کد خبر: ۷۳۷۴۲۳۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
کد خبر : ۷۳۷۴۲۳۱
گروه : فارس » شیراز

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) گفت: از زمان شیوع کروناویروس در استان فارس، بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با ۱۵۰ تخت به عنوان مرکز درمانی بیماران مبتلا به کووید۱۹ معرفی شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، با آغاز اپیدمی کروناویروس در فارس، ستاد مدیریتی این بیماری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر (ع) را به عنوان نخستین مرکز درمانی مبتلایان به کووید ۱۹ برگزید و با تلاش تیم مدیریت و کارکنان این مرکز درمانی، به سرعت کار پذیرش بیماران آغاز شد، در ماه‌های اخیر شاهد صحنه‌های زیبای بسیاری از ایثارگری‌های کارکنان این مرکز در خط مقدم مبارزه با کروناویروس بودیم که بدون شک تا همیشه در تاریخ سلامت فارس، ماندگار است.

ابوالفضل درانی نژاد رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با معرفی بیشتر این مرکز درمانی، گفت: بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز بیمارستانی آموزشی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که با ظرفیت ۱۸۰ تخت مصوب در سال ۱۳۶۶ شمسی تاسیس شد.

او افزود: بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با دارا بودن بخش‌های پاراکلینیک شامل آزمایشگاه طبی، رادیولوژی، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، سی تی اسکن، بخش بستری شامل CCU، ICU neuro، جراحی عمومی، مسمومیت، اورژانس، داخلی زنان، داخلی مردان، icu داخلی، ایزوله فشار منفی، بخش‌های کلینیکی شامل درمانگاه گوش حلق بینی، روماتولوژی، اورولوژی، نفرولوژی، روانپزشکی، جراحی عمومی، مغز و اعصاب، چشم پزشکی، داخلی، ریه به بیماران و مراجعان استان فارس و حتی استان‌های همجوار نیز خدمات ارایه می‌دهد.

او ادامه داد: با توجه به شیوع کروناویروس در کشور و استان، پس از تصمیم دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر تبدیل بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) به مرکز ویژه ارایه خدمات به بیماران مبتلا به کووید۱۹، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیماران بخش‌های مختلف این بیمارستان به دیگر مراکز درمانی شیراز ارجاع داده شدند و تمام بخش‌های بیمارستان به پذیرش بیماران مبتلا به کروناویروس اختصاص یافت.

ارائه خدمات شبانه روزی به بیماران مبتلا به کروناویروس در ۱۰ بخش درمانی

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) اضافه کرد: در حال حاضر این بیمارستان با ۱۰ بخش و ظرفیت ۱۵۰ تخت به بیماران مبتلا به کروناویروس خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارایه می‌دهد.

درانی نژاد اظهار کرد: با شیوع کروناویروس در استان و با توجه به اختصاص این بیمارستان به عنوان مرکز ارایه خدمات به بیماران کووید ۱۹ و نگرانی مردم از ابتلا به این بیماری، بار مراجعه به این بیمارستان بالا رفت، به همین دلیل ورودی به اتاق تریاژ افزایش یافت که با راه اندازی دو اسکرین و تریاژ و جداسازی بیماران مبتلا و مشکوک به بیماری کووید۱۹، بار ورودی به بیمارستان کاهش یافت.

او بیان کرد: در اسکرین و تریاژ بیمارستان، شرح حال بیمار با حضور پزشک و پرستار تهیه و معایناتی مانند وضعیت تنگی نفس، عفونت گلو و دستگاه تنفسی فوقانی انجام می‌شود، سپس بر اساس تشخیص پزشکی، در صورت لزوم بیمار بستری شده و یا در صورت نبود نیاز به بستری شدن، بیمار برای مراقبت‌های بهداشتی درمانی به منزل هدایت می‌شود.

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با اشاره به اختصاص بخش‌های جراحی، نورولوژی، CCU و ICU به بخش خاکستری و ویژه بیماران مثبت کروناویروس، ادامه داد: بخش‌های داخلی زنان، داخلی مردان، دیالیز، اتفاقات سطح یک، دو و سه نیز به عنوان بخش سفید و ویژه بیماران مشکوک به کروناویروس تعریف شده است.

درانی نژاد افزود: بخش ICU منفی بیمارستان نیز مجهز به فیلتر هوا با سه تخت راه اندازی شد که بیماران مثبت بدحال و نیازمند به دستگاه تنفسی با ترشحات بسیار بالا و درگیری ریه شدید، در این بخش بستری می‌شوند.

خدمت ایثارگرانه ۵۰۰ نیرو در دفاع از حریم سلامت عمومی

او اظهار کرد: همه ۵۰۰ نفر کارکنان بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) در بخش‌های مختلف مانند پزشک، پرستار، خدمات، تاسیسات و اداری، به نحوی در حوزه‌های خود درگیر بیماری کووید ۱۹ هستند، البته با توجه به اهمیت حفظ سلامت ارایه دهندگان خدمت، وسایل حفاظتی برای آنان مهیا شده است.

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) با بیان اینکه ۱۰۰ نفر از نیرو‌های بیمارستان که مستقیم با بیماران مبتلا به کووید۱۹ ارتباط دارند، برای مصون ماندن خانواده‌های خود، وقت استراحت را در مهمانسرا‌های پیش بینی شده سپری می‌کنند، افزود: در این میان با وجود همه تدابیر محافظتی، تعدادی از مدافعان سلامت بیمارستان به این بیماری مبتلا شدند که همگی به صورت سرپایی بوده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

او با اشاره به ورود نخستین بیمار مبتلا به کروناویروس در شانزدهم اسفند به این بیمارستان افزود: از ابتدا تاکنون هزار و ۹۰۸ بیمار در این مرکز به صورت سرپایی پذیرش شده و هزار و ۷۰۲ بیمار نیز بستری شدند.

درانی نژاد اضافه کرد: در این مدت به همت مردم و نیکوکاران، کمک‌های نقدی و غیرنقدی بسیاری مانند تامین وسایل حفاظتی نظیر گان، ماسک و لباس، تجهیزات پزشکی مثل دستگاه‌های دیالیز (crrt)، دی سی شوک، ونتیلایتور و مانیتور، به بیمارستان اهدا شده است.

رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) اظهارکرد: از اوایل شیوع کرونا تاکنون، یک میلیارد تومان از سوی نیکوکاران به این مرکز اهدا شد، همچنین گروه‌های جهادی بسیج و دانشجویان و برخی شرکت‌ها نیز آبمیوه‌های طبیعی و مواد خوراکی ویژه بیماران و کارکنان را به بیمارستان اهدا کرده اند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر