کد خبر: ۷۳۷۶۹۴۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
کد خبر : ۷۳۷۶۹۴۳
گروه : فارس » شیراز

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: اجرای طرح پمپاژ آب چشمه قلاتویه و قنوات بخش فورگ داراب در توسعه اقتصادی اهالی این منطقه تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، امیر اسلامی مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در بازدید از طرح تکمیل ایستگاه پمپاژ آب چشمه‌های قلاتویه و قنوات بخش فورگ شهرستات داراب اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح با طول خط انتقال ۳ و نیم کیلومتری، برای اراضی تحت شرب آبی به میزان ۱۵۰ لیتر بر ثانیه فراهم می‌شود که ۴۰۰ خانوار روستایی از آن ذی نفع خواهند شد.

او افزود: با اجرای این طرح و واگذاری اراضی ملی به منظور احداث نخلستان در وسعتی به میزان ۲۰۰ هکتار می‌توان اشتغال پایدار ایجاد و از کوچ روستائیان به شهر و شکل گیری شغل‌های کاذب جلوگیری کرد.

اسلامی با اشاره به آغاز اجرای این طرح از سنوات گذشته تصریح کرد: بخشی از اعتبار این طرح به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از طریق منابع استانی تامین شده که تا سال ۱۳۹۷ نیز در دستور کار بوده و با توجه به محدودیت خاص این منابع و توزیع آن بر اساس شاخص‌های شهرستانی تاکنون نیز ادامه داشته است.

او تصریح کرد: به منظور سرعت بخشی در تکمیل طرح و بهره برداری از آن با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، ۱۵ میلیارد ریال دیگر نیز در سال ۹۷ به این طرح اختصاص یافت که پس از انعقاد قرارداد با پیمانکار اجرایی، تکمیل آن با شتاب بیشتری ادامه یافته است.

امیر اسلامی، بر برنامه ریزی‌های لازم به منظور نگهداری از تأسیسات این طرح تاکید کرد و افزود: برای بهره برداری مناسب از این طرح در قالب شرکت تعاونی، واگذاری اراضی و تخصیص اعتبار لازم به منظور احداث شبکه انتقال برق به ایستگاه پمپاژ، کمیته برنامه ریزی شهرستان باید در تسریع پیگیری‌های لازم اقدام کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در صورت واگذاری اراضی مذکور به شرکت تعاونی و تأمین اعتبار شبکه انتقال برق در اسرع وقت، امکان اجرای آبیاری تحت فشار و غرس درختان نیز وجود دارد که این امر امکان بهره برداری و افتتاح طرح در ایام الله دهه فجر امسال را فراهم خواهد کرد.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در بازدید از قنوات شاخص بخش فورگ شهرستان داراب از جمله قنات قلعه نو، فیدویه، نریان و مادیان گفت: در فاصله سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال به منظور احیا و مرمت قنوات به شهرستان داراب اختصاص یافته که بیش از ۱۷ درصد آن در قنوات فیدویه و قلعه نو هزینه شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر