کد خبر: ۷۳۷۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
کد خبر : ۷۳۷۶۹۷۸

بیستمین جلسه ستاد کرونا شهرستان اسلام آباد غرب به ریاست جهانبخش حیدری فرماندار برگزار شد

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ حیدری فرماندار اسلام آباد غرب حفظ سلامتی مردم را از اولویت‌های اصلی ستاد کرونا دانست و گفت:اصناف و بازاریان باید در اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به صنوف گوناگون دقت نظر داشته باشند وبا بهره گیری ازنفوذکلام خود بعنوان سرمایه اعتماد ساز بستر‌های لازم را برای عملی ساختن طرح‌های بر گرفته ار فاصله گذاری فیزیکی بوسیله مردم در انجام مراسمات مختلف استفاده کنند.

جهانبخش حیدری در ادامه بر استفاده از جملات هشدار دهنده در قالب پیام‌های کوتاه و در عین حال رسا بوسیله تمامی ادارات و ارگان‌ها و مغازه داران و کلیه اصناف اشاره  و بیان کرد: برای رسیدن به وضعیت عادی تا زمان وجود ویروس کرونا امکانی وجود ندارد و زمانی میتوانیم امیدوارم باشیم که هشدار‌ها را جدی بگیریم و به آن اهتمام ویژه داشته باشیم، در غیر این صورت وضعیت قرمز و بازگشت به اعمال محدویت‌ها درانتظار ما خواهد بود.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری منظم ستاد کرونا، استفاده از ظرفیت معتمدین، شورا‌ها، دهیاران و موسسات مردم نهاد و اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و گفت:باید از ظرفیت این عزیزان برای جلوگیری از مراسمات خصوصا در مراسم‌های تشیع و تشکیل مجالس ترحیم که یکی از کانون‌های پرخطر محسوب میشود استفاده کنیم که در این زمینه جلساتی هم با موسسات مردم نهاد برگزار شده است.
حیدری هم چنین بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن ورزشی تاکید کرد و از اداره ورزش و جوانان شهرستان خواست که پیگیرب‌های لازم را در نظارت بر حسن اجرای مصوبات مربوط را معمول بدارد.
او در این جلسه بر اعمال محدودیت‌ها در آرامستان‌ها تاکید کرد و چاپخانه‌ها از هرگونه چاپ اعلامیه برای مراسم ختم بدون هماهنگی با مدیریت باغ رضوان و دیگر آرامستان‌ها خودداری کنند و در این زمینه شهرداری و دبیرخانه ستاد کرونا هماهنگی لازم را با مسئولین چاپخانه‌ها به عمل آورند.
حیدری ضمن تقدیر وتشکر از رسانه‌های شهرستان در موضوع اطلاع رسانی به موقع مصوبات ستاد کرونا از رسانه‌ها درخواست کرد: که چگونه زیستن را با ویروس کرونا با نگاه عملی به رعایت و اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت فراگیر به بیش از پیش به مردم آموزش دهند.
در این جلسه بر پیگیری و نظارت بیشتر بر خبازی‌ها، جایگاه‌های سوخت، دفاتر پیشخوان، مراکز تعویض پلاک، دفاتر ثبت ازدواج، پاساژ‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و سایر اماکن پر جمعیت مبنی بر رعایت اصول بهداشتی بوسیله یک تیم نظارتی بصورت مستمر تاکید شد و با واحد‌های متخلف برخورد قانونی شود؛ و از فعالیت آن‌ها جلوگیری به عمل آید.
حیدری گفت: در ۲۴ساعت گذشته با افزایش ۱۸نفر مبتلا به ویروس کرونا، آمار مبتلایان به این ویروس در شهرستان به ۱۷۹مورد رسید که این آمار یک هشدار جدی است که نسبت به رعایت موازین بهداشتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر جدی باشیم.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر