کد خبر: ۷۳۷۶۹۷۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
کد خبر : ۷۳۷۶۹۷۰

شهردار مینوشهر از کمبود پزشک و کم بودن تعداد نمونه‌گیری‌های انجام شده تشخیص کرونا در این شهر به نسبت جمعیت آن خبر داد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، هاشم سیاحی شهردار مینوشهر  دیروز در نشست ستاد مدیریت کرونا شهرستان خرمشهر، گفت: در مینوشهر ۵۰ مورد نمونه‌گیری انجام شده است که از این تعداد ۲۱ مورد مثبت بوده است.

او به خارج شدن درمانگاه امام علی از لیست مراکز درمانی ۱۶ ساعته اشاره کرد و افزود: مرکز خدمات جامع سلامت امام علی (ع) مینوشهر در زمانی که مینوشهر وضعیت سفید داشت ۱۶ ساعته بود اما این مرکز اکنون و در شرایطی که مینوشهر وضعیت قرمز دارد ۱۶ ساعته نیست و برای جمعیت ۱۰ هزار نفره مینوشهر تنها یک پزشک وجود دارد.

شهردار مینوشهر از کم بودن میزان نمونه‌گیری‌های انجام شده بر اساس جمعیت مینوشهر نیز انتقاد کرد و گفت: در مینوشهر تنها ۵۰ نمونه تشخیص ویروس کرونا اخذ شده است که از این تعداد ۱۰ تا ۱۵ مورد از جرف بوده است.

سیاحی افزود: وضعیت آماری موارد مثبت ابتلاء به کووید – ۱۹ به نسبت تعداد نمونه‌گیری‌های انجام شده مناسب نیست که بر همین اساس می‌توان پیش‌بینی کرد موارد ابتلای قطعی می‌تواند بیشتر از این تعداد باشد.

اسفندیار تمی بخشدار مینوشهر نیز با اشاره به اینکه ساکنان روستای جرف از توابع خرمشهر از خدمات مینوشهر استفاده می‌کنند، گفت: نخستین مورد ابتلاء به کرونا که در مینوشهر شناسایی شد از جرف بود و از ۱۲ هزار نفر جمعیت مینوشهر و جرف ۲۰ نفر از مبتلایان از جرف هستند.

او  افزود: با توجه به وضعیت مینوشهر وجود حداقل دو پزشک برای خدمات‌رسانی به جمعیت مینوشهر و جرف الزامی است.

بخشدار مینوشهر بر اعمال محدودیت‌ها بر بازارها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مینوشهر در پی اعلام وضعیت قرمز در این شهر خبر داد.

پرویز میرزایی رئیس مرکز بهداشت خرمشهر در رابطه با انتقاد از میزان ارائه خدمات درمانی در مینوشهر گفت: بسیاری از مراکز از حالت ۱۶ ساعته خارج شدند که در حالت عادی به جز انجام ندادن نمونه‌گیری که تنها در مرکز امام رضا (ع) خرمشهر انجام می‌شود، تمام خدمات درمانی در این مراکز ارائه می‌شود.

او همچنین در رابطه با فعالیت تنها یک پزشک در مینوشهر نیز گفت: بنا بر جمعیت برای هر ۴ تا ۵ هزار نفر جمعیت یک پزشک تعیین می‌شود که در مینوشهر نیز دو پزشک وجود دارد که با توجه به اینکه مدت طرح یکی از پزشکان طی دو روز اخیر پایان یافته تا شنبه پزشک دیگر جایگزین می‌شود.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر