کد خبر: ۷۳۷۶۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
کد خبر : ۷۳۷۶۱۲۹

نوستر اداموس با نام واقعی میشِل دو نستردام پزشک و پیشگوی اهل فرانسه بود. بسیاری از حوادث و جنگ‌های آینده، پس از اتفاق افتادن، پیشگوییشان به وی منسوب شده‌است.

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، نام نوستراداموس تاکنون بسیار شنیده شده است، با این وجود که بیش از چهار قرن از روز مرگ او گذشته است. این ستاره شناس و پزشک مشهور فرانسوی، داروساز و کیمیاگر، که در زمان خود برای غلبه بر طاعون کمک کرد.

این مرد به ویژه بخاطر پیشگویی‌های خود مشهور است که قرن‌ها بعد برای او شهرت جهانی و پیروانی وفادار را بدست آورده است. منحصر به فرد بودن پیش بینی‌های نوستراداموس در این واقعیت نهفته است که آن‌ها چنان مبهم ساخته شده اند که می‌توان آن‌ها را با هر یک از وقایع مهم تاریخی پیوند داد. چگونه یک داروساز ساده، توانست چنین افتخاری را کسب کند و نام خود را برای همیشه در تاریخ ماندگار سازد؟

نوستراداموس با پیش بینی دقیق از مهمترین وقایع مهم تاریخی، از انقلاب فرانسه تا ظهور آدولف هیتلر، اعتبار می‌یابد. برخی از محققان حتی سوابق پیش گویی وی را در بیماری همه گیر کروناویروس در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهند. به گفته نوستراداموس، پایان جهان در سال ۳۷۹۷ اتفاق خواهد افتاد.

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

تولد و بزرگسالی نوستراداموس

میشل دو نوستراداموس بنا به گفته برخی منابع، ۲۱ دسامبر ۱۵۰۳، در جنوب فرانسه در شهر سن رمی دو پروانس متولد شد. وی یکی از نه (۹) فرزندانی بود که توسط Rainier de Saint-Remy و همسرش Jome de Nostradam متولد شدند، یک تاجر ثروتمند غلات و سردفتری از تبار یهودی. پدربزرگ گای گاسونت، نیم قرن پیش از آن کاتولیک شد و نام خانوادگی خود را به نوستراداموس تغییر داد تا از آزار و اذیت در هنگام تشدید تفتیش عقاید دور بماند.

درباره کودکی میشل چیز‌های کمی شناخته شده است. طبق شواهد مختلف، ما فقط می‌توانیم قضاوت کنیم که این پسر بسیار باهوش بود، او به خوبی درس خواند. در ابتدا، مسئ. ل تحصیلات وی پدربزرگ مادری - ژان دو سنت رمی بود. او قبلاً پتانسیل فکری نوه خود را دیده بود. پدربزرگ میشل اصول مقدماتی لاتین، یونانی، عبری و ریاضیات را به او آموزش می‌داد.

همچنین، ظاهرا، این پیرمرد دو سنت رمی بود که او را با سنت‌های یهود باستان، مبانی ایمان و علوم آسمانی مانند ستاره شناسی آشنا کرد. در دوران کودکی، پیشگوی آینده ایده‌ای از چگونگی تأثیر سیارات بر سرنوشت انسان به دست آورد.

میشل دو نوستراداموس در سن ۱۴ سالگی برای تحصیل در رشته پزشکی وارد دانشگاه آوینیون شد. با این حال، تنها یک سال بعد، وی به دلیل شیوع طاعون کبدی مجبور به ترک کشور شد. طبق داستان‌های خودش در این مورد، نوستراداموس در حومه شهر سفر کرد. او در مورد گیاهان مختلف و خواص گیاهان دارویی آن‌ها تحقیق و مطالعه کرد و همچنین به عنوان داروساز فعالیت کرد.

در سال ۱۵۲۲، میشل برای بدست آوردن دکترای پزشکی وارد دانشگاه مونپلیه شد. نوستراداموس غالباً با کاهنان کاتولیک در مورد تعلیم و تربیت خود در مورد طالع بینی مخالفت می‌کرد. برای مسئولان دانشگاه این امر نامطلوب بود و آن‌ها به دنبال فرصت‌هایی بودند تا بتوانند این دانشجو را از اخراج کنند.

چنین دلیلی پیدا شد: رهبری مؤسسه آموزشی از تجربه میشل به عنوان یک داروساز آگاه شد. این امر غیرقابل قبول بود و نوستراداموس اخراج شد. اگرچه برخی منابع ادعا می‌کنند که میشل مجوز تمرین پزشکی را دریافت کرده بود.

نوستراداموس و طاعون

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

طی چند سال آینده، نوستراداموس به فرانسه و ایتالیا سفر کرد و قربانیان طاعون را معالجه کرد. در آن زمان درمان مشخصی برای این بیماری وجود نداشت. اکثر پزشکان به استفاده از جیوه برای جوش، بند آوردن عمل خونریزی و پانسمان بیماران در لباس‌های خیس شده با سیر اعتماد داشتند.

نوستراداموس روش‌های کنترل طاعون بسیار مترقی را توسعه داده است. او نگذاشت که بیمارانش خونریزی کنند؛ درعوض، به آن‌ها آموخت که قوانین بهداشت اساسی و بسیار مؤثر را رعایت کنند. وی همچنین شروع به برداشتن اجساد آلوده به طاعون از خیابان‌ها کرد. میشل به دلیل تولید "قرص صورتی"، از میوه گل رز (سرشار از ویتامین C) مشهور شد، که به بیماران مبتلا به انواع خفیف طاعون تسکین می‌بخشید. موفقیت در درمان طاعون چنان چشمگیر بود که نوستراداموس به یک شخصیت مشهور محلی تبدیل شد. اگرچه تقریباً همه این‌ها به دلیل پاکیزگی بیماران او بود، رژیم کم چربی و تأمین هوای تازه کافی. با رواج بهداشت و رژیم غذایی سالم، او ثروت کسب کرد.

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

در سال ۱۵۳۱، نوستراداموس برای همکاری با یکی از مشهورترین دانشمندان زمان، ژولیوس سزار اسکالیگر دعوت شد. میشل در آگن در جنوب غربی فرانسه به سمت او حرکت کرد. در آنجا ازدواج کرد و در سال‌های بعد صاحب دو فرزند شد. خانواده وی احتمالاً از طاعون درگذشتند، در حالی که میشل در حال انجام امور پزشکی در ایتالیا بود. به همین دلیل او شرایط همکاری با اسکالیگر را از دست داد و عملاً در جامعه پذیرفته نشد.

نوستراداموس و دادگاه تفتیش عقاید

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

هنگامی که نوستراداموس اظهارات غیرقابل توصیف در مورد یک مجسمه مذهبی گفت، به بدعت متهم شد و قرار بود در دادگاه تفتیش عقاید محکوم شود. میشل تصمیم عاقلانه‌ای برای فرار از استان گرفت. پس از آن، وی چندین سال در ایتالیا، یونان و ترکیه سفر کرد.

یکی از افسانه‌های مربوط به نوستراداموس از پیشگویی او می‌گوید که چگونه وی در هنگام سفر به ایتالیا در دیدار با راهبان فرانسیسکان رخ داد که یکی از آن‌ها را پاپ آینده نامید. این پیشگویی به طور کامل تحقق یافت: در سال ۱۵۸۵، این راهب با نام Felice Piergentile، پاپ Sixtus V شد.

تفتیش عقاید نوستراداموس را تهدید کرد و او تصمیم گرفت به فرانسه برگردد تا از سرگیری شیوه درمان طاعون را ادامه دهد. میشل در زادگاه خود ساکن شد و با یک بیوه ثروتمند، آنا پونسارد ازدواج کرد. همسر دوم برای او شش فرزند به دنیا آورد - سه پسر و سه دختر. میشل در رشته پزشکی تحصیل کرد و دو کتاب نوشت.

در طی چند سال آینده، او به غیبت علاقه‌مند شد. نوستراداموس می‌توانست ساعت‌ها در مطالعه خود مراقبه خود را بر روی کاسه‌ای پر از جوشانده گیاهان مختلف انجام دهد. از این رو وی دیدگاه‌های مختلفی داشت. این‌ها بودند که اساس پیشگویی‌های او شدند. اشتیاق برای طالع بینی مستلزم نگارش نخستین کتاب توسط نوستراداموس در این موضوع بود. او در آنجا چشم انداز‌های خود، فرهنگ محلی و پیش بینی سال آینده را ترسیم کرد. این کار موفقیت بسیار خوبی برای او بود.

پیشگویی‌های نوستراداموس

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

چند سال بعد، دیدگاه‌های پیشگویی پایه و اساس همه آثار نوستراداموس شد. او می‌خواست ده جلد کتاب بنویسد که شامل پیش بینی‌های او برای کل دو هزار سال آینده باشد. به دلایل غیر قابل توضیح، میشل پیشگویی‌های خود را به صورت رمزگذاری شده شرح داد. نوستراداموس از quatrains - quatrains (معنی یک کواترن در چهار سطر بیان می‌شود) استفاده می‌کرد، گاهی اوقات ترکیبی از زبان‌های دیگر. شاید او از آزار و اذیت کلیسا می‌ترسید. اگرچه میشل هیچ مشکل خاصی با کلیسا نداشت. نوستراداموس بسیار محبوب بود و از حمایت ویژه کاترین دو مدیچی لذت می‌برد.

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

همسر پادشاه فرانسوی هنری دوم سرسخت‌ترین هوادار میشل بود. او برای نجات از تهدید‌های خانواده سلطنتی نوستراداموس را به پاریس فراخواند. چند سال بعدنوستراداموس مشاور و پزشک شخصی وی شد. نوستراداموس به کاترین دی مدیچی کمک کرد تا بر ناباروری فائق آید. نوستراداموس به کاترین دی مدیچی کمک کرد تا از ناباروری رهایی یابد. کاترین دی مدیچی همیشه از نوستراداموس سپاسگزار بود و به توصیه‌های او گوش می‌داد.

نوستراداموس ادعا کرد که پیشگویی‌های او مبتنی بر طالع بینی و هنر پیش بینی وقایع آینده با محاسبه موقعیت اجسام مختلف آسمانی در رابطه با زمین است. منابع وی شامل گزیده‌هایی از مورخان کلاسیک مانند پلوتارک و همچنین سایر مسیحیان قرون وسطایی است که وی نقل کرده است.

بسیاری از محققان معتقدند که نوستراداموس مشغول پارافراسی کردن پیشگویی‌های مختلف در مورد پایان جهان (عمدتا از کتاب مقدس) بود، و سپس از طریق منشور پیش بینی‌های ستارهشناسی گذشته، این وقایع را به آینده پیش بینی می‌کرد. همچنین شواهدی وجود دارد که همه آنقدر مجذوب پیش بینی‌های نوستراداموس نبودند. ستارهشناسان حرفه‌ای از وی به دلیل اشتباهات ناخالص در محاسبات انتقاد کردند.

مرگ نوستراداموس

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

مانند بسیاری از افراد در سن او در آن زمان، نوستراداموس از نقرس و آرتروز رنج می‌برد. در سال‌های آخر عمر، وی در معرض ورم شدید قرار داشت. به دلیل ایستایی مایعات در بافت‌ها، نارسایی پاتولوژیک قلبی داشت. نوستراداموس زمان وفات خود را می‌دانست. در اواخر ماه ژوئن، با وکیل خود تماس گرفت و وصیت نامه‌ای تنظیم کرد. در شب، میشل به منشی خود گفت که صبح زنده نیست. روز بعد او مرده پیدا شد.

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

میراث نوسترداموس

نوستر اداموس چگونه به یک پیشگوی معروف تبدیل شد؟

بیشتر quatrains‌های نوستراداموس از شوک‌هایی مانند جنگ، زلزله، همه گیری صحبت می‌کردند. هواداران نوشته‌های وی به پیشگویی‌های درباره ناپلئون، هیتلر، ساخت بمب اتمی، حمله تروریستی یازده سپتامبر ۲۰۰۱ اشاره دارند. برخی معتقدند که نوستراداموس همچنین بیماری همه گیر COVID-۱۹ را پیش بینی کرده است.

 راز محبوبیت نوستراداموس، بدیهی است که تا حدودی با این واقعیت توضیح داده می‌شود که کواترن‌های او پر از عدم قطعیت است.

عدم وجود هر گونه ویژگی در پیش بینی‌ها، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به صورت انتخابی نقل شوند، و به هر رویداد تاریخی مشابهی پیوند بخورند. بسیاری از محققان بر این باورند که نوستراداموس پیش بینی‌های خود را به سادگی در مورد وقایع و مردم زمان خود اظهار نظر می‌کرد.

به هر شکلی که ممکن بود، این پزشک قرون وسطایی هنوز هم برای کسانی که تلاش می‌کنند به آینده بنگرند و پاسخ سؤالات دشوار زندگی را در آنجا پیدا کنند، مرجعیت دارد.

منبع: سیارک

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
بزرگترين پيشگوهاي تاريخ معصومين بودند كه حتي حمله مغول و پيروزي ايرانيا رو پيش بيني كرده بودن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر