کد خبر: ۷۳۷۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
کد خبر : ۷۳۷۷۰۵۱

شهردار کرمانشاه ضمن تاکید به برخورد قاطع با ساخت و ساز غیرمجاز در شهر کرمانشاه گفت : اجراییات در عملیات تخریب در شهرک فدک بی‌تدبیری کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ سعید طلوعی شهردار کرمانشاه گفت : از ابتدای سال۹۸ تا الان ۸۷۶ مورد برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در کارنامه اداره اجراییات است که نسبت به سال‌های قبل حدود ۴۰۰ درصد افزایش داشته است و این آمار نشان از عملکرد خوب اداره اجراییات در برخورد با زمین‌خواران و سودجویان است.

او گفت : ساخت و ساز غیرمجاز به غیر از وارد کردن خسارت به سیما و منظر شهری، از نظر ایمنی برای خود شهروندان خسارت بار است.

او ادامه داد: در کل جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز روحیه خشنی دارد و کار در اداره اجراییات همیشه با مقاومت متخلفین روبرو است و از این رو شغل پر استرسی محسوب می‌شود.

 طلوعی به اتفاق ناگوار فوت خانم پناهی در برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز شهرک فدک اشاره کرد و افزود: همه ما از این مساله ناراحت و متاثر شدیم و قلب خیلی‌ها با این مساله به درد آمد که بنده از طرف مجموعه شهرداری از همه مردمی که این اتفاق باعث رنجش خاطرشان شد و همچنین خانواده مرحوم پناهی عذرخواهی میکنم.

او ادامه داد: پرسنل اداره اجراییات در این عملیات تخریب بی‌تدبیری کردند و می‌شد به شکل بهتری این مساله را به انجام رساند.

شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم اخذ مجوز برای هرگونه ساخت و ساز در حریم شهر از شهرداری افزود: زمین ۹۶۰ مترمربعی که خانواده مرحوم پناهی مدعی مالکیت آن هستند به دلیل قرارگرفتن در حریم رودخانه فصلی، حریم برق فشارقوی و داشتن کاربری فضای سبز قابلیت اعطای پروانه ساخت و ساز ندارد، که در این موارد شهرداری بعد از احراز مالکیت به مالکین ماعوض و یا بعد کارشناسی برابر قیمت روز، زمین را از آن‌ها خریداری می‌کند.

او ادامه داد: در کارشناسی‌های اولیه قیمت این زمین با متراژ اعلام شده از سوی وارثین خانم پناهی، در حدود ۲میلیارد تومان اعلام شده و مرحومه پناهی به صورت غیرمجاز در حدود۴۰متر ان را ساخت و ساز غیرمجاز انجام داده بود که احتمال این ساخت و ساز توسط این خانم به دلیل مشکلات فراوان تقریبا غیرممکن است و ما منتظر اعلام نظر مجموعه قضایی و دستگاه‌های نظارتی خواهیم ماند.

 طلوعی افزود: در زمینه تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز و جلوگیری از ادامه کار با کسی تعارف نداریم و قطعا همین برخورد قاطع با حاشیه‌نشینان در محله‌های بالانشین اجرا خواهد شد و چه بسا در مواردی در محله‌های بالانشین سختگیری بیشتری نماییم.

او با بیان روحیه سفارش ناپذیرش گفت: یکی از مدیران ارشد در محله۲۲بهمن بدهی به مجموعه شهرداری داشت که با ایجاد ممانعت قانونی در ورود و خروج‌ها توسط اجراییات بدهی مجموعه شهرداری را وصول کردیم و در این راه به هیچ سفارش و تلفنی اهمیت ندادیم.

طلوعی از سواستفاده برخی زمین‌خواران در این اتفاق پیش آمده افزود: سودجویان و زمین‌خواران با احساسی شدن فضا فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به ساخت و ساز‌های غیرمجاز اقدام کرده اند که به زودی با همراهی استاندار، دادستان و سایر دستگاه‌های مرتبط در اقدامی جهادی به سراغ همه آن‌ها رفته و قانون را در حق ان‌ها اجرا می‌نماییم .

انتهای پیام/د

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر