کد خبر: ۷۳۷۶۳۵۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
کد خبر : ۷۳۷۶۳۵۸

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با راه اندازی هتل‌های ۵ ستاره که در حال اجراست زمینه میزبانی از مسابقات بین المللی در استان فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های در حال اجرا گام بلندی در راستای توسعه گردشگری ورزشی در استان برداشته می‌شود.

او با بیان اینکه یکی از موانع بزرگ برای میزبانی از رویداد‌های بین‌المللی ورزشی علیرغم وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در حوزه ورزش استان، عدم وجود هتل‌های ۵ ستاره در کلاس بین‌المللی است، گفت: با راه‌اندازی هتل‌های ۵ ستاره که در حال اجراست زمینه میزبانی از مسابقات بین‌المللی در استان فراهم خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اجرای ۳ پیست اسکی در سطح استان بیان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها به زودی استان اردبیل به قطب اول گردشگری زمستانی کشور تبدیل شده و با تکمیل پروژه‌ها، بهره‌برداری آن در اختیار اداره کل ورزش و جوانان برای میزبانی از رویداد‌های ورزشی مختلف قرار می‌گیرد.

فلاحی با بیان اینکه پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی سالانه میزبان خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی است، بر لزوم راه‌اندازی موزه ورزش تاکید کرد و افزود: این اداره کل آمادگی در اختیار گذاشتن محلی به این منظور در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین را دارد تا استان اردبیل بتواند افتخارات ورزشی خود را در این موزه به نمایش بگذارد.

او با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه مشترک در برگزاری تور‌های طبیعت‌گردی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در حوزه طبیعت‌گردی همواره مطرح بوده، برخورد با تور‌های غیرمجاز و متخلف است که امیدواریم با همکاری وهمراهی اداره کل ورزش استان برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل استفاده از هدایای صنایع دستی به عنوان نماد استان را در مسابقات داخلی و بین‌المللی خواستار شد و گفت: اهدای جوایز صنایع دستی بومی استان با توجه به ظرفیت منحصر به‌فرد استان در این زمینه می‌تواند در توسعه و ترویج و حمایت از صنایع دستی استان نقش موثری ایفا کند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر