کد خبر: ۷۳۷۴۰۳۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
کد خبر : ۷۳۷۴۰۳۲
گروه : سیاسی » دولت

جلسه بررسی نحوه تأمین ارز واردات دارو و کالا‌های اساسی عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه بررسی نحوه تأمین ارز واردات دارو و کالا‌های اساسی عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه گفت: برنامه ریزی برای تأمین دارو و کالا‌های اساسی باید به نحوی انجام شود که جامعه این اطمینان را حاصل کند که اقلام ضروری مورد نیاز با قیمت مناسب و به وفور در اختیار مردم قرار خواهد داشت.

او با بیان اینکه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز نسبت به تأمین کالا‌های اساسی و اقلام ضروری مردم تأکید ویژه دارند، از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی خواست جلسات مرتبط با تأمین کالا‌های اساسی و دارو را به صورت هفتگی برگزار کنند و گزارش‌های مربوط به تأمین کالا‌های اساسی و دارو و نیز تأمین ارز مورد نیاز برای واردات اقلام ضروری و میزان ذخایر کالا‌های اساسی را به صورت مستمر ارائه دهند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: باید از جریان واردات کالا‌های اساسی، میزان ذخایر و تأمین ارز مورد نیاز برای واردات دارو و کالا‌های اساسی اطمینان حاصل شود به نحوی که مردم تا پایان سال دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گزارشی از برگزاری مستمر جلسات هفتگی با نمایندگان بانک مرکزی و دستگاه‌های ذیربط برای تأمین کالا‌های اساسی ارائه کرد و گفت: با برنامه ریزی‌ها و اقدامات انجام شده دغدغه و نگرانی برای تأمین کالا‌های اساسی تا پایان سال وجود نخواهد داشت.

مدرس خیابانی همچنین گزارشی از میزان ذخایر برخی اقلام و کالا‌های اساسی نظیر گندم، برنج، ذرت، کنجاله، شکر، دانه‌های روغنی و گوشت مرغ ارائه کرد و افزود: علی رغم همه محدودیت ها، خوشبختانه میزان ذخایر کالا‌های اساسی در وضعیت مطلوب قرار دارد و روند واردات به شکل مناسب در حال انجام است.

در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم گزارشی از نیاز‌های ارزی برای تأمین واردات دارو ارائه کرد و خواستار تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی برای تأمین مواد اولیه تولید دارو و واردات اقلام و تجهیزات پزشکی شد.

وزیر جهاد کشاورزی هم در این نشست به ارائه گزارشی از میزان تولید و روند ذخیره سازی محصولات کشاورزی پرداخت و دغدغه‌ها و نیاز‌های این وزارتخانه را برای تأمین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم ارائه کرد.

در این جلسه که رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، راهکار‌های تأمین ارز مورد نیاز واردات دارو و کالا‌های اساسی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد بانک مرکزی ارز مورد نیاز دارو و تجهیزات پزشکی را بر اساس اولویت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و طبق برنامه زمان بندی، در اختیار این وزارتخانه قرار دهد.

در این نشست همچنین مقرر شد جلسات مرتبط با تأمین ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی به صورت هفتگی و مستمر با حضور دستگاه‌های ذیربط برگزار و گزارش‌های مربوط به نحوه تأمین کالا‌های اساسی و دارو و نیز تأمین ارز مورد نیاز اقلام ضروری و میزان ذخایر دارو و کالا‌های اساسی به طور مداوم ارائه شود.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
باسلام
این آقای جهانگیری فقط بیخود بی جهت بی نتیجه حرف میزنه.....کو تعادل عرضه و قیمت مناسب کالا کووووووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
خدایا خودت رحم کن دوباره تخصیص ارز.......
امروز رفتم فروشگاه کوثر در اصفهان یک کیلو شکر میخواستم.. فرمودنند بسته 2/7 کیلویی داریم 24هزار تومان. آروم پرسیدم ببخشین اینکه از کیلویی 8هزار تومنم بالاتر میزنه. مگه اینجا نرخها دولتی نیست باز فرمودند این قیمته دولتیشه.!!!!!
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر