کد خبر: ۷۳۷۵۲۶۵
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
کد خبر : ۷۳۷۵۲۶۵
گروه : سیاسی » دولت
رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا مطرح کرد:

ذوالفقاری گفت: اگر اصناف و واحد‌های بازگشایی شده اصول و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، با پلمب و تعطیلی مواجه می‌شوند.

پلمپ اصنافی که اصول بهداشتی را رعایت نکنندبه گزارش  خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، بیست و یکمین نشست کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا  با حضور اعضای آن از نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف کشور از جمله معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور بیان کرد.

حسین ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا هشدار داد که اگر اصناف و واحد‌های بازگشایی شده اصول و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، محدودیت‌های قبلی آن‌ها به سرعت و بدون کم و کاست باز خواهد گشت و با پلمب و تعطیلی مواجه می‌شوند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا گفت: اولویت اصلی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، صیانت و مراقبت از سلامت مردم است و به همین دلیل، نباید با تداوم بازگشایی‌ها، این علامت را به جامعه بدهیم که همه چیز در حال عادی شدن است.

ذوالفقاری افزود: گزارش‌ها از برخی نقاط کشور حکایت از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در طول یک هفته اخیر دارد و در صورتی که حساسیت مردم به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کاهش یابد، قطعا این آمار بیشتر خواهد شد.

او تصریح کرد: برای مراقبت از سلامت مردم برابر آن، باید صدای واحدی در جامعه داشته باشیم و به تصمیم گیری جامعی در باره بازگشایی‌ها برسیم.

معاون وزیر کشور گفت: اکنون زمان آن است که فرصت‌های مدیریت بیماری کرونا را بشناسیم و خودمان را برای زندگی در فضای کرونایی آماده کنیم.

ذوالفقاری با تاکید بر اینکه اولویت ستاد ملی کرونا، توجه توامان به سه محور تامین سلامت، معیشت و نیاز‌های فرهنگی و اجتماعی مردم است، اظهار کرد: برنامه ریزی‌های ما باید به گونه‌ای باشد که در عین توجه به مسائل بهداشتی و سلامت، موضوع معیشت و گذران زندگی مردم هم مورد توجه قرار گیرد.

او افزود: باید با رعایت اصول بهداشتی، به روند مبارزه با کرونا تا نابودی کامل این بیماری ادامه دهیم و بدانیم که در صورت همه‌گیری دوباره آن، امکان اعمال سخت گیری و محدودیت‌های تازه بر فعالیت‌ها دشوار خواهد بود.

ذوالفقاری با بیان اینکه خوشبختانه تا امروز عملکرد موفقی در مدیریت بیماری کرونا داشته‌ایم، تصریح کرد: نباید با اهمال کاری و شیوع دوباره این بیماری، از یک سو، خدشه به اعتبار و افتخار جهانی مان در مدیریت این بیماری بزنیم و از سوی دیگر با بازگشت محدودیت ها، هزینه هایمان را بالا ببریم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر