کد خبر: ۷۳۷۴۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
کد خبر : ۷۳۷۴۷۸۰

مدیرو سخنگوی تیم ملی تیراندازی دباره مسائل مختلف توضیحاتی داد.

/////////////رسولی:وضعیت آمادگی جسمانی تیراندازان تیم ملی خوب استناصر رسولی مدیر و سخنگوی تیم ملی تیراندازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: قرار است به زودی اردو‌های تیم ملی تیراندازی را به صورت متمرکز و با حفظ رعایت اصول بهداشتی و با پروتکل‌هایی که فدراسیون پزشکی ورزشی و سایر نهاد‌های مربوطه ابلاغ کرده اند برگزار کنیم. در این باره تمهیداتی برای اینکه ورزشکاران در صحت، سلامتی و امنیت روحی و روانی قرار بگیرند، انجام خواهیم داد و در چند روز آینده تاریخ دقیق شروع اردو‌ها از طریق سایت فدراسیون اعلام خواهد شد.

او افزود: تیراندازان تیم ملی با تمرین در زمان تعطیلی اردو‌ها با توجه به برنامه‌هایی که مربی‌ها برای ورزشکاران ارائه می‌دادند آمادگی جسمانی خود را حفظ و در وضعیت خوبی قرار گرفته اند. از زمانی که رفع ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی ابلاغ شد تعدادی از ورزشکاران در شهر‌های مختلف محل زندگی خود موفق شدند در سالن تیراندازی حضور داشته باشند. در تهران نیز چند نفر از ورزشکاران برای تمرین تیراندازی در باشگاه حضور پیدا کردند و بارعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات خود را انجام می‌دهند.

مدیر و سخنگوی تیم ملی تیراندازی گفت: هنوز هیچ برنامه‌ای از سوی کنفدراسیون تیراندازی آسیا و فدراسیون جهانی تیراندازی برای برگزاری مسابقات اعلام نشده است. تنها خبری که تا کنون اعلام شد نحوه توزیع سهمیه‌های باقیمانده در خانه اروپا است که ارتباطی به تیراندازان آسیایی ندارد.

او ادامه داد: قرار شد سهمیه‌ای از طریق رنکینگ فدراسیون جهانی به ورزشکاران تخفیف پیدا کند. ما نیز یکی از کشور‌هایی هستیم که شانس استفاده از این فرصت را داریم. نحوه توزیع سهمیه‌ها نیز به این صورت است که قرار بود ۱۲ سهمیه المپیک از طریق رنکینگ هر ماده به صورت مستقیم در هرماده نهایی شود.

رسولی افزود: پس از برگزاری مسابقات هندوستان مقرر بود این رقابت‌ها اوایل فروردین ماه به پایان برسد و امتیازات رقابت‌ها حساب شود و بعد از جمع بندی نهایی اعلام گردد. به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات در کشور هندوستان لغو شد. فدراسیون جهانی نیز به همین دلیل پیشنهادی را به ioc (کمیته بین المللی المپیک) ارائه داد و مورد تصویب نیز قرار گرفت.

مدیر و سخنگوی تیم ملی تیراندازی در خصوص اساس کار این تصمیم گیری گفت:به دلیل اینکه نمرات با ضرایب خاصی در رتبه بندی‌ها تاثیر دارد اگر هیچ مسابقه‌ای برگزار نشود، امتیازات ورزشکاران بالا و پایین می‌شود.

او ادامه داد: رنکینگی که در ۱۲ فروردین امسال فدراسیون جهانی اعلام کرده است باقی می‌ماند و با امتیاز مسابقات جام جهانی که اواسط اسفند ماه  امسال یا اوایل سال ۱۴۰۰ قرار است برگزار گردد، تلفیق می‌شود. همچنین در خرداد ماه ۱۴۰۰ اعلام می‌گردد که کدام ورزشکار موفق به کسب سهمیه المپیک شده است.

رسولی گفت: در سایر موضوعاتی که ورزشکاران در مسابقات سهمیه المپیک امتیاز کسب می‌کنند به نام آن کشور ثبت می‌شود، ولی در رنکینگ به این شکل نیست، یعنی اگر ورزشکاری در این سری مسابقات موفق به کسب سهمیه شود موظف است که خودش در مسابقات المپیک حضور پیدا کند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر