کد خبر: ۷۳۷۴۳۸۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
کد خبر : ۷۳۷۴۳۸۱
گروه : زنجان » زنجان

مدیرکل  صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به اینکه تحقق امر تولید و اشتغال در گرو تعامل نظام بانکی با تولیدکنندگان است گفت:صداوسیمای استان برای تعامل موثر با بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای جهش تولید و گسترش اشتغال آمادگی کامل دارد.

تحقق امر تولید و اشتغال در گرو تعامل نظام بانکی با تولیدکنندگانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،مدیرکل  صدا و سیمای مرکز زنجان در دیدار با سرپرست شعب بانک مهر ایران استان زنجان، بانکداری اسلامی را بهترین رویکرد و یکی از مهمترین مولفه‌های موثر در توسعه اقتصاد اسلامی و تحقق جهش تولید دانست و گفت: بانکداری اسلامی با بهبود فضای کسب و کار و درگیر نمودن بخش واقعی اقتصاد می‌تواند بسترساز اقتصاد مقاومتی و جهش تولید باشد که در سال‌های اخیر همواره مورد تأکید فراوان مقام معظم رهبری بوده است.
 
 لطیفی اظهار داشت: تحقق امر تولید و اشتغال در گرو تعامل نظام بانکی با تولیدکنندگان و آحاد مردم است و نباید یک جوان بخاطر پیچ و خم دریافت وامی اندک دچار یاس و سرخوردگی و بد بینی شود.

مدیرکل مرکز با اشاره به نقش و تأثیرگذاری رسانه در فرهنگ سازی و ترویج جایگاه و اهمیت امر قرض الحسنه در دین مبین اسلام، بر عزم جدی رسانه استانی بر گسترش این مفهوم ناب اقتصادی، تأکید کرد.

 لطیفی در ادامه تعاملات و همکاری‌های فی مابین را خوب ارزیابی کرد و گفت: صداوسیمای مرکز استان آمادگی دارد با مشارکت بیشتر این بانک و کمک در جلب مشارکت واحد‌های بزرگ و مهم صنعتی استان با بانک قرض الحسنه مهر استان در راستای تولید بیشتر و اشتغال زایی در استان؛ برنامه‌های متنوعی را تولید و پخش نماید.

در ادامه این جلسه سرپرست شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز ضمن تشکر از همکاری و تعامل سازنده صداوسیما؛ بانک قرض الحسنه مهر ایران را به عنوان نخستین بانک تخصصی قرض الحسنه در کشور معرفی و عملکرد و خدمات ارائه شده بر مبنای اصل قرض الحسنه توسط این بانک را تشریح کرد.

 خان محمدی تصریح کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی فعلی، تبیین فرهنگ و سنت قرض الحسنه می‌تواند گره کشای بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشد.

او نقش رسانه استانی را در این خصوص بسیار مهم و تأثیرگذار توصیف کرده و آمادگی این بانک را برای گسترش تعاملات با صداوسیمای استان به عنوان رسانه‌ای تأثیرگذار و پرمخاطب در راستای تبیین و گسترس سنت نیکوی قرض الحسنه، اعلام کرد.

او لازمه رفع مشکلات، عبور از بحران‌های ناشی از تحریم ظالمانه دشمن و توسعه کسب و کار و اقتصاد را همراهی رسانه‌ها بویژه صدا و سیما با نظام بانکی به منظور افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با هدایت سرمایه‌ها و نقدینگی به سمت تولید دانست.

خان محمدی درادامه این نشست، ضمن تشریح خدمات و طرح‌های تسهیلاتی قرض الحسنه، گزارشی از عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در حوزه‌های مسئولیت‌های اجتماعی ارائه و بر تقویت زمینه همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد.
 
انتهای پیام/ن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر