کد خبر: ۷۳۷۴۸۴۲
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
کد خبر : ۷۳۷۴۸۴۲

در نشست با معاونت امور هنری با اهالی سینمای جوان مهاباد، راهکار‌های برگزاری امورات هنری مطرح شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، قوجاری معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: هنر در جریان است و هنرمندان باید از هر موقعیتی در خصوص خلق آثار خود کوتاهی نکنند.

قوجاری اظهار داشت: فعالیت‌های چند دهه انجمن سینمای جوانان مهاباد، مایه مباهت این استان است و این افتخار مدیون عملکرد گروهی علاقمندان به این حوزه است.

معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: در هر شرایطی باید کار کرد، زیرا هنر در جریان است و هنرمندان باید از هر موقعیتی در خصوص خلق آثار خود کوتاهی نکنند.

قوجاری ادامه داد: امروزه با وجود داشتن فضای مجازی، راه برای کار‌های هنری در این فضا هموار شده است پس باید از این فضا به خوبی بهره برداری کرد.

معاونت امور هنری بیان کرد: با استفاده از پتانسل‌های موجود در شهرستان می‌توان برای تقویت انجمن تلاش کرد و برای آینده انجمن سینمای جوان برنامه ریزی کرد تا به افق روشنی برسد.

او همچنین اظهار داشت: وجود بخش خصوصی می‌تواند در حمایت خلق آثار هنری موثر باشد.

کرونا به اصحاب فرهنگ و هنر خسارت وارد کرد

بابایی ریاست امور هنری، گفت: به دلیل شرایط بیماری کرونا، و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری و در استان، اینک شرایط موجود طوری است که در این بحران به وجود آمده چگونه باید کار‌های هنری را برگزار کنیم، که نیاز است هنرمندان در این راستا ما را یاری کنند.

او همچنین ادامه داد: شرایط کرونایی علاوه بر تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، که موجب خسارات به اصحاب فرهنگ و هنر شد بلکه برای جبران خسارت در این مورد هنرمندان با مراجعه به سامانه کارا، و پرکردن فرم اعلام خسارات کردند.

بابایی بیان کرد: هدف اول انجمن سینمای جوان آموزش است و با توجه به نیاز دفاتر سینمای جوان در استان مبلغ ۵۰ میلیون تومان اعتبار بابت تجهیز وسایل آموزشی دو انجمن به ستاد مرکزی جهت خرید تجهیزات واریز شده است که این مبلغ در سال ۹۹ نیز ادامه خواهد داشت.

ریاست امور هنری در خصوص حمایت تولید فیلم گفت: جهت جذب بودجه تولید فیلم، روش پیچینگ در استان فعال شده است که فیلمسازان با ارائه طرح تولیدی و شرکت در پچینگ و دفاع از طرح خود، بودجه لازمه را می‌توانند جهت تولید جذب کنند.

او ادامه داد: داشتن دو دفتر سینمای جوان در استان با مرکزیت مهاباد و ارومیه از پتانسل‌های فرهنگی استان به شمار می‌روند و تلاش آن‌ها ستودنی است.

رنجبر کارشناس امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: فیلمسازان با ارائه طرح و درخواست می‌توانند از حمایت‌های مالی که در جلسه شورای تصویب این اداره برگزار می‌شود، بهرمند شوند.

بایزیدی رئیس انجمن سینمای جوانان مهاباد پس از اهم فعالیت‌های چند دهه انجمن در حوزه‌های تولید و آموزش، افزود: انجمن سینمای جوانان این شهرستان توانسته است به همکاری هنرمندان این دفتر در راستای اهداف آموزشی و سینمایی در جنوب استان آذربایجان غربی قدم‌های ارزشمندی را بردارد.

بایزیدی ادامه داد: دغدغه فرهنگی مسولان استانی، دغدغه هنری تک تک هنرمندان این استان است و به واقعیت هنرمندان و مسولان هنری مکمل یکدیگرند و نیاز است مسولان ارشد هنری استان با حمایت‌های بیشتر خود یاری رسان این قشر باشند.

او از متولین امر فرهنگی و هنری استان درخواست کرد: که با توجه به فعالیت چشمگیر هنرمندان شهرستان در رفع نبود، گالری، بازگشایی سینما، ساخت مجتمع فرهنگی و هنری،  ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم و عکس با محوریت مهاباد همانند همیشه کمک حال هنرمندان شهرستان مهاباد باشند.

درپایان هرکدام از سینماگران، فیلمسازان، هنرمندان، عکاسان، در خصوص رفع مشکلات و پیشنهاداتی را بیان کردند.

راهکارهای امورات هنری در نشست با معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، ریاست امور هنری و کارشناس امور سینمایی که دیروز در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری با سینماگران، عکاسان و فیلمسازان انجمن سینمای جوانان برگزار شد.

انتهای پیام / س خ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر