کد خبر: ۷۳۷۳۷۴۳
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
کد خبر : ۷۳۷۳۷۴۳
گروه : قزوین » قزوین

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: معتادان بهبود یافته به شرط ۱۲ماه پاکی وام اشتغال دریافت می‌کنند.

وارثی مدیر کل بهزیستی استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، از اعطای تسهیلات خود اشتغالی به معتادان بهبود یافته خبرداد و گفت:این تسهیلات به افرادی اختصاص می‌یابدکه حداقل ۱۲ماه دوره پاکی داشته واطلاعات آن‌ها در سامانه ارمغان بهزیستی ثبت شده وتحت پوشش بهزیستی باشند.

وارثی افزود: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال است که به صورت قرض الحسنه و با سود ۲ تا ۴ درصد و از محل اشتغال بند ب تبصره ۱۶ تسهیلات اشتغال پرداخت می‌شود، همچنین باید متقاضیان این وام، دوره آماده‌سازی شغلی را گذرانده باشند.

به گفته وارثی، این وام به شکل مستقیم به معتادان پرداخت نخواهد شد و پس از تشکیل پرونده در اختیار کارفرمایان قرار خواهد گرفت.
او خاطر نشان کرد: پارسال ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به ۵۸ معتاد بهبود یافته با سابقه ۱۲ ماه پاکی را برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده اند.

وارثی مشکل اصلی مددجویان در عدم دریافت تسهیلات را نداشتن ضامن معتبر عنوان کرد و گفت: در این زمینه با بانک‌ها رایزنی‌هایی انجام شده است که روند پرداخت تسهیلات به مددجویان آسان‌تر صورت پذیرد.

او در ادامه با بیان اینکه بهزیستی به کارفرمایانی هم که تا سقف ۵ نفر از معتادان را به کار بگیرند وام پرداخت می‌کند، گفت: این وام تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال (برای ۵ نفر) به کارفرمایانی که معتادان بهبود یافته دارای شرایط اشتغال را به کار می‌گیرند، پرداخت خواهد شد.

مدیر کل بهزیستی افزود: در حال حاضر ۲۹مرکز بازتوانی و بهبودی معتادین تحت نظارت بهزیستی استان قزوین فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۹ مرکز اقامتی، ۱ مرکز سرپایی و ۱ مرکز تی سی.۴ مرکز کاهش گذری آسیب و ۳ مرکز شلتر (سرپناه) و یک مرکز باشگاه مثبت در حال ارائه خدمات درمانی به معتادان است.

انتهای پیام/ک

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ