت مستمر از آنهاست، که امروز برای ما در ولایت مطلقه‌ فقیه و مردم سالاری اسلامی متبلور است و می‌تواند سبب گشایش هر بن‌بستی شود.

قالیباف اضافه کرد: دومین الگوی مدیریتی مردمی سازی حکمرانی است، به ویژه مردمی کردن اقتصاد که ظرفیت‌های عظیم انسانی، مادی و معنوی را وارد عرصه‌ مدیریت می‌کند، سومین الگو تلاش و کوشش مجاهدانه و امیدوارانه است که کمبود‌ها و نقص‌های ساختاری و کاستی‌ها را جبران می‌کند.

او چهارمین الگو را توجه ویژه به معنویت و اخلاق اسلامی دانست که زمینه‌ساز توجهات ویژه‌ امام زمان (عج) شود و گفت: پنجمین الگوی مدیریتی وحدت کلمه مردم و همگرایی نخبگان است که به تعبیر امام (ره) رمز پیروزی و بقای جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

قالیباف ادامه داد: ششمین الگو توجه و میدان دادن به نسل جوان پر انگیزه و توانمندسازی آنان که می‌تواند هر مانعی را از سر راه بردارد و هفتمین الگو نیز توجه ویژه به عدالت با اولویت دادن به محرومان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون که مجلس در آغاز راه خود قرار دارد، آنچه شرایط را خطرناک‌تر می‌کند، الگوی مدیریتی دستگاه‌های اجرایی کشور است که علاوه بر ناکارآمدی و آشفتگی مدیریت و تمرکز بر نگاه به بیرون به بسیاری از اصول و مولفه‌های الگوی مدیریت جهادی باور ندارند.

قالیباف تصریح کرد: در چنین شرایطی است که مجلس یازدهم می‌تواند با رویکردی منطقی و انقلابی نسبت به دولت و با استفاده از ظرفیت‌های تقنینی و نظارتی در چارچوب پیام رهبر انقلاب، دولت را به سمت مطلوب هدایت کند.

مجلس یازدهم در اجرای قوانین اجازه سهل‌انگاری به دولت نمی‌دهد

او با بیان اینکه مجلس یازدهم پیام رهبر معظم انقلاب را نقشه راه خود قرار می‌دهد، گفت: مجلس یازدهم حل مسائل ملی و محلی مردم را به عنوان یک وظیفه انقلابی وجه همت خود قرار خواهد داد و با این شاخص تعامل خود را با دولت فعلی و دولت آینده تنظیم می‌کند.

قالیباف ادامه داد: مجلس یازدهم بنای تقابل و مچ‌گیری ندارد و در پیگیری منافع و حقوق مسامحه نمی‌کند، مجلس تلاش می‌کند موانع قانونی دولت را حذف و اصلاح کند؛ اما در عین حال اجازه نخواهد داد دولت در اجرا و پیاده سازی قوانینی که حل کنند مسائل مردم است سهل‌انگاری کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبری بر توجه به معیشت طبقات ضعیف تأکید داشتند، امروز امراض اصلی اقتصاد ملی کشور مانند رشد نقدینگی بهینه نبودن قیمت‌های نسبی و تخصصی نبودن تولید بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست و از مهم‌ترین دلایل آن حذف حضور موثر مردم، مداخلات غیر منطقی دولت و نظام مالیاتی معیوب است.

او تأکید کرد: متأسفانه باید بپذیریم انقلاب مردمی ما به اقتصاد مردمی منجر نشده است، چراکه آرمان‌های متعالی انقلاب مانند پیشرفت و عدالت در ظرف دیوان سالاری یکصد ساله کشور ریختیم و چنانکه رهبری هم اشاره کردند نمره قابل قبولی نگرفتیم.

قالیباف گفت: اقتصاد مردمی، مردم بنیاد است و با سرمایه و اراده به فعالیت‌های مستقیم مردم تحقق پیدا می‌کند و دولت تنها نقش زمینه سازی، ظرفیت سازی و نظارت دارد در این اقتصاد هدف تنها کسب سود بیشتر و رشد اقتصادی به هر قیمتی نیست، بلکه اقتصاد وسیله‌ای برای تحقق آرمان‌های بالاتر اخلاقی و انسانی است.

مجلس یازدهم، بارهای بر زمین مانده انقلاب اسلامی را از زمین بر می‌دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس یازدهم با همه توان، امکانات، ظرفیت‌های قانونی خود و یاری خداوند تلاش خواهد کرد تا بار‌های بر زمین مانده انقلاب اسلامی که در رأس آن حل مشکلات و سختی‌های محرومان را از زمین بردارد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر را به حداقل برساند.

قالیباف با بیان اینکه مجلس یازدهم در کنار مسائل ملی به حل مسائل محلی مردم توجه دارد، ادامه داد: خود را متعهد می‌دانم به عنوان رئیس مجلس که در این موضوع با حضور میدانی پشتیبان نمایندگان باشم.

او گفت: این موضوع از طریق هم افزایی نیرو‌های جهادی و مردمی، متخصصان و نمایندگان بخش خصوصی، نمایندگان نهاد‌های عمومی و حاکمیتی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی با محوریت نماینده‌ مجلس، محقق خواهد شد و هدف از آن این است، که هر نماینده در حوزه انتخابیه‌ خود به یک کنشگر فعال در حوزه‌ حل مسائل مردم و پاسخ به مطالبات آنها تبدیل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با اجرایی سازی قوانین از طریق نظارت هوشمند و موثر و هم افزایی ظرفیت‌ها و امکانات، معضلات حوزه انتخابیه‌ خود را برطرف کند. این الگو در سطح استان و سپس در سطح ملی با تشکیل کارگروه‌های موضوعی دنبال خواهد شد.

قالیباف با بیان اینکه مقوله فرهنگ هم بسیار اهمیت دارد، گفت: فرهنگ، همیشه از مهم‌ترین اولویت‌ها بوده، اما با آن برخورد شعاری شده است. مجلس یازدهم، تقویت نهاد خانواده و ترویج و تقویت فرهنگ و سبک زندگی اسلامی ایرانی در برابر سبک زندگی غربی را، اولویت اصلی خود قرار می‌دهد و اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش، و اصلاح و تقویت کمی و کیفی رسانه ملی را پیگیری خواهد کرد.

او افزود: همچنین تلاش خواهیم کرد با شتاب دادن به روند شکل گیری شبکه ملی اطلاعات، و نظارت دقیق بر عملکرد مسئولان این حوزه، ضمن قانونمندسازی فضای مجازی، دستگاه مسئول را مکلف کنیم، که با بهترین کیفیت ممکن، خدمات زیرساختی و محتوایی در حوزه فضای مجازی را، به مردم عرضه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس یازدهم، خود را نماینده همه مردم ایران می‌داند، تصریح کرد: مجلس حتی خود را نماینده کسانی که به هر دلیل سیاسی، یا نارضایتی از شرایط کشور، به آن رأی نداده‌اند و بر اساس نگاه بلند رهبر معظم انقلاب، معتقد است که تمام دستگاه‌های حاکمیتی، باید مثل خورشید، بدون تبعیض بر همه‌ی شهروندان ایران بتابند و به آنها خدمت کنند.

او افزود: مجلس یازدهم با توجه به نقشی که برای خود در جایگاه تمدن ساز انقلاب اسلامی قائل است و بر سر آرمان‌های اصلی انقلاب هیچ مسامحه‌ای را نمی‌پذیرد و مقابله مقتدرانه در برابر دشمن خارجی بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی را جزء اصول اساسی خود قرار می‌دهد و در مرزبندی با جریان معاند و منافق داخلی تعارف نمی‌کند البته دایره نیرو‌های انقلاب را مطابق راهبرد رهبر انقلاب گسترده می‌داند و با طرد نیرو‌های انقلابی به دلیل اختلاف سلیقه‌های سیاسی به جدیت مخالفت خواهد کرد.

قالیباف تاکید کرد: مجلس یازدهم توجه به واقعیت‌ها را در راه رسیدن به آرمان‌ها مد نظر قرار می‌دهد تا آرمان گرایی به توهم نیانجامد، بر اساس تبیین رهبر انقلاب اسلامی، مکتب امام (ره) شامل سه بُعد عدالت، معنویت و عقلانیت است و مجلس یازدهم بر این باور است که تمرکز و توجه یکسان بر تمامی این ابعاد، ضروری است و تاکید بر یکی از این ابعاد و بی توجهی به ابعاد دیگر، منجر به انحراف جامعه و حکومت می‌شود.

او گفت: مجلس یازدهم خود را متعهد به ادامه دادن راه شهید سلیمانی، در افزایش توان محور مقاومت، به عنوان راهبردی غیرقابل تغییر دانسته و حمایت از ملت فلسطین، حزب الله لبنان، گروه‌های مقاومت، حماس، جهاد اسلامی و مردم مظلوم یمن را وظیفه‌ انقلابی و خود به حساب می‌آورد، همچنین مجلس یازدهم همیشه خود را کنار مردم، دولت و مرجعیت عراق و آماده هرگونه همکاری با آنها خواهد دانست.

مذاکره  با آمریکا بی‌حاصل و پرضرر است

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راهبرد مورد نظر مجلس در حوزه سیاست خارجی استکبارستیزی، هم آرمانی اعتقادی و هم منفعتی راهبردی است و مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پرضرر ارزیابی می‌کند.

او اضافه کرد: راهبرد ما در برخورد با آمریکای تروریست، تکمیل زنجیره انتقام خون شهید سلیمانی است. کاری که با حمله بی سابقه به پایگاه عین الاسد شروع شد و با شکسته شدن هیبت پوشالی آمریکا در عدم توان پاسخ به اقدام جمهوری اسلامی ادامه یافت و با اخراج کامل ارتش تروریست امریکا از منطقه تکمیل خواهد شد.

قالیباف تصریح کرد: مجلس یازدهم در عین باور به مردم باوری و درون زایی، برون گرایی را هم مد نظر قرار می‌دهد، اما معتقد است که برون گرایی باید با تمرکز بر کشور‌های منطقه بویژه همسایگان و در کنار آنها قدرت‌های بزرگی باشد که در سختی‌ها با ما دوستی کردند.

او با بیان اینکه مجلس یازدهم حامی گسترش ارتباط با همه جامعه جهانی است، گفت:، اما اعتماد به حکومت‌هایی که در سابقه تاریخی خود و در تجربه دوران جمهوری اسلامی کارنامه سیاهی دارند را خطای راهبردی می‌داند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحول در مجلس، احیا و جایگاه و شان مجلس الزام اولیه برای اقدام موثر در حل مسائل کشور و مشکلات مردم مردم است.

قالیباف ادامه داد: مجلس باید تغییر را از خود اغاز کند؛ شفاف سازی، مردمی سازی، هوشمند سازی و کارآمد سازی چهار رویکرد اصلی در تحول مجلس خواهد بود.

او افزود: مجلس یازدهم تمام تلاش خود را خوهد کرد تحت راهبری رهبر انقلاب اسلام، مجلسی کارآمد، انقلابی، قوی و مردمی بسازد تا با محور قرار دادن حل مسائل مردم و دفاع قدرتمند از حقوق و منافع مردم در قانون اساسی در سال‌های آغازین گام دوم سرمایه اجتماعی نظام را تقویت و حرکت به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی را تسریع کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای ساختن تمدن نوین اسلامی باید ایرانی قوی ساخت، ایرانی که در آن تک تک مردمش با هر سلیقه‌ای و در هر گوشه‌ای از کشور قوی باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۰
در انتظار بررسی: ۰
جمعی ازجانبازان20درصد
|
United Kingdom
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
سلام وعرض تبریک /انتخاب بجاوارزنده جنابعالی راتبریک میگوئیم/همانطورکه مستحضریدالأن حدود 40ساله که جانبازان زیر25درصددربنیادهیچ حقوقی نداشتند ازچندسال قبل هم که ائین نامه پرداخت حقوق به میزان حداقل حقوق به جانبازان فاقدکارودرامد تصویب و به بنیادتکلیف شد وماشرایط وروال قانونی راطی کردیم ابتدا بنیادشهید چندسال مارابلاتکلیف گذاشت ودرحال حاضر هم جانبازان را تقسیم بندی کردپرونده مارابردندساتاوماهیانه750تومان میدن ولی به بقیه جانبازان1میلیون و800هزارتومان میدن مگه جانبازباهم فرق میکند مگه ماچه گناهی کردیم لطفأ مارادریابید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
با چاپ پول بی پشتوانه نمی توان حریف نظام سرمایه داری شد آبرو وادامه حیات هر حکومتی به ارزش پول ملی آن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
درود وسلام خدا بر سرداران وعلمداران عدالت و ازادگی ،سلام بر سربازان دلسوز وطن ،مستضعفان دیار مان را از چنگال دزدان وشیادان ،نجات دهید ،ایا وقت ان نرسیده است که مستضعفان وبیغوله نشینان که صاحبان اصلی انقلاب اند در پناه اقتدار وعدالت اسلامی جای گزینند !!
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سلام برای اصلاح تار و پود نقشه باید تغییر معنی داری داشته باشد . یعنی با تعویض یا قطع ارتباط تار و پود ها زمینه درمان را مهیا ساخت . یکی از این اقدامات تدوین قانون اشد مجازات برای رانت خواران و اختلاسگران است کسی به اندازه دیه یک انسان اختلاس یا رانت داشت اعدام تا رابطه نمایندگان ناظر با اعضای دولت قطع تا قانون برای همه یکسان شود . البته بستن راه بهتر از درمان است اگر نقدینگی اعم از ریال ، ارز ، سکه و طلای گرمی با طرح اینجانب حذف گردد واکسیناسیون و گندزدایی تار و پود با هم انجام می شود و دیگر شاهد مفاسد اقتصادی اینچنین نخواهیم بود اگر مرد عمل هستید بسم الله .البته اگر خبر نگاران فرهیخته نترس ، خدا ترس ، پیام را به شما منتقل و پیگیر نتیجه باشند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بدون اقتصاد هیچ حکومتی حتی حکومت الهی یک روز هم دوام نمی اورد مسئولان نظام به هر دری می زنند تا چند تا بشکه نفت بفروشند دادن برخی شعارها از شکم پری برخی مسئولان هست که از زندگی کوچه و بازاری مردم دور شده اند.
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سردار جان // خواهشنا این الگوی 27 درصد نزول بانکی را برا کشورهای دیگه الگو نکنید
سودا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
معیشت مردم
سید فروزان
|
Switzerland
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
باطل کردن قراردادهای ترکمنچایی و ضد فرهنگی ،ملی و مذهبی ،هم باید از اقدامات اولیه مجلس یازدهم باشد قرارداد۲۰۳۰ ، fatf, قرار داد پاریس ، وغیره که تنها نتیجه اش فساد ، وابستگی ، بی بند و باری ، و خود تحقیری بوده
شیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
یعنی کسی هست که این مطلب طولانی رو بخونه؟ مثلا اگه بخونیم چه تغییر و تحولی ایجاد میشه چه چیزی به داشته هامون اضاف میشه؟
حمیدرضا میرکیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بحمدالله ملت شریف ایران با عبور از دوران پرتلاطم لیبرالیسم و هشیاری اقشار مردم در خصوص سودجوئی , چپاول , سوء مدیریت , و فساد مدیران لیبرال و غرب گرا , امروز به درجه ای از عطش برای عدالت رسیده اند , که چاره را جز در توسل به سیره حضرت بقیه الله و سربازان به حق آن حضرت نمیبینند , امیدوارم این مجلس انقلابی , پیشرفت اسلام را در منطقه سرعت بخشیده و به بی عدالتی های دستگاههای اجرائی خاتمه دهد.
اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
به قول جناب پناهیان بقا و فنا کلا زمانی است که ثروتمند حق و باطل را نشناسد. امیدواریم سهام عدالت جاماندگان را هرچه سریع عملی سازید. 4 ساله وقفه ایجاد شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
حاجی تبریک
محمد315
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ما فقط از مجلس میخواییم حرف های رهبری رو گوش کنن اونا رو آویزه ای گوش کنن و اجرا اونوقت جهش تولید و رفاه حاصل میشه
شفافیت آرا
شفافیت
اجرای قوانینی که جلوی رانت خواری و انحصارگری مثل ایران خودرو و سایپا و گروه بهمن و قطعه سازی به وجود آمده رو بگیره
وووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
خدایا شکرت که بالاخره مجلسی انقلابی شکل گرفت.
درود خدا بر مردان حق.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آقای قالیباف عزیز شما دوست حاج قاسم بودین و راه شما راه ایشان است لطفا معیشت و رفاه ملت کشور عزیزت همیشه در اولویت اول کارت باشه اول ملت دوم ملت سوم ملت دست استکبار و ظلم داخلی را از بازو قطع کن انشاالله دست خدا همراحت باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دولتی مقتدر مجلسی مقتدر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
از جناب آقای قالیباف تقاضا دارم کشور را به دور از التهاب نگهدارند. دشمنان بشدت بدنبال آسیب زدن به کشور و مردم هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
از جناب آقای قالیباف تقاضا دارم کشور را به دور از التهاب نگهدارند. دشمنان بشدت بدنبال آسیب زدن به کشور و مردم هستند.
خشایار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دقیقا در خصوص پرونده واگذاری املاک نجومی شهرداری تهران مجلس اصلا قصد مچ گیری ندارد.
مردم.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
مجلس باید بسیار هوشیار و بدور از جنجال های سیاسی و فقط بر اساس مصالح ملی اقدام کن چرا که رقیب شکست خورده بشدت دنبال تشویش اذهان عمومی ست و قصد دارد رقیب را ناکارآمد جلوه دهد.
از نمایندگان محترم مردم تقاضا دارم که مصالح ملی را بر مصالح گروهی و حتی فردی مقدم سازند و برای اعتلای کشور ک منافع همه در گرو آن است اقدام نمایند.
....
|
France
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آقای قالیباف
درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد
نهال دشمنی بر کن که رنج بیشمار آرد .

شما زرنگ باش راهی بیاب که هم موشک داشته باشیم ، هم رابطه و هم اقتصاد .
هرچند .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
قالیباف به لطف وعنایت خدا بهترین رئیسی است که مجلس تا کنون به خود دیده این سخنانش گویای همه چیز است.
دوازده سال یک سیب زمینی رئیس مجلس بود و قبل از اون هم کسانی که مرد تحول نبودند.

امیدوارم خداوند نیت اقای قالیباف را به خالصترین نیات تبدیل کند و به ایشان نیروی خلاقیت بیشتری بدهد و همیشه حامی ایشان باشد.
به فضل خدا ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
فقط مجلس انقلابی نه مجلس لیبرال خائن
علـی خـانـی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بـه عـمـل کـار بـرآیـد بـه سـخـنـدانـی نیسـت.
دو صـد گـفـتـه را نـیـم کـردار نیـسـت.
خ_دزفولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
از اینکه هدیه های فرستاده شده برای نمایندگان تهران را پس دادند خوشحال شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آفرین سردار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشاالله كه به فكر مردم و زندگي سختي كه دارن باشن مردم به پاي انقلاب اسلامي هستن اوميدوارم كه كاري كنند كه مردم زندگي خوبي داشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اینقدر همتون اومدین با شعارهای کوبنده که همیشه اولش هم حرف عموم مردم هست رو گفتید ولی درعمل برعکسش انجام شد که واقعا هیچ کورسوی امیدی برای مردم نمانده،،،، باعث شرمساری مسولان کشور.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشاء الله که فقط سخنرانی و نطق آتشین نباشه بلکه اقدام و عمل باشد. که البته کار به عمل برآید نه سخنرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
قانون شفافیت آراء نمایندگان مجلس باید تصویب واجراء شود در غیر این صورت تضمینی برای سالم وانقلابی ماندن نمایندگان این دوره نیز وجود نخواهد داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
قانون شفافیت آراء نمایندگان مجلس باید تصویب واجراء شود در غیر این صورت تضمینی برای سالم وانقلابی ماندن نمایندگان این دوره نیز وجود نخواهد داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بسمه تعالی انشائ اله مجلسی ارزشی ودرکنارملت به حل مشکلات مردم کام بردارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
توجه به پرورش مناسب سرمایه انسانی است که می تواند ما را به افق های روشن برساند
سرمایه انسانی اگر خوب رشد یابند اکثر مشکلات امروزی حل خواهد شد
الهادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
به یاری امام زمان و با راهنمایی های رهبر فرزانه انقلاب این مجلس و شخص آقای قالیباف یکی یکی مشکلات ایران و اسلام را حل خواند کرد
ان شاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
چه شعارهاي قشنگ و مهيجي . اما 4 سال ديگه واقعيت چه ميشود ؟
مردم شعار خيلي شنيدند . ديگه رمق شنيدن هم ندارند
اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آفرین خیلی سخنرانی همه چیز تمامی بود. تمامی موارد مورد انتظار جامعه را در بر میگیرد. انشا الله همه عملیاتی شوند و در حرف و شعار باقی نماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
با سلام واحترام
انشاا... خداوند متعال به آقای قالیباف وعزیزانی که برای انقلاب ومردم دلسوزانه تلاش می کنند سلامتی وعزتمندی عنایت بفرماید .
با ذکر صلوات برمحمد وآل محمد (ص)
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سلام بر قالیباف
امیدوارم با توجه به تجربه و تلاش جنابعالی شاهد تصویب قوانین کارآمد و مفید برای تمای اقشار جامعه باشیم
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بنام خداوند جان و خرد :
درود و خداقوت بر برادر عزیز و گرامی بزرگوار دلاور مرد مردان روزهای سخت و دشواری قالیباف رئیس مجلس مجاهد و خردمند و بصیر انقلابی مردمی بی ادعا یار و هم رزم صدیقین و شهدا ، بی زحمت تمامی کم کاریهای مجلس قبل که نمایندگان دولت بودند نه نمایندگان ملت را جبران کنید هر چه سریعتر و تمامی و قوانین زیادی و نا کاربردی و دست اندازها را اصلاح و کاربردی به منفعت ملت مظلوم کنید گرانیهایی که در مجلس قبل تصویب شد توسط رئیس مجلس قبل را اصلاح کنید و به قیمت قبل و ارزانی برگردانید مانند قیمت بنزین و دیگر مشکلات معیشتی و اقتصادی و فرهنگی ملت را حل و فصل کنید . والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
تو رو خدا به جای سخنرانی و شعار به فکر معشیت و اقتصاد و مستاجرین باشید و قوانینی وضع کنید تا وضعیت مسکن و مستاجرین شرایطشون بهتر بشه
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سلام خدا رو شکر مسول قوه مقننه دغدغه های خوبی داره ، انشاالله همه باهم به سمت پیشرفت و تعالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
مجلس قبلی گندترین مجلس تاریخ بشریت بودش بدبختمون کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
تا حالا كه ريش نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
تبدیل وضعیت قراردادی هاکه یکی از اهداف تان بود قانونش را تصویب فرمایید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشاءالله فرصت بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
در جهت رشد تولید جلو قاچاق کالا را با شدت تمام بکیرید و از مافیا نترسید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشاءالله نمیترسن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
مافیابغل دستشون نشسته هموطن
سیدمحمدمصطفوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
حاج قالیباف چقدرر ریاست مجلس بهت میاد به کوری چشم فاسدطلبا ؛ این صندلی بلخره صاحب اصلی خودش رو پیدا کرد ؛ انشالله وقتی مملکت از دست فاسد طلبا خارج بشه وضعیت خیلی بهتر خواهد شد ؛ ما تهرانی ها از قالیباف خاطره کاری خیلی خوبی داریم.
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
شعار و شعار و شعار!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
میشه حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی رو هم همسان سازی منید و دو میلیون و هشتصد هزار تومان کنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشاءالله میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
اقتصاد ، اقتصاد،اقتصاد

این گوی و این میدان بفرمایید ببینیم چه کار می کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
معلومه به روحانی رای دادی که انقدر دلت پره.
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشالله این مجلس نقطه عطفی تو ایجاد شرایطی بهتر در کشور هستش
پاسخ ها
مانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
خخخخخخخخ
محمد
| France |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دیگه چه فرقی به حال من و هم سن و سالای من میخوره وقتی اوج جوونیمون با ندانم کاری های دولت و مجلس قبل به فنا رفت. ان شاالله برای بچه های امروز ثمره ی خوبی باشه این مجلس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ان شالله.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ان شا الله
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
انشاءالله
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر