کد خبر: ۷۳۷۵۰۹۲
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
کد خبر : ۷۳۷۵۰۹۲

کارگران اخراجی فاز۳ پالایشگاه آبادان که قرارداد پیمانی آنها به اتمام رسیده روز دوشنبه با تجمع مقابل دفتر مرکزی این پالایشگاه خواستار بازگشت مجدد به‌کار شدند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، کارگران فاز۳ پالایشگاه که چند سال به عنوان کارگر مقاطعه کار در این پالایشگاه مشغول به کار بودند در اعتراض به تعدیل نیرو از سوی پیمانکار تجمع صنفی برگزار کرده و خواستار رفع مشکل خود شدند.

این کارگران که تعداد آنها ۳۰ نفر تخمین زده می شد با در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی با عنوان "ما میخواهیم کار کنیم برای نان در برابر جان " و " جامعه کارگران هیچ فریادرسی ندارد" مقابل درب ورودی مدیریت پالایشگاه آبادان تجمع کردند.

یکی از کارگران فاز۳ پالایشگاه گفت: اکثر کارگران مقاطعه کار ۱۰ تا ۱۵ سال در پالایشگاه آبادان سابقه کار دارند اما پیمانکار به بهانه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ما را اخراج کرد.

او افزود: در حال حاضر در کارگاه‌های فنی پالایشگاه که با پنج نفر اداره می‌شد فقط ۲ نفر کار می‌کند و سایر کارکنان اخراج شدند.

یکی دیگر از کارگران فاز۳ می‌گوید: تعطیلی کارگاه‌های پالایشگاه آبادان به خاطر بیماری کرونا باعث شده که کارگران روز مزدی بیکار و برای تامین مخارج خانواده‌ خود با مشکل مواجه شوند.

سیدعلی نوربخش مدیر روابط عمومی پالایشگاه نفت آبادان گفت: کارگران اخراجی فاز۳ رابطه استخدامی با پالایشگاه ندارند و پیمانکار پروژه‌های پالایشگاه با این کارگران قرارداد ۴۰ تا ۵۰ روزه و یا چهار تا ۶ ماهه امضا می‌کند و زمانی که پروژه به اتمام می‌رسد کار آنها نیز تعطیل می‌شود.

او افزود: اکثر این کارگران فنی و دوره‌های آموزشی دیده‌اند و سابقه ۱۰ تا ۱۵ ساله و به اصطلاح دائم اورهال هستند و زمانی که پیمانکار بخش خصوصی مناقصه‌ای از سوی پالایشگاه برنده می‌شود مجددا این کارگران را جذب می‌ کند.

مدیر روابط عمومی پالایشگاه نفت آبادان ادامه داد: به منظور حفظ نیروی بومی و فنی مدیر عامل پالایشگاه آبادان دستور جذب نیروی جدید را دادند و بر جذب نیروی بومی و با سابقه تاکید کردند.

نوربخش افزود: با توجه به اینکه عقد پیمان مناقصه‌ها زمان براست ممکن است جذب این نیروها ۲ تا سه ماه طول بکشد.

فاز ۳ پالایشگاه نفت آبادان روزانه ۶ میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ تولید می‌کند.

پالایشگاه آبادان علاوه بر پنج فرآورده اصلی ، تولید و تامین ۲۵ درصد از فراورده‌های نفتی مورد نیاز کشور را برعهده دارد.

 انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر