کد خبر: ۷۳۷۶۶۹۶
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
کد خبر : ۷۳۷۶۶۹۶
گروه : سیاسی » مجلس

در این گزارش به گمانه زنی‌هایی مطرح شده درباره روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی پرداختیم.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، چند روزی تا مشخص شدن اعضای کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی باقی نمانده است، البته گمانه زنی های زیادی درباره اعضای هیئت رئیسه و به ویژه روسای کمیسیون‌ها در رسانه ها مطرح شده است، در جدول زیر برخی از گزینه‌های احتمالی داوطلبان ریاست‌ کمیسیون‌های تخصصی اشاره کردیم که در ادامه می‌خوانید:

 

 

ردیف  کمیسیون‌های تخصصی داوطلبان ریاست‌ کمیسیون‌های تخصصی سوابق
1 کمیسیون آموزش و تحقیقات محمدمهدی زاهدی وزیر علوم تحقیقات و فن آوری، نماینده دوره نهم و دهم
2 کمیسیون اجتماعی ولی اسماعیلی نماینده دوره هشتم، مشاور عالی وزیر کار، بازرس ویژه وزارت کار، مدیر کل ارزیابی عملکرد وزارت کار و تعاون
3 کمیسیون اقتصادی محمدرضا پورابراهیمی معاون استاندار کرمان، نماینده ادوار نهم و دهم
4 کمیسیون اقتصادی سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد
5 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجتبی ذوالنوری جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران، نماینده دوره دهم
6 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی محمدصالح جوکار معاون پارلمانی سپاه پاسداران، نماینده دور نهم
7 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حسین نوش آبادی معاون حقوقی مجلس و امور استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نماینده دوره ششم و هفتم
8 کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی فداحسین مالکی سفیر ایران در افغانستان و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
9 کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات الیاس نادران نماینده ادوار هفتم، هشتم و نهم
10 کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش، نماینده ادوار پنجم، هشتم و دهم
11 کمیسیون بهداشت و درمان حسینعلی شهریاری رئیس علوم پزشکی زاهدان، نماینده ادوار هفتم تا دهم
12 کمیسیون بهداشت و درمان سید مرتضی خاتمی نماینده دوره دهم
13 کمیسیون صنایع و معادن رضا تقی پور انواری وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات
14 کمیسیون صنایع و معادن عزت الله اکبری تالارپشتی مدیرکل سیاسی، انتظامی استانداری مازندران، نماینده دوره هشتم
15 کمیسیون صنایع و معادن سید مصطفی میرسلیم معاونت سیاسی اجتماعی وزیر کشور، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی رئیس‌جمهور
16 کمیسیون فرهنگی سید رضا تقوی رئیس کمیسیون ارشاد و هنر اسلامی مجلس، نماینده ادوار دوم، چهارم و پنجم
17 کمیسیون فرهنگی مرتضی آقاتهرانی  نماینده ادوار هشتم و نهم
18 کمیسیون قضایی و حقوقی موسی غضنفرآبادی قاضی، نماینده ادوار هفتم و هشتم
19 کمیسیون اصل نود قانون اساسی سید محمد موحد نماینده ادوار چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم
20 کمیسیون اصل نود قانون اساسی نصرالله پژمانفر نماینده ادوار نهم و دهم

 

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر