کد خبر: ۷۳۷۵۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
کد خبر : ۷۳۷۵۴۲۶

علی غفاری درباره انتقاداتی درباره سریال بچه مهندس می‌گوید: از روز اول به دنبال این بودیم که به جوان‌ها این انگیزه را بدهیم که بایستند و کشور خودشان را آباد کنند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  تنها چند قسمت از فصل سوم مجموعه «بچه مهندس» باقی مانده است. این مجموعه که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شده، پس از مدت‌ها توانسته باکس سریال شبکه دو را به دوران اوج خود برگرداند. مجموعه «بچه مهندس» به روایت زندگی جواد جوادی از کودکی پرداخته و اکنون به دورانی از زندگی او می‌پردازد که به یک چهره علمی تبدیل شده است. به بهانه پخش این مجموعه با علی غفاری که کارگردانی سه فصل این سریال را برعهده داشته، به گفتگو پرداختیم.

 تا چه اندازه در ساخت سه فصل از مجموعه «بچه مهندس» با چالش مواجه بودید؟ چقدر تیغ ممیزی به این سریال اثر کرد؟

ما از ابتدا تصمیم داشتیم داستانی را تعریف کنیم که از کودکی یک شخصیت شروع و تا جوانی او ادامه پیدا کند. ولی اصلا قرار ما این نبود که این مجموعه در سه فصل ساخته شود. «بچه مهندس» در ابتدا قرار بود یک سریال ۴۵ قسمتی باشد. به این ترتیب ما کار را از بخش کودکی شروع کردیم و وقتی کار آماده نمایش شد؛ دیدیم که خودش می‌تواند یک فصل باشد. البته آن زمان آقای سجاد ابوالحسنی کار را نوشته بودند و بخش کودکی متعلق به ایشان بود، ولی همان زمان هم تا پایان فصل نوجوانی طراحی شده بود؛ بنابراین در واقع شرایط به گونه‌ای شد که ما کار را تبدیل به سه فصل کودکی، نوجوانی و جوانی کردیم و باتوجه به کشش داستان فکر می‌کنم اتفاق بدی نبود.

اکنون که نتیجه کار را می‌بینم فکر می‌کنم مردم هم دوست دارند که یک کار را به صورت فصل-فصل و اپیزودیک دنبال کنند. یعنی تجربه به من می‌گوید که وقتی مردم شخصیت‌ها را می‌شناسند و از عقبه آن‌ها اطلاع دارند، خیلی سریع‌تر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. چون می‌دانند که سبقه این آدم‌ها در داستان به چه صورت است. منتها این در صورتی می‌تواند درست اتفاق بیفتد که شما قصه، موضوع و ایده‌های خوبی داشته باشید که قابلیت نمایشی شدن را داشته باشد. اگر قصه شما از چنین قابلیت‌هایی برخوردار نباشد قطعا سریال شکست می‌خورد. شکرخدا تا اینجای کار مردم از کار رضایت دارند و قصه را دنبال می‌کنند.

روند داستان از ابتدا به همین صورت بود و قرار بود که جواد جوادی به سمت چهره امنیتی شدن برود؟

اولین بار از این داستان یک طرح ۱۰۰ صفحه‌ای خواندم که آقای ابوالحسنی نوشته بود. چهارچوب داستان در آن طرح به همین صورت بود. به نوعی قرار بود که جواد جوادی به یک شخصیت برجسته علمی تبدیل شود و اینقدر زمین بخورد و بلند شود که به یک بلوغی برسد و بتواند روی پای خودش بایستد.

جوادی در طول این داستان خیلی مصیبت کشید و سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشت. حتی خیلی از انتقاد‌ها هم این بود که چرا این پسر اینقدر باید عذاب بکشد. همه این موارد در طرح اولیه بود. یعنی او اینقدر باید شکست می‌خورد تا بالاخره پیروز شود. این یک پیام کلی بود، اما اینکه دقیقا به سراغ کوآدکوپتر برود، در آن طرح وجود نداشت. در واقع در آن طرح اصلا موضوعی وجود نداشت که حالا جواد می‌خواهد چه کاره شود. در همین حد بود که جواد به دانشگاه می‌رود و قرار است آدم موفقی شود. به نوعی تمام پتانسیل داستان در آن زمان به سرنوشت مومو و رفتن و نرفتن گره خورده بود که البته این را هم در داستان اصلی حفظ کردیم.

سازمان هیچ سفارشی در مورد داستان این کار نداشته است

داستان فصل سوم «بچه مهندس» نسبت به دو فصل گذشته خود دچار تغییراتی شده و به زعم بسیاری به سمت امنیتی شدن رفته است. آیا رفتن به این سمت، بنا به سفارشاتی از بیرون شکل گرفته است؟

واقعیت را بخواهید سازمان هیچ سفارشی در مورد داستان این کار نداشته است. سازمان با همان خط اصلی کار موافق بود که در واقع جواد جوادی تبدیل به یک شخصیت برجسته علمی شود. منتها ما نیاز به یک چالش‌هایی در داستان داشتیم. همچنین باید موقعیت‌هایی را در قصه طراحی می‌کردیم که بالاخره کاری که انجام می‌دهد در بستر پرتعلیق داستان رخ بدهد. خیلی هم بخش امنیتی سریال در قصه پررنگ نیست. ما یک استارت امنیتی داشتیم که جواد برای امتحان کوآدکوپتر خودش به منطقه‌ای می‌رود که ظاهرا پرواز ممنوع است. بعد از این ما دیگر کاری به موضوعات امنیتی نداشتیم، ولی در طول داستان یک تهدیدی را حفظ کردیم و حس می‌کنیم که با این تهدید در فینال کار داریم.

بالاخره یک کاشت‌هایی در جا‌هایی از داستان می‌گذاریم که یک جا برداشت کنیم. شما اگر درصد بگذارید، بخش امنیتی این داستان واقعا در کلیت کار کمتر از ۱۰ درصد است. بیشتر داستان حول روابط دانشجو‌ها و مشکلاتشان و تلاش‌ها و شکست‌هایشان می‌گذرد.

با این تفاسیر فکر می‌کنید چرا تا این اندازه اطلاق امنیتی به سریال «بچه مهندس» شده است؟

به این خاطر که شاید انتظار این قصه را نداشتند. چون لحن بچه مهندس در فاز ۱ و ۲ لحن کاملا مشخصی بود. شاید یک دفعه تماشاگر غافلگیر شد چراکه ما به فضای دیگری رفتیم که کاملا متفاوت از فضا‌های قبلی است که بر مبنای اقتضای داستان انجام گرفت.

وقتی داستان شما درباره کودکی است، نمی‌توانید آن را با آدمی که در سن ۲۵ سالگی است مقایسه کنید. اگر دقت کنید در فاز یک بچه مهندس که فاز کودکی بود، شاید ۹۰ درصد داستان در خود لوکیشن پرورشگاه اتفاق می‌افتاد. یعنی دنیای کودکانه‌ای که درون این پرورشگاه در حال تصویر شدن بود. در بخش نوجوانی مقداری از این فضا خارج شد و به تراشکاری رفت و مشکلاتی برایش به وجود آمد و مقداری وارد جامعه شد، ولی بخش سوم قطعا این ماجرا جدی‌تر می‌شود که اصلا جنس آن فرق می‌کند. شاید تصور این بود که ما باید با همان لحن جلو می‌رفتیم که البته در بخش‌های زیادی ما آن لحن را حفظ کردیم، ولی طبیعتا کار جدی‌تر شده و شرایط آن فرق می‌کند. همه این موارد جنس کار را تغییر می‌دهد.

داستان فصل سوم این مجموعه تا حد زیادی به دسته‌بندی خودی و غیرخودی می‌پردازد؛ به نوعی در داستان ماندن در ایران ارزش بزرگی معرفی شده و رفتن حتی برای تحصیل خیانت به شمار می‌آید. آیا این دسته‌بندی ایدئولوژیک از بیرون به سریال تزریق شده است؟

اتفاقا اصلا چنین دسته‌بندی در کار نشده و اصلا به این صورت نیست.

ولی این موضوع در شخصیت‌های سریال نمود دارد. به عنوان مثال شخصیت دکتر توفیقی به عنوان شخصیت مثبت داستان چندین بار جواد را به خاطر اینکه قصد رفتن از ایران را دارد، مورد حمله قرار می‌دهد. همچنین درباره پدر شخصیت الهام که هم‌دانشگاهی جواد بوده و گفته می‌شود در خارج از ایران بوده، صحبت‌های مثبتی نشده و از او شخصیت منفی تصویر می‌شود. علاوه بر این حتی پدر مومو که در ایران فرد موفقی بود، پس از اینکه در خارج شرایط سختی را پشت سرگذاشته خیلی نادم به ایران برگشته است. در مقابل شخصیت دکتر توفیقی که در ایران مانده و اکنون به کار امنیتی مشغول است، شخصیت مثبتی تصویر می‌شود. آیا این تصویرسازی از شخصیت‌های داستان، دو قطبی موجود در جامعه را تشدید نمی‌کند؟

هنوز چند قسمت از سریال باقی مانده و از نظرم نتیجه‌گیری به این صورت قدری عجولانه است. همانطور که در ابتدای پخش چند قسمت اول سریال بخش‌هایی از مردم خراسان جنوبی دچار گلگی شدند که مثلا چرا شخصیت قاسم سریال که یک فرد بیرجندی است تا این اندازه عصبی و پرخاشگر است. اما رفته رفته که جلو رفتیم، خودشان شخصیت را دوست داشتند و چقدر با ما درباره آن گفتگو داشتند.

همین چند روز قبل با رادیو خراسان جنوبی صحبت می‌کردم که در مجموع کار را دوست داشتند. در واقع به همین دلیل کمی دیر گفتگو‌ها را انجام می‌دهم. به این خاطر که قصه بسته شود و بتوانیم درباره آن حرف بزنیم. مثلا بعد از قسمت اول سریال دیدم که یک منتقد عزیزی شروع به نوشتن نقد کرد. خوب و بد این نقد را کاری ندارم، ولی مگر می‌شود که شما بعد از پخش یک یا دو قسمت از یک سریال ۳۵ قسمتی بتوانید درباره آن قضاوت کنید. متاسفانه ما این مشکل را در همه زمینه‌ها داریم.

نخواستیم بگوییم شخصیت‌هایی که خارج رفتند سیاه و منفی هستند

با این تفاسیر آیا شما قبول ندارید که در این سریال هرکس خارج بوده شخصیت منفی و ناموفقی تصویر می‌شود و هر کس که در ایران مانده آدم خوب و موفق؟

شخصا اینطور فکر نمی‌کنم. اینطور نیست که ما بگوییم شخصیت‌های که به خارج رفتند منفی و سیاه هستند. به عنوان مثال مادر و پدر شخصیت مومو در همین سری هم آدم بد و سیاهی نیستند.

بحث جناح و دسته بندی جامعه را نداشتیم

خواستیم بگوییم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است

شخصیت مادر باتوجه به سختی‌هایی که در خارج تحمل کرده از دنیا رفته و شخصیت پدر در خارج به هیچ موفقیتی نرسیده و حتی از او کلاه‌برداری شده است.

یعنی هرکس به خارج رفته، آدم موفقی شده است؟ ما شاید یک از هزار را گرفته باشیم. به طور کلی باید بگویم که ما در قصه اصلا این بحث را نداریم که آدم‌هایی که در خارج‌اند چه هستند. ما در حال گفتن این حرف هستیم که در این کشور اگر فکر می‌کنید که می‌توانید بمانید و کمک کنید، به نظر من بهتر است که پای خاک خود بایستید. حرف کلی ما این بوده و از روز اول به دنبال این بودیم که به جوان‌ها این انگیزه را بدهیم که بایستند و کشور خودشان را آباد کنند. نه اینکه اگر بروند خیانت کردند، اصلا اینطور نیست. در واقع چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.

ما در قصه خود در حال گفتن این حرف هستیم که اگر شما یک توانایی و تخصصی دارید، به خدا اگر پای این کشور بگذارید، ایران آباد می‌شود. اگر بتوانیم این انگیزه را بدهیم موفق شدیم. اصلا نه بحث جناح داریم و نه دسته‌بندی. هیچکدام این موارد هدف ما نبوده است. من دنبال این هستم که وقتی هر ایرانی این کار را دید، در پایان آخرین قسمت احساسی که به او دست می‌دهد، شکوه و جلال ایران باشد. امیدوارم این اتفاق بیفتد.

آیا بعد از بروز نارضایتی‌هایی که نسبت به تصویر کردن یک شخصیت بیرجندی در سریال به وجود آمده بود؛ حساسیت سازمان برای پخش قسمت‌های مختلف سریال افزایش پیدا کرد؟ این اتفاق تا چه اندازه سبب افزایش حجم ممیزی‌ها شد؟

ضربه‌ای به داستان وارد نشد و ما دچار ممیزی نشدیم. در واقع بعد از آن نارضایتی‌ها ما هرروز این حساسیت‌ها را می‌دیدیم و نگران ادامه کار هم شده بودیم، ولی رفته رفته خود مسئولین سازمان متوجه شدند که هیچ قصد و غرضی در کار نیست.

برای جلب اعتماد سازمان، قسمت‌های آینده را زودتر راف‌کات کردیم که دوستان دیدند و خیالشان راحت شد. اینکه من می‌گویم معنی‌اش این نیست که کار را قیمه‌قیمه کردند یا چیز دیگری. واقعا تمام سکانس‌های قاسم پخش شد.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۷۳
در انتظار بررسی: ۰
......
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
خیلی عالی بود ولی اینطوری تموم نمیشه باید ادامه دار باشه اونیم که میگه فیلمش بده و ازینجور چیزا اصلا نگاه نکنه مهم نی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
سلام از همه عوامل سریال بچه مهندس خیلی خیلی تشکر میکنم امیدوارم فصل چهارم این سریال عالی را با بازی آقای روزبه حصاری و خانم مهشید جوادی بسازید چون واقعا اقای روزبه حصاری خیلی عالی هستن ازتون خواهش میکنم فصل چهار این سریال را بسازید ممنون❤❤❤
قنبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
لطفا فصل ۴ ساخته شود ممنون
ناشناس
|
Ukraine
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ادامه پیدا کند
صدف ورمزیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
مممنون از برنامه ی خوبتون ولی قسمت آخر خوب نبود مراسم عروسیشون رو باید نشون می داد خوشبختی که داشتن رو نشون ندادین
ولی بقیه ی قسمت هاش عالی بود خداقوت به شما آقای علی غفاری و بقیه ی بازیگران
عالی بود فقط یه خواهش دیگه هم داشتم اینم این بود که بچه مهندس ۴را هم بسازید
مممنون
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
سلام.خیلی سریالِ خوبی بود.یعنی عالی بود.اگر فصلِ 4 این سریال را هم بسازند که عالی تر میشود.ممنون از اینکه آخر هم جواد با مرضیه ازدواج کرد و فکر کنم بهترین پیشنهاد ازدواج قرن اتفاق افتاد.اگر آقای غفاری فصل 4 این سریال را هم بسازند عالی میشود.یاعلی.
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
شخصیت بیرجندی کیست ؟او کیست ؟
مستوره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
باسلام خیلی سریال خوبی بود خصوصا پایان داستان عالی بود کاش فقط کمی رمانتیک تر تمام میشد از بازی آقای حصاری وخانم جوادی هم تشکر میکنم خانم قاسمی که واقعا به نظر من اسطوره بازیگری است خیلی دوسش دارم
رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
حالم از کسانی که هم طرف منفی رومیبینند واصلا به طرف مثبت اعتقادی ندارن وهمش ازفيلم های خوب ایرانیمون ایراد میگیرند وهمش طرف مخالفان کشورو فیلم های ایرانی مون هستند وفقط خارج خارج میکنند واصلا کشورشون براشون ارزش نداره به هم میخوری فیلم های خوبی که نه عالی یی مثل بچه مهندس باید برای اون هایی که این حرف هارومیزنن عبرت بشه واقعا براتون متاسفانم چون یه فیلم خوبم که مثل بچه مهوش میسازن همش انتقاد های چرت وپرت میکنند واقعا براتون متاسفانم
Araz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
چرا اینقد از فیلمای ایرانی ایراد میگیرید؟؟؟ چرا همیشه طرف های منفی رو میبینین بهتره کمی به طرف های مثبت نگا کنیم. فیلم بسیار زیبایی بود و عزت کشور خودمون رو نشون میداد. اونایی که سربلندی کشورمونو نمیخام خواهشا نبینن تا مجبور بشن انتقاد کنن
ترانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
اصلا خوشم نیومد دلم شکست نامرده جواد
طرفدار پرو پا قرص سریال بچه مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من و کل فامیل از شما خواهش میکنیم که فصل ۴سریال بچه مهندس ۳رو هم بسازید ولی لطفا بازیگر جواد جوادی آقای بهروز حصاری و مرضیه توفیقی یعنی سرکار خانم مهشید جوادی باز هم در سریال بچه مهندس ۴باشند و لطفا زود پیر نشوند لطــــــــــــــــفا
خسته نباشید
پاسخ ها
رضایی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
خیلی باهات موافقم اما ایشون روزبه ی حصاری بودن نه بهروز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
باسلام خسته نباشید .متاسفانه داستان به واقعیت نزدیک نبود یک اینکه یه جوون شهرستانی فعلی بعد از گذروندن چند سال در شهر بزرگ نمی تونه پایبند عشقش به دختر آن همه سنتی بمونه .بیرجند مهد رقابت در تحصیل و به روز بودن شده اما شما دختر ساده روستایی را نمادی از دختران برومند شهرستانی به نمایش گذاشتید.این اگر عشق مجنون بود ...درست...اما در این زمان که جواد نتونست بر عشق خود باقی بمونه ....چرا قاسم بیچاره را مجبور کردید با عطیه اونهم با چنین شخصیت ساده و معمولی ازدواج کنه.خوب یه خواهر کارخونه دار موجهی هم برای ایشون در نظر میگرفتید.اما راجعب قسمت آخر جواد سخت و جدی و مصمم اون چه شوخی بود که برای امر مهم ازدواج انجام داد به عقل جور در نمیاد.در ضمن کارگردانها همیشه آدمهای خارج رفته را به هر ترتیب شده بد جلوه میدهند اما همه اونها خیلی انسان تر و آداب دون تر و مهربان تر و صادق ترند الان جوونهای ما رنگ و وارنگ شدند.به هر حال انتقاد کردم برای فصل ۴ بیشتر تلاش کنید
پاسخ ها
رسول
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
این قیاس ها اصلا پل ارتباطی با هم نداره
مومو شخصیتش کلا عوض شده بود و. شخصیت متزلزلی داشت آخر کارهام که با دست پس میزد و با پا پس میکشید


دختر بیرجندی هم ساده نبود وفادار بود
توی حرف پسر بیرجندی هم این بود که میخواستم با هم برن
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
آدمی که ادعای عاشقی میکنه چجوری میتونه همزمان یکی دیگه رو دوست داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۶
مژگان دیگه برای جواد مورد مژگان آدم نبود اما مرضیه بود
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
بسیار شعاری، غیر واقعی و بعضی بازیگران نیز بسیار غیرطبیعی بازی می کردند.اغراق در بروز احساسات محیطی غیر طبیعی بر سریال حاکم کرده بود.
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
خسته نباشید به عوامل این مجموعه و کارگردان عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
به نظر من هر سه فصل عالی بود مخصوصا فصل ۲من فکر میکنم.نوجون ها فصل دو رو بیشتر دوست دارن دوستت دارمدمانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سلام بنظرم این فیلم بسیار عالی وباکیفیت بود وفیلم نامه جذابی داشت قسمت آخر هم ازدواج مرضیه وجواد یع کاره هوشمندانه وجذاب بود من بازی آقای حصاری رو خیلی دوست داشتم.
X
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
من که خیلی هر سه فصلش رو دوست داشتم
منتظر فصل چهار هستیم
ساراعزیزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
خیلی خوب بود فقط من برای اخرش یه صحنه خیلی احساسی تصورمی کردم لطفا فصل ۴روهم بسازین
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
خیلی پایان خوبی داشت ممنون ز عوامل این سریال مخصوصا آقا روزبه حصاری و خانم مهشید جوادی که فیلم بچه مهندس را زیبا کردند و ممنون از کارگردان و تهیه کننده این سریال جذاب ❤❤❤❤❤❤❤❤❤
فاطمه خانم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
بسیار بسیار سریال قشنگ و پر محتوا و اموزنده و خیلی خوب و هیجانی و پرانگیزه ای بود. تشکر میکنم و خداخیرتون بده ان شاءالله
ان شاءالله از این مدل فیلمها خیلیییییی بیشتر تولید بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
عالی بود خسته نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
خیلی عالی بود
کاش بازم از این جور سریالها بسازن
یکتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
راستی صبوریم همونی بود که ادعای دوستی با دکتر توفیقی رو میکرد ولی خودش طرف اونای دیگه بود چون اگه یادتون باشه از اون خودکار ها هم داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سلام و ادب
خسته نباشید
فصل سوم بچه مهندس خیلیییی عالی بود بخصوص آخرین قسمت اش
فکر می کنم در این چندسال چنین فیلمی که در ان به نماز و زیارت و...
پرداخته نشده بود
اما در این سریال به تمام این کار ها پرداخت شد و در آخرین قسمت تیتراژ خوبی را گذاشتید
خیلی ممنون از دست در کاران این فیلم
انشاءالله در ایران این فیلم ها زیاد شود.
باز هم تشکر
التماس دعا
مینا
|
Netherlands
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
به نظر من سریال پرمخاطبی بود من شخصا سریال رو هرشب می دیدم حیف که تموم شد .داستان جدیدی بود مشکلات دانشجویان نخبه کشور رو مطرح می کرد و تحریکاتی که برای خروج انها ازکشور صورت می گیره . کلا عالی بازی می کردن خصوصا آقای حصاری
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سریال بچه مهندس ۳ خیلی جذاب بود خصوصا هنرمند جوان روزبه حصاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
اگر بودجه این فیلم و میدادن به جناب آقای مهدی فخیم زاده بهترین فیلم پلیسی ایران میساخت یعنی مزخرف تر از این فیلم هیجا ندیدم حیف هزینه هایی که خرج این سریال شد
طاهره
|
Russian Federation
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سریال بچه مهندس ۳ خیلی خوب بود من تا آخر دنبالش کردم و به تظرم شخصیت جواد رو آقای حصاری خیلی خوب بازی کردند ولی کاش قسمت آخرش و این طور تمام نمی کردید همه ما منتظر بودیم که جواد و مژگان بهم برسن ولی شما به نظر ببینده ها اهمیت ندادید و شخصیت مژگان رو خیلی بد درست کردید واقعا نمی شد کار کنید که مژگان هم اینجا بمون و خارج نره و با جواد ازدواج کنه واقعا سریال به این خوبی رو با قسمت آخرش خراب کردید من این سریال رو بسیار دوست داشتم کاش یه بازیگر خوب تری برای شخصیت مژگان می آوردید با تشکر
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
فیلمی در این حد بد و مزخرف ندیده بودم واقعا با این فیلم ها ارزش جامعه هنرمندی را پایین میارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سریال خیلی خوبی بود ماازاولین فصل این سریال ونگاه می کردم ولی کاش قسمت اخر ویه جوردیگه ای تموم می کردین خیلی خلاصه تموم شد فکر کنم حداقل ۲قسمت رادریک قسمت خلاصه کرده بودین ولی بازم عالی بود
فیلمانامه نویس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
کمی فکر کنید.واقعا آیا فیلمنامه این سریال چه چیزی رو به انتها رسوند؟ سریال های ایرانی همشون شدن یه عشق که نمیرسه طرف بهش.واقعا جومونگ با اینکه برای حدودا۱۴سال پیش هست ولی شما فیلمنامه رو ببینید.پر از معما و جنگ و شکست.ولی فیلم های ایرانی غم غم و غم بخور.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
اگه سخت نگیریم واقعا فیلم خوبی بود
پرستو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
ای کاش مومو رو قربانی نمیکردید مومو رو فدای داستان کردید شخصیتشو بدجلوه دادید تا ما به بهم نرسیدنشون قانع بشیم اما واقعا راه دیگه ای نبود که هم جواد خارج نره هم مومو رو اونریختی نمیکردید؟
من واقعا نا امید شدم انگار که دیگه نمیدونستید با مومو چکار کنید انگار رو دستتون مونده بود و مجبور شدید اینجوری کنید
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
من این سریال رو کلا ندیدم و فقط چند قسمت از فصل سوم شو دیدم این سریال هم مانند سریال ها و فیلم های ایرانی در گیر این فضای شخصیت های مطلقا سفید و مطلقا سیاهه و آدم خاکستری در شخصیت هاش وجود نداره و نکته دیگر اینکه هر آدمی حق داره برای زندگی شخصی خودش تصمیم بگیره اینکه میخواد بمونه یا بره این تصمیم خودشه وقابل احترام اما ما در جایی از سریال با اینکه شخصیت اول قصد رفتن داره همه به تصمیمش احترام میذارن اما وقتی که قصد رفتنش جدیه همه به یکباره اون تصمیم رو قبیح میدونن در صورتی که همه باید به تصمیم اشخاص برای خودشون احترام بگذارن .
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
خیلی شعاری بود و کاملا سفارشی ساخته شده بود.
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
خیلی شعاری بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
با سلام وقتی یک مهندس نخبه ما در کشورهای دیگه 10000 دلار ماهیانه داره حقوق میگیره خوب آخه تو این مملکت بمونه که چی بره اسنپ شه دست آخر؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سری اول این سریال با حضور مامان صدیقه بسیار اخلاقی و آموزنده بود ولی قسمت دو بد و قسمت سه افتضاح بود. قسمت دو که به عشق و عاشقی مسخره دوتا بچه مدرسه ای گذشت که واقعا مسخره بود. واین هم از قسمت سوم که به زور قضیه رو امنیتی کردن و تو خیلی از قسمتهاش اصلا جواد نقش زیادی نداشت و داستان امنیت بیشتر مطرح بود. و آخرش هم که دیگه بدترین قسمتش بود تو یک قسمت آرکیو ۱۷۰ شکار شد جوتد از عشقی که مارو تو قسمت دو به خاطرش سرکارگذاشته بود دست کشید و درنهایت با یکی دیگه ازدواج کرد. بدترین سکانسش هم خواستگاری جواد از مرضیه بود هنوز سیگنالمون وصله! کل داستان جواد رو یک پسر باشخصیت نشون دادن بعد یهویی نمکدون شد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
دقیقا با نظرت موافقم خیلی سریال مزخرفی بود
بانو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
سلام خسته نباشید ...آخر قسمت چی شد کار معسود یا همان جواد .مثلا دکتر نبود .خیلی بد تمام شد .از خانم قاسمی خبری نبود یا آصبوری کی بود .فقط میخواستین هر چه زودتر فیلم تمام شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
باسلام وتشکر.
پرداختن به ارزش‌های انسانی در این فیلم (که در جهان مدرن، رو به فراموش شدن است) بسیار هو‌‌شمندانه و ارزشمند بود.
امیدوارم بقیه هنرمندان هم به این وظیفه عمل کنند.
بازهم تشکر، تشکر، تشکر و....
Atiyeh
|
Belgium
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
باسلام و خسته نباشید.
به نظرم خیلیا اتفاقا رو میتونید تو فصل 4 ایجاد کنید.قسمت آخر فصل 3 میتونست خیلی اتفاقا رو تو خودش جا بده. شما بیننده رو تشنه نگه داشتید.ما بی‌صبرانه منتظر اتفاقات جدید در فصل 4 با بازیگران چون روزبه حصاری و مهشید جوادی و حدیث چهره پرداز هستیم...
عبدالرضا غیایی شاملو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
کلأ سریال سازهای کشور ما در پایان بندی و جمع بندی داستانهایشان مشکلات اساسی دارند و نمیتونند به درستی سریالو به انتها برسونند، تا قسمت ماقبل پایانی مخاطب احساس میکنه هنوز چندین قسمت تا پایان سریال مانده اما به یکباره با بی حوصلگی و بی سلیقگی خاص خودشون سریال رو تمام میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی خوب شروع شدخیلی افتضاح تمام شد-اگه مژگان وپدرش توآمریکا ورشکست شدن چرا دوباره برگشتن آمریکا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سریال بسیار خوبی بود؛بازیگران گمنام با بازی جذاب و بسیار قابل باور،متن خوب و دارای کشش؛روند جذاب و نیز آرمان گرایی و ارتقای روحیه خودباوری و حس ملی گرایی و ریتم مناسب از خصوصیاتی بود که این فصل را یک سر و گردن بالاتر از دو مجموعه قبلی کرد، پیشرفت نسبی در سریال های نون خ ؛زیر خاکی و بچه مهندس تائیدی بودند بر منتقدان سربال پایتخت که با هزینه های غیر نجومی هم می توان مخاطب را پای گیرنده کشاند۰
با تشکر از دست اندرکاران این سریال موفق
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سلام
سریال خوب و عالی بود نشان داد عزت و آرامش میهنمون ناشی از خودباوری و اعتماد به نفس جوانان غیور میهنمان توأم با ایثار و از خود گذشتگی اونها و افرادی مثل دکتر توفیقی هاست که هم در عرصه علم و هم جذب و هدایت جوانان و هم در عرصه امنیت هوشمندانه و بی دریغ آنها و همینطور همراهی خانواده هم دل و همراه که با از خودگذشتگی و درک متقابل در سایه ایمان حمایت می کنند می باشد.
بازگشت مژگان بسیار عالی و به موقع بود و نشان دادن تقابل عشق و احساس را با عقل و اندیشه و میهن دوستی جواد جوادی و مقایسه مژگان با مرضیه و انتخاب صحیح توسط او خیلی عالی و برای قشر جوان آموزنده بود.
از سوی دیگه نشان داد که امنیت و آرامش و عزتمان را مدیون چشمهای همیشه بیدار و هوشمندی هستیم که با تمام وجود از کیان مملکتمان با تمام وجود دفاع می کنند و جان خود و خانواده شان را کف دست گرفته و جانفسانی می کنند تا ما با آرامش بنشینیم و سریال ببینیم و ........ خداوند در پناه خودش حفظ شان کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سریال خوبی بود خیلی از ارزش ها رو زنده کرد اما از نظر عاطفی یه کم ضعیف کار شده بود خیلی ها در اخرین قسمت دلشون برای مژگان سوخت واحساس کردن دلش شکست در فصل ۴ به نوعی جبران کنید
ربیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
لحظاتی خوب وبیاد ماندنی که هر روز منتظر لحظات بعدی داستان بودیم وچه زیبا چهره زشت باند مافیائی اختلاسگران را به تصویر کشید . واما همه مردم منتظر ادامه سریالهایی همانند گاندو هستند .
محیا سادات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی سریال عالی بود لطفا بچه مهندس ۴ را هم تولید کنید
الی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی مزخرف بود
۶سال به عشق یکی درس خوند و پیشرفت کرد و بجای خوب رسید اخرشم با ی بنده خدای دیگ ازدواج کرد.
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی بود
حتی کودکان هم تماشا میکردند یکی ش ، اسما ، خواهر زاده 6 ساله م خیلی نقش آقای روزبه حصاری خیلی دوس داره در نقش جواد
همش میگه آقای جوادی تو تهران هس میشه بریم از نزدیک ببینمش یعنی شده آرزوش دیدن ایشون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی بوددست تمام عوامل دردنکنه بلاخره توتلوزیون مافیلمی رونشون دادکه توش نمازخوندن وآدمهای فقیرونداربه جاهای خوب علمی رسیدن وچقدرهم باادبشون به بچه هامون چیزهای خوبی یاددادن فصل دیگرش روهم بسازیدحتماومردم رودرموفقیت بیشترجوادسهیم بدونید ممنونم ازهمه ی عوامل ومخصوصا آقای حصاری درنقش جوادی
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
فصل اول سریال که واقعا از هر نظر عالی بود بخصوص انتخاب بازیگرها که همگی عالی و به جا انتخاب شده بودند فصل دوم هم بدک نبود خوب بود اما فصل سه کامران تفتی و توفیقی و اون دختر لوسش واقعا انتخاب خیلی مزخرفی بودند و در حد این سریال نبودند مژگان رو هم خوب انتخاب نکرده بودند میتونستند یه فرد دیگری که واقعا لایق مژگان بودن بود رو انتخاب کنند در بعضی قسمتهای سریال ادا و اطوارهای دانشجویان بخصوص الناز مافی و دوستش واقعا مهد کودک رو یاد آوری میکرد نهایتا هم سه فصل دنبال سرنوشت مژگان و جواد بودیم که آخر سریال یه ضد حالی زدند و نام عشق واقعی رو زیر سوال بردند چون اگر عشق عشق باشد با هیچ بیدی نمی لرزد اما زود لرزید و جواد با اون دختره لوس توفیقی ازدواج کرد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سریال عالی عالی عالی
***
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
من که واقعا عاشق این سریالم و هر وقت تموم میشه ناراحت میشم به نظرم بهتره ۴ رو هم بسازن.
دست همه ی عوامل درد نکنه
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
واقعا قشنگ بود و خیلی عالی تو یه سریال از جنبه های مختلف زندگی یه فرد رونمایی شد عالیی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی بود منتظر فصل ۴ هستم
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی عالی بود
برنامه ای برای تولید فصل چهارم این سریال هم دارید؟
امیر حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
واقعا سریال عالی بود . تشکر ویژه می کنم از تمامی کسانی که این سریال را ساختند .

این فیلم نکات آموزنده ی بسیاری داشت از جمله :

1 احساس مسولیت ب وطن
2 احترام به بزرگ تران
3تلاش کردن
4 پیشرفت
5سازندگی
تشکر ویژ از سراد امیر علی ی حاجی زاده .
لطفا بچه مهندس 4 رابسازید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سطح متوسطی داشت
بزرگ ترین حسن این مجموعه این بود که برعکس اکثر سریال ها مثل سریال های حمید نعمت الله مدام حرف های قلمبه سلمبه و کلیشه ای نمیزد
در یک کلمه هندی نبود
ابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سریال خوبی بود لذت بردیم ممنون از همه
کاش میشد از نزدیک شما هارو ببینم موفق باشین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
اگر سریال هایی مثل بچه مهندس ۳ که در فیلم پیام هایی داشته باشند ساخته بشه خیلی خوب میشه.
بعضی از سریال های ما از نظر فیلمنامه و داستان ضعیف هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سلام.سریال بچه مهندس ۳ خیلی خوب بود.
محمد مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی سریال مسخره ای بود
اولا این که یه نفر که تو یه رشته خاص درس خونده هزار تا مهارت را داره اونم طوری نشون میدین که انگار دانشگاه بهش یاد داده درحالی که توی دانشگاه هیچ مهارتی به کسی یاد نمیدهند حتی اگه امیر کبیر باشه
یه جاش که خیلی خنده دار بود قسمت آخرش بود که مثلا میخواست طرفو ترور کنه ولی اسلحه اش یه تفنگ بادی بود یعنی انقدر ضعیف عمل کردند که یه تفنگ مشقی هم نتونستندجور کنند
درکل حیف این همه پولی که از بیت المال داره برای این سریال های مسخره و بی ارزش ازبین میره
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سریال بسیار بسیار عالی ای بود حیف که تموم شد.موندن جواد در کشور خودش وترجیح دادن یک دختر باوقار وطن دوست به دختری غرب زده که با۶سال زندگی در خارج از این روبه اون رو شده دیگه فیلمنامه رو به اوج کمالش رسوند...بحث امنیتیش هم هیچ مشکلی نداشته ونداره حتی اگه سفارشی هم بوده باشه بازم چیزی از ارزش سریال کم نمیکنه.درضمن اگه تو سریالهابه مسایل امنیتی نپردازیم پس کی باید به مسایل امنیتی وتلاشهای عزیزانی که درحوزه امنیت ملی کار میکنن بپردازیم؟ دست نویسنده وکارگردان وتهیه کننده وتمام عوامل فیلم درد نکنه.بیست بود بیست.
ایران پاینده باد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
با سلام و خسته نباشید خدمت تیم سازنده این سریال فوق‌العاده زیبا و با معنا خیلی سپاس گذاریم
خیلی خیلی خیلی عالی و مفید بود و درس اخلاقی خیلی مفید و سازنده داشت انشأالله که خداوند کمک کنه بتونید فصل چهارم رو خیلی زود با همین بر و بچه ها بسازید ممنونم
به کوری چشم اونایی که نمیتونند سر بلندی و پیشرفت و استقلال شکر عزیزمان رو ببینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خوب بلدند که چطور بودجه رو برای این فیلمنامه های بی ارزش جذب کنند تا چند سال با اینگونه ساخت سریالها حقوقشون رو تامین میکنن احمالا بچه مهندس ۴ و ۵ و ۶ و ۷ و ... در حال بوجود آمدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
تو نبین
امیرمهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی سریال خوبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی بود
دمتون گرم
عالی ساختین
فیلم نامه درجه یک
بازیگرای ماهر
هدف های درست
الگو سازی فوق العاده
و ...
ولی فکر نکنم نیازی به ساختن سری ۴ باشه‌. خیلی خوب تو اوج تموم شد :)
خسته نباشید مجموعه ی بچه مهندس ۳ :)
الهام
|
United States
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سریال بچه مهندس عااااالی بود واقعاً لذت بردیم کاش توقسمت آخر دکترتوفیقی و خانمش و مسعود وتینا همه بودندوبه جای اون شعرخوندن پایانی عروسی مرضیه و جواد تو خانه ی مهر برگزارمیشد
الهام و مهدی ومامانمون ⚘⚘⚘⚘
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
جالبه. میگن شش سال گذشته و جوادی داره ارشد می خونه. یعنی سال ۸۶ یا ۸۷ ولی داستان مال الانه. گوشی هوشمند و پهباد و ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
واقعا بی سوادی داستان در سال 90 و همزمان با شکار rq170 اتفاق میفته که همه این ها بودن
شهپر هیبتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
این سریال عالی بود. من خیلی دوست داشتم. دلم نمیخواست تموم بشه.
خواستگاری آقا جواد که محشر بود
محدثه اصغری
|
United States
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سلام .خیلی سریال خوب و پرباری بود .ما که خیلی لذت بردیم . از کارگردان وبقیه عوامل تشکر میکنم . انشاالله که فصل چهارم رو هم بسازند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
سلام سریال خوبی بودپرمحتوا وانسان ساز تشکر از همه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی سریال خوب و عالی بود پر از حس وطن پرستی
vania
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلییییی باحال بود امیدوارم فصل چهارم هم ساخته بشه
دختر ایران زمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
پتانسیل های ایران ب خوبی نشون داده شد.
برخلاف خیلی از فیلمایی ک نحوه ی ساختشون جوریه ک یا فقط بدبختا نماز میخونن و چادر سر میکنن و یا اینکه هرکی خیلی خفنه از لحاظ علمی ب هیچی اعتقاد نداره این فیلم نشون داد ک این دو باهم در تعارض نیستن.
و خیلی خوشحالم ک مژگان از امریکا برگشته رو نشون داد و امیدوارم مردم بفهمن ک هرکی میره خارج الزاما نخبه نیست الزاما باشعور وبا تربیت نیست.
و الزاما هرکس میره خارج ک احیانا چند واحد تو دانشگاهاای ایران پاس کرده نخبه ی فراری نیس.و ممکنه ب هر علت دیگه ای مهاجرت کنه.و این انتخاب شخصیه هر ادمیه.
در کل فیلم بسیار عالی و پرمحتوایی بود .
ب جاش طنز بود بجاش آموزنده بود.
خسته نباشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
این سریال از همه نظر عالی بود چه از اینکه جوان ها رو با انگیزه کرد برا موندن در کشورشون و اینکه یه خانم چادری نخبه ست و در دانشگاه درس میخونه در کنار اینکه چادر داره.
این فیلم شاید کاستی هایی هم داشت اما به دلیل عالی بودن داستان به چشم نمیاد.
واقعا خدا خیرتون بده شما هارو یکی مثل آقای غفاری همچین چیزی می‌سازه و یه نفر هم مثل آقای مقدم سریالی مثل پایتخت 6 می سازه که از همه نظر اشکال داشت.
واقعا دمتون گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
این سریال از همه نظر عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
چقدر داغون تموم شد کلا 1 خط داستان بوده همش به حاشیه می رفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی بود ویکی از بهترین سریالهای ایرانی محسوب میشه ومخصوصا بازی اقای روزبه حصاری که عالی بازی کردن .خسته نباشید .
یاسمن
|
United States
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خدا پدر ومادرت بیامرزه شمایی که اینارو پرسیدی از این آقا،غم باد گرفتیم به خدا اینقدر حرص خوردیم اینجوری رون داستن وحرف داستان که پیروزی اراده بر جبر بودو ول کردرفت سراغ ملی گرایی البته ابنم خیلی خوبه ولی ما ۲فصل سرکار بودیم که بازم به این بچها وحامیانشون بگید همش کمبودات ایناس وچیزی ازدرایت استسنایی پشت کاراشون نیست ودرس عبرت بگیرن قشنگتر بود قهرمان داستان آیینه عبرت نشه وامید وتلاش واراده رو به این بچها وحامیانشون بدن اما اینجوریکه شخصیت مژگان خراب شد دیگه چی میشه گفت واقعا خوب شد عباسی جوادم نبرد توبچگی والا حالا یه سرمایه به اسم جواد روهم از دست میدادیم،یعنی چه واقعا چهره اونا که این بچهارو به فررندی قبول میکننم بعد خراب شدگفتن مشکلات خوبه ولی راه حل به پیروزی رسیدن بهتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
به عوامل سریال دست مریزاد میگم
هر شب منتظر دیدن قسمت های بعدی سریال بودیم
و پیشنهاد بنده اینه که حتما ساخت فصل ۴ سریال رو در اولویت قرار بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
به احمقانه ترین شکل تمام شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی عالی بود
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی زیبا و پراز محتواهای آموزشی بود.
و نشان و بیانگر اِرق ایرانی بودن رو به تمام عیار به رخ می کشید و من به ایرانی بودنم افتخار میکنم.
ایرانی سربلند و همیشه سر افراز


بازم از این داستان ها بسازید تا ملت جمهوری اسلامی ایران سپاس گذار زحمت کشان و نخبگان علمی و زحمت کشان امنیتی کشور باشند و بیشتر آشنا شوند.
در سایه حضرت ولی عصر(عج) پایدار پا برجاو استوار باشید.به ایرانی بودنم افتخار میکنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
من کم تلویزیون می بینم، ولی انقد این سریال رو دوست داشتم که دو فصل قبلیشم دانلود کردم دیدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
روزبه جان دوست دارم❤❤❤❤
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
لطفا فصل 4 رو بسازید هنوز میتوان با بچه هاشونم سریال ساخت
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
به نظر بنده این فیلم برای کسایی بود که افتخار میکنن ایرانی ان ، محشر بود عالی ...درست مثل سریال گاندو در آخر هزاران بار افتخار میکنم و میکردم و خواهم کرد که ایرانی ام ....⁦
عرفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
به نظر من خیلی بی انصافی کردند درباره ی این سریال و اصلا نقد سینمایی راجع بهش نکردند کاش می شد می تونستم تو سایتتون ی صفحه نقد درست و تخصصی بنویسم تا بعضی ها متوجه بشند اتفاقا این سریال چقدر بهتر از خیلی از سریال هاست خب اما افسوس که من تریبون ندارم......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
لطفاً فصل 4 راهم بسازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
خیلی خوب تموم شد. دستشون درد نکن. کاش همه مردم ایران بفهمن آمریکا مدینه فاضله نیست. کاش همه مردم ایران آگاه بشن که خیلیا دوست اونا نیستن . کاش جوونای ما حمایت بشن و آگاه
mha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
اصلا خوب نبود
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
عالی بود
درىا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
به نظر من این سريال خيلى خيلى خيلى خوب بود لطفا فصل4 را هم بسازید لطفا
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر